Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Medıcana’dan İzmir'e 110 milyon dolarlık dev yatırım

7.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'nin öncü sağlık kurumlarından Medicana Sağlık Grubu, 30. Yılına yaklaşırken İzmir'de yeni hastanesini hizmete açmaya hazırlanıyor. Medicana Sağlık Grubu'nun Ege Bölgesindeki en kapsamlı hastanesi, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşu ile aynı tarihte 9 Eylül Çarşamba günü hizmet vermeye başlayacak.

MEHMET KOCABIYIK

Sağlık sektörüne yaptığı yatırımlarla adını duyuran, Türkiye'nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer alan grup, Medicana International İzmir Hastanesi'yle yurtiçinde yatırımlarına devam ediyor. Açılacak yeni hastanede düzenlenen basın toplantısında konuşan Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, 15 yıldır İzmir'de hastane açmak için çabaladıklarını ancak her yatırım için geldiklerinde bir sorunla karşılaştıklarına değindi. İzmir'de sonunda böyle bir hastane açabilmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Bozkurt, "Medicana International İzmir Hastanesi projesi 1.5 yıl sürdü. Yıllar süren çabalar sonucunda nihayet İzmir'le buluştuğumuz için çok mutluyuz. Eskiden hastane açmak çok daha kolaydı. Ancak şimdi dünyadaki son teknoloji Türkiye'ye de aynı anda geliyor ve bu son teknolojiyi uygulayarak açmak önceliğiniz oluyor. 30 yıllık hastanecilik deneyimimizi İzmir'de de sürdüreceğiz. İzmir'in; kalp cerrahisi, üroloji, genel cerrahi, onkoloji gibi birçok branşta en önde gelen doktorlarıyla anlaşma sağladık. Anlaşmalarımızı hızla sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Düzenlenen basın toplantısına; Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, Medicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya, Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, Medicana International İzmir Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Çağ Çal ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Hüseyin Bozkurt: "İzmir'in sağlık turizmi potansiyeli yüksek"

Medicana International İzmir Hastanesi'nin İzmir'in kurtuluşu olan 9 Eylül'le aynı tarihte açılacağını vurgulayan Dr. Hüseyin Bozkurt, "9 Eylül İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşu ile birlikte açacağımız hastanemizle en büyük hedefimiz: Sadece İzmir'in değil Ege Bölgesi'nin en başarılısı olmak olacak. Başta kalp cerrahisi, üroloji, genel cerrahi ve onkolojide olmak üzere gelecekte de kemik iliği nakli, organ nakli branşlarında da hizmet vereceğiz. Hastanemiz tüm branşları kapsayacak ve SGK, özel ve özel sigorta kapsamındaki tüm hastalara hizmet eder durumda olacak. Halihazırda Medicana Sağlık Grubu olarak 7 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu rakam İzmir'de açılacak hastane ve Ataşehir'de eğitim ağırlıklı açılacak merkez ile birlikte 9 bine çıkacak." dedi.

Sağlık turizminin büyük bir katma değer yarattığına değinen Bozkurt, İzmir'in bu konuda konumu itibariyle Türkiye'nin öncüsü olabileceğini belirrti. İzmir ve çevresine turizm amaçlı yatırımlarının gelecekte süreceğini vurgulayan Dr. Hüseyin Bozkurt, "Alaçatı-Çeşme sapağında acil vakalara anında müdahale edecek bir hastane de açmayı düşünüyoruz. Ege'deki sağlık yatırımlarımız sadece İzmir'le kalmayacak aklımızda Kuşadası'na da bir merkez açma fikri var. Türkiye'de yapılan aynı işlemle Amerika'yı kıyasladığınızda buradaki fiyatlarının Amerika'ya göre 10'da 1 gibi bir rakama çıktığını görüyorsunuz. Bu açıdan da ülkemiz geleceğin sağlık turizmi ülkesi olmaya en büyük adaylardan. Türkiye'nin sağlık sistemiyle gerçekten de gurur duyabilirsiniz." şeklinde konuştu.

İzmir'in sporuna destek

Medicana'nın hastane açtığı her ilde tüm spor branşlarına destek olduğunun altını çizen Bozkurt, İzmir'de de tüm branşlarda spora destek vereceklerinin müjdesini verdi. Halihazırda bazı kulüplerle sponsorluk görüşmelerinin sürdüğüne değinen Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, "İzmir'deki tüm kulüplere kapımız açık." mesajı verdi.

110 milyon dolarlık dev yatırım ile Konak'ta hizmet vermeye hazırlanan Medicana International İzmir Hastanesi, Medicana Sağlık Grubu'nun 13. hastanesi olacak. Bu yılın ikinci yarısından itibaren hastalarına hizmet vermeye başlayacak olan Medicana International İzmir Hastanesi, alanında uzman hekim kadrosu ile tüm tıp branşlarında faaliyet gösterecek.

