Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzQ Girişimcilik Merkezi’nin inşaatına başlandı

25.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Odası(İZTO) tarafından, ‘İzmir’in Uluslararası İnovasyon ve Girişimcilik Kentine Dönüşüm’ü vizyonu doğrultusunda, girişimcilik ve inovasyon ekosistemindeki tüm aktörlerini bir araya getirerek, aralarındaki işbirliği ve koordinasyonu sağlayan bir üs olma misyonu ile hayata geçirilecek olan “İzQ Girişimcilik Merkezi”nin yapımına başlandı.

Proje kapsamında İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) Fizibilite Desteği ve Güdümlü Proje Desteği alındığını açıklayan Özgener, “Söz konusu desteklerin Odamıza tahsis edilmesini sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız’a ve İzmir Kalkınma Ajansı’na teşekkür ederiz” dedi.

İzQ Girişimcilik Merkezi’nin yönetiminin; İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ile Ege Genç İş İnsanları Derneği işbirliğinde yürütüleceğini ifade eden Özgener, “Kentimizin değerli kurumlarıyla birlikte hayata geçireceğimiz bu proje, İzmir’in geleceği açısından büyük önem taşıyor. Her zaman dile getirdiğimiz gibi İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Projesi, İzmir’in geleceği için yaratılmış, kentimize ait bir proje. Bu kapsamda, projemize destek veren, başta Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer olmak üzere, Oda ve Borsa Başkanlarımız ile tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Bu proje ile ekosistem içerisinde networking imkanlarının ve “Girişimci-İş dünyası” etkileşiminin yaratılmasını hedeflediklerini belirten İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Bu anlayışla, Merkezimizi farklı kılacak odak noktamızı, girişimciler ile iş dünyasının ve kentin dinamiklerinin buluşmasına aracılık etmek olarak belirledik” dedi.

İzQ Girişimcilik Merkezi bünyesinde, fikir aşamasından uluslararasılaşmaya kadar tüm süreçlerde girişimcilere destek veren bir ortam sunmayı, start-up’ların inovasyon odaklı ürün ve hizmet geliştirmelerinde katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten Özgener, “Bunun yanısıra, merkezimizde, girişimcilerin, ulusal ve uluslararası düzeyde yatırımcıların, mentorların ve kurumların birbirleriyle temasa geçerek işbirliği kurmalarını sağlayacak bir ortam sağlamayı da amaçlıyoruz” dedi.

Yenilikçi proje fikrine sahip girişimciler arasında düzenlenecek yarışmalarda derece alanların merkezin hem fiziki hem de hizmet altyapılarından bedelsiz olarak faydalanmasının mümkün olacağını belirten Özgener, “İzQ Girişimcilik Merkezi’mizin fiziki ve hizmet kapasitesinin %10’unun kamusal destek kapsamında tahsis edilmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Merkezde, engelliler, şehit yakınları, dezavantajlı gruplar gibi kişilere kamusal destek kapsamında hizmet de sunulacak. Danışmanlık, eğitim, etkinliklere katılım, ofis, toplantı odaları gibi fiziki ortamlar, veritabanlarına erişim gibi tüm hizmetler, kamusal destek kapsamında bu gruplara bedelsiz olarak tahsis edilecek.

İzQ Girişimcilik Merkezi’nin, 2021 yılının üçüncü çeyreği itibariyle faaliyete geçmesi planlanıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Gaziemir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, pazarcı esnafına HES kodu sorgulaması yapıyor. Ekipler, HES kodu olmayan ve sorgulamaya göre riskli olduğu belirlenen esnafın sa...

Bornova Belediyesi, park ve çevre düzenlemelerinde kullanılan bitkilerin bir kısmını kendi üretmeye başladı.

Menderes Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Görece Spor Salonu yanında yer alan Menderes Belediyesi Görece Kütüphanesi, Görece T...

1 Mart’ta kısmen açılacak okullar öncesi Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde okulların dezenfeksiyonu yapıldı.

Gaziemir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çevrim içi düzenlenen 14. Travel Turkey Fuarı'nda yerini aldı.

Hemşehrilerin sağlığı için temizlik ekipleriyle seferber olan Buca Belediyesi, ilçe genelindeki çöp konteynerlerinde hijyen çalışması başlattı. Ekipler geceden sabaha ...

Bornova Belediyesi’nin Yaka Mahallesi’ndeki faaliyet veren Doğal Tarım Çiftliği’ndeki gönüllüler yaz sebzeleri yetiştirmek için tohumları toprakla buluşturdu. Pınarbaş...

Yazarlar
Website Security Test