Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Urla üretici kadın kooperatifine Ticaret Bakanlığı hibesi

22.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ticaret Bakanlığı tarafından Urlalı kadınların katma değer için çalıştıkları, Urla Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi'ne hibe verilecek. Güzel haber ise Urla'nın ilk kadın belediye başkanı Sibel Uyar verdi.

S.S. Urla Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi'nin 2. Başkanı durumundaki Urla'nın ilk kadın belediye başkanı Sibel Uyar, Ticaret Bakanlığı'nın ilk kez bütçesine aldığı Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı çerçevesinde açtığı hibe projesine, kooperatifin projesiyle katıldıklarını ve hibe almaya hak kazandıklarını bildirdi.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre Sibel Uyar, "Hibenin takibini, İzmir Ticaret Müdürlüğü yapıyor. İmzalar adıldı. Bu hibenin de amacı, yerelde kalkınma ve kadınların güçlendirilmesi, istihdamın artırılması. Kooperatifimizde meyve ve sebze işleme yapıyoruz. Katma değerli ürünler ve daha fazla üretim için ihtiyacımız olan makine ve teçhizatlar, hibe çerçevesinde kooperatifimize gelecek. Yasal prosedürlerin yerine getirilmesinden sonra makineler kurulacak ve kooperatifimiz küçük bir işletmeye dönüşecek. Fabrikaya doğru gidiyoruz." bilgilerini verdi.

Reçel, konserve ile kurutulmuş meyvelerden katma değer üreteceklerini söyleyen Uyar, "Katma değerli ürünlerimizi artırmanın peşindeyiz. Mesela Karye markasıyla Urla'nın ünlü Sakız Enginarı'nı dünyaya tanıtacağız. Hibe de tam zamanında geldi. Kadın kooperatifleri, şirket mantığında yönetilmediği için ekonomik anlamda sıkıntıda. Dolayısıyla devletin desteğine ihtiyaç var. 150 bin lira, küçük bir meblağ gibi görünse de bizim için değerli. Bu parayı, nakdi olarak almayacağız. Bize makine ve teçhizat olarak gelecek. Önümüzdeki dönemde Urla Kadın Koop, üretimde ve pazarlamada daha etkin olacak." dedi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Urlalı vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, yıllardır sürüncemede kalan ve Urla ekonomisine katkı koyacak yat limanının yapılması tal...

İzmir'de sahte içkiden ölenlerin sayısı yükseliyor. Son olarak İzmir'de sahte içki içtikten sonra fenalaştıkları öne sürülen 2 kişi, kaldırıldıkları hastanede hayatını...

İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı bir köy Koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artışı nedeniyle karantinaya alındı.

Toplam 9 mağazasıyla İzmir’de hizmet veren Boyner, Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu ve Satış Genel Müdür Yar...

İzmir'in Bayraklı ilçesinde Yamanlar Mahallesi Kubilay Caddesi üzerinde meydana gelen kavgada 1 kişi öldü.

İzmir'in Buça ilçesinde Göksu Mahallesi'nde bir baba oğlunu silahla vurarak ağır yaraladı.

İzmir'in Tire ilçesinin Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, sosyal medya hesabından Tire'de Koronavirüs (Kovid-19) pandemisindeki son duruma ilişkin çarpıcı bir açıklama yaptı.

Yazarlar
Website Security Test