İzmir'de özel sektörde ilk kez Robotik Cerrahi Metotlarıyla tedavi hizmeti

Üstün teknoloji, seçkin akademik kadro, hasta odaklı hizmet anlayışı ve tıbbın her dalında ileri düzey sağlık hizmetini bünyesinde barındıracak olan Medicana International İzmir Hastanesi, Ege'de yeni sağlık üssü olma hedefini taşıyor. Birçok hastalığın cerrahi çözümünde ve genel cerrahi ameliyatlarında kullanılan Da Vinci robotik cerrahi ile hem hasta hem de cerrah için konforlu cerrahi çözümler, ilk kez Medicana International İzmir Hastanesi ile İzmir'de özel sektörde hastalarımızın hizmetine sunulacak.

İzmir'de Sağlık Turizmi gelişecek

Medıcana Sağlık Grubu’nun 110 milyon dolar yatırım ile açacağı yeni sağlık tesisi, İzmir'in sağlık turizmi ve turist sağlığı alanlarındaki eksikliğini gidermeyi hedefliyor. Medicana Sağlık Grubu 2008 yılından bu yana Dünya'nın 164 farklı ülkesinden gelen hastalara gelişmiş sağlık hizmeti sunuyor. Medicana International İzmir Hastanesi ile Ülkemizin sağlık hizmet ihracına katkıda bulunacak.

Ege bölgesinde iş istihdamı sağlayan hastane, tam kapasite ile hizmet vermeye başladığında toplam 1000 deneyimli personeliyle hastalarının hizmetinde olacak.

Medicana Grubu Hakkında

1992 yılından bu yana sağlık hizmeti veren Medicana Grubu; İstanbul, Ankara, Konya, Samsun, Sivas, İzmir ve Bursa’da yer alan 13 hastanesi ile faaliyetlerine devam ediyor. 9000 e yakın çalışanı ile hastalarına modern tıbbın son imkânlarını sunan Medicana Grubu; yıllık 3.000.000'dan fazla ayakta hasta kabulü ve 385.000'den fazla hasta yatışı ile özel sağlık sektöründe öncü konumunu sürdürüyor.

Medicana Grubu 2018-2019 eğitim- öğretim döneminde " bireyin bütününü eğitmek" anlayışı ile Medicana Eğitim Grubu'nu kurmuş ve MBA ( Medicana Bilimler Akademisi) Okullarını açmıştır. Hali hazırda; İstanbul'da Göztepe ve Beylikdüzü Kampüsü, Ankara'da Eryaman Kampüsü olmak üzere üç okulu ile eğitimin tüm değer zincirlerinde, Türkiyenin lider eğitim organizasyonu olmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Medicana Eğitim Grubu aynı zamanda 2019-2020 akademik eğitim yılında, Fenerbahçe Üniversitesi'ni öğretime ve eğitime açarak yüksek öğrenim alanında da Türkiye'ye yatırım yapmıştır.

Medicana Grubu'nun mevcut hastaneleri
• Kuruluş 1992
• Medicana Avcılar 1995
• Medicana Çamlıca 1999
• Medicana Bahçelievler 2003
• Medicana Haznedar 2012
• Medicana International İstanbul 2008
• Medicana International Ankara 2008
• Medicana International Samsun 2011
• Medicana Konya 2012
• Medicana Sivas 2015
• Medicana Çamlıca Tıp Merkezi 2015
• Medicana Kadıköy 2017
• Medicana Bursa 2017

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bornova ilçesinde bulunan Kavaklıdere, Gökdere, Egemenlik ve Yaka mahallelerindeki 2 dernek ve 3 depoya kumar operasyonu düzenl...

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde görev yapan Prof. Dr. Z.E.B. ile ilgili skandal iddialar ortaya atıldı. 10 öğrenci, profesörün kendilerine cinsel tacizde ...

Buca'nın Tınaztepe Mahallesi'ne bağlı Tınaztepe Mahallesi, 95 bin 112,42 metrekarelik arazi ile 6 bin 912,34 metrekarelik arazi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan...

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, İzmir'de Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi ile birlikte artan işsiz sayısıyla ilgili aç...

TMSF'nin (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) İzmir'de Seferihisar, Torbalı ve Dikili'de bulunan taşınmazları toplam 9 milyon 450 bin TL fiyat ile satışa çıkardı.

Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Tevfik Türk, İl Toprak Koruma Kurulu'nun İnciraltı Planı için neden şerh koyduklarını anlattı. Türk, ''Mahkemenin, buras...

Bornova'da İzmir Çevreyolu Otogar Kavşağı'nda sürücüsünün kontrolünden çıkan hurda yüklü TIR, refüje çarpıp devrildi. Kazada, TIR'da sıkışan sürücü itfaiye ekipleri ta...

Yazarlar
Website Security Test