Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İKKB, liderlik eğitimlerini sürdürüyor

15.2.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Liderlik Eğitimleri’nin üçüncüsü gerçekleştirildi. Huriye Serter: “STK Liderleri daha güçlü birer önder olmalı”; Emine Yelkenci: “Liderlik için kendini tanı, eksik yönlerini geliştir”

Son yapılan toplantıya ‘Temel Liderlik Becerileri’ sunumuyla Fly Koçluk ve Danışmanlık Sahibi Yaşam Koçu Emine Yelkenci katıldı. Yelkenci, Temel Liderlik Becerileri edinmenin yolunun öncelikle kendini tanımaktan geçtiğini söyledi.

Toplantının açılışında konuşan İKKB Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, iKKB olarak Liderlik Eğitimlerine devam ettiklerini belirterek, “Fly Koçluk ile beraber yürüttüğümüz ve Mayıs ayına kadar sürecek bu eğitimlerde STK liderlerine liderlik eğitimi vererek daha güçlü birer önder olmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.


“Kendini tanımak liderliğin temel kuralı”

STK’ların toplumdaki etkisinin yadsınamaz bir gerçek olduğunu söyleyen Serter, “Tüm dünyada devletlerin politikalarına bile etki eden en önemli örgütlenme STK’lardır. Onun için biz istiyoruz ki içimizdeki tüm dernek başkanları ve dernek üyeleri tam donanımlı liderler haline gelmeli. Kendimizi ve ekibimizi tanımak da bu kapsamda çok önemli. Temel liderlik becerilerinin başında bu geliyor” dedi.
Nitelikli üyeler sağlamak için doğru liderlik yapılması gerektiğini söyleyen Serter, “Kendimizin algısını yönetmek için bir planımız var mı, bu plan kimleri içeriyor, kaç yıllık planlara sahibiz tüm bunları temel liderlik becerisi eğitiminde bize Fly Yaşam ve Koçluk’un Sahibi Yaşam Koçu Emine Yelkenci anlatacak” dedi.

“Geçmişe takılmayın”

Yaşam Koçu Emine Yelkenci İKKB ile yürüttükleri bu çalışma ile STK’lara liderlik eğitimlerini sürdürmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İKKB’nin Liderlik Eğitimleri kapsamında yapılan üçüncü eğitimde temel liderlik becerilerini anlatan Yelkenci, “Öncelikle hayatınızın lideri olmak gerekiyor. Geçmişte yaşadığımız şeylere takılmadan hareket etmemiz gerekiyor. Her olayı kendi zaman dilimi içinde değerlendirmek gerekli” dedi.


Kendinize dürüst olun

Liderliği dört aşamada değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Yelkenci, “Kendimize, işimize, ilişkilerimize ve geleceğe liderlik etmek olarak tasnif edebiliriz. Güçlü lider bunların hepsinde yetkin olan insanlardan çıkar” dedi.

Kendine liderlikte iletişim şekli, karakterimizin rengi gibi konuları işlemek gerektiğini söyleyen Yelkenci, “İşine liderlikte nasıl bir şirket istiyorum, smart hedef, planlama, 5n1k’ya gibi alanlara özen göstermek gerekiyor. İlişkilere liderlikte beden dilini kullanma, dinleme anlama, karizma ana başlıkları oluştururken, geleceğe liderlikte ise esneklik, az çoktan iyidir, stres yönetimi, ses tonunu kullanma gibi alanlar bu başlıkları dolduruyor” dedi.

Nasıl bir lider olmak istiyorsunuz diye soran Yelkenci, hayatta kendinize lider belirlediğiniz kişilerin 8 özelliğini yazarak kendi liderlik haritanızı çıkarabileceğinizi belirterek, şöyle konuştu: “Doğru bir liderlik kendini tanımak, eksik yönlerini geliştirmekten geçiyor. Bu çarkta bulunan özelliklerde kendiniz nerdesiniz puanlayın ve güçlü olduğunuz yönlerinizle eksik yönlerinizi görebilirsiniz. Kendinize dürüst olmak bu işin başı”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Zabıta ekipleri tarafından yapılan yapılan ilk denetimlere, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, İlçe Emniyet Müdürü Gülden Türkal ile birlikte Bornova Belediye Meclis Üyesi...

Pandemi nedeniyle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Bornova’da Cuma gününe alınan bazı pazaryerleri yeni normalleşme süreci ile eski gününe geri dönü...

Bergama’nın gözde mevkilerinden birinde inşa edilen TOKİ Konutları için ‘Konut Belirleme Kurası’ çekilişi 09 Mart 2021 Salı günü saat 11.00’de yapılacak. Başkan Koştu,...

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çevrimiçi ola...

Narlıdere’nin en işlek merkezlerinden biri olan Güngören Caddesi’ndeki yayalaştırma ve sağlıklaştırma projesini sürdüren Narlıdere Belediyesi, çalışmaların yüzde 50’si...

Menderes Belediyesi tarafından sıfır atık projesi kapsamında ilçenin dört bir noktasına evsel atık ayrıştırma üniteleri yerleştiriliyor.

Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından, BOTAV liderliğinde 10-11 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Rally Bodrum’un Yarışma Direktörlüğü görevini Nurdan Akal yapacak....

Yazarlar
Website Security Test