Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İKKB, liderlik eğitimlerini sürdürüyor

15.2.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Liderlik Eğitimleri’nin üçüncüsü gerçekleştirildi. Huriye Serter: “STK Liderleri daha güçlü birer önder olmalı”; Emine Yelkenci: “Liderlik için kendini tanı, eksik yönlerini geliştir”

Son yapılan toplantıya ‘Temel Liderlik Becerileri’ sunumuyla Fly Koçluk ve Danışmanlık Sahibi Yaşam Koçu Emine Yelkenci katıldı. Yelkenci, Temel Liderlik Becerileri edinmenin yolunun öncelikle kendini tanımaktan geçtiğini söyledi.

Toplantının açılışında konuşan İKKB Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, iKKB olarak Liderlik Eğitimlerine devam ettiklerini belirterek, “Fly Koçluk ile beraber yürüttüğümüz ve Mayıs ayına kadar sürecek bu eğitimlerde STK liderlerine liderlik eğitimi vererek daha güçlü birer önder olmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.


“Kendini tanımak liderliğin temel kuralı”

STK’ların toplumdaki etkisinin yadsınamaz bir gerçek olduğunu söyleyen Serter, “Tüm dünyada devletlerin politikalarına bile etki eden en önemli örgütlenme STK’lardır. Onun için biz istiyoruz ki içimizdeki tüm dernek başkanları ve dernek üyeleri tam donanımlı liderler haline gelmeli. Kendimizi ve ekibimizi tanımak da bu kapsamda çok önemli. Temel liderlik becerilerinin başında bu geliyor” dedi.
Nitelikli üyeler sağlamak için doğru liderlik yapılması gerektiğini söyleyen Serter, “Kendimizin algısını yönetmek için bir planımız var mı, bu plan kimleri içeriyor, kaç yıllık planlara sahibiz tüm bunları temel liderlik becerisi eğitiminde bize Fly Yaşam ve Koçluk’un Sahibi Yaşam Koçu Emine Yelkenci anlatacak” dedi.

“Geçmişe takılmayın”

Yaşam Koçu Emine Yelkenci İKKB ile yürüttükleri bu çalışma ile STK’lara liderlik eğitimlerini sürdürmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İKKB’nin Liderlik Eğitimleri kapsamında yapılan üçüncü eğitimde temel liderlik becerilerini anlatan Yelkenci, “Öncelikle hayatınızın lideri olmak gerekiyor. Geçmişte yaşadığımız şeylere takılmadan hareket etmemiz gerekiyor. Her olayı kendi zaman dilimi içinde değerlendirmek gerekli” dedi.


Kendinize dürüst olun

Liderliği dört aşamada değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Yelkenci, “Kendimize, işimize, ilişkilerimize ve geleceğe liderlik etmek olarak tasnif edebiliriz. Güçlü lider bunların hepsinde yetkin olan insanlardan çıkar” dedi.

Kendine liderlikte iletişim şekli, karakterimizin rengi gibi konuları işlemek gerektiğini söyleyen Yelkenci, “İşine liderlikte nasıl bir şirket istiyorum, smart hedef, planlama, 5n1k’ya gibi alanlara özen göstermek gerekiyor. İlişkilere liderlikte beden dilini kullanma, dinleme anlama, karizma ana başlıkları oluştururken, geleceğe liderlikte ise esneklik, az çoktan iyidir, stres yönetimi, ses tonunu kullanma gibi alanlar bu başlıkları dolduruyor” dedi.

Nasıl bir lider olmak istiyorsunuz diye soran Yelkenci, hayatta kendinize lider belirlediğiniz kişilerin 8 özelliğini yazarak kendi liderlik haritanızı çıkarabileceğinizi belirterek, şöyle konuştu: “Doğru bir liderlik kendini tanımak, eksik yönlerini geliştirmekten geçiyor. Bu çarkta bulunan özelliklerde kendiniz nerdesiniz puanlayın ve güçlü olduğunuz yönlerinizle eksik yönlerinizi görebilirsiniz. Kendinize dürüst olmak bu işin başı”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

1 Mart’ta kısmen açılacak okullar öncesi Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde okulların dezenfeksiyonu yapıldı.

Gaziemir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çevrim içi düzenlenen 14. Travel Turkey Fuarı'nda yerini aldı.

Hemşehrilerin sağlığı için temizlik ekipleriyle seferber olan Buca Belediyesi, ilçe genelindeki çöp konteynerlerinde hijyen çalışması başlattı. Ekipler geceden sabaha ...

Bornova Belediyesi’nin Yaka Mahallesi’ndeki faaliyet veren Doğal Tarım Çiftliği’ndeki gönüllüler yaz sebzeleri yetiştirmek için tohumları toprakla buluşturdu. Pınarbaş...

İzmir Oto Tamircileri Odası, Karabağlar Mesleki Eğitim Merkezi ile işbirliği altında düzenlediği eğitimlerle geleceğin ustalarını yetiştiriyor.

Kadim şehir Bergama’nın sağlık alanında en önemli ihtiyaçlarından birisi olan Diş Sağlığı Merkezi için çalışmalar start aldı. Belediye Başkanı Hakan Koştu yaptığı açık...

İzmir Ticaret Borsası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı 22 Şubat 2021 Pazartesi günü video konferans aracılığıyla ve Meclis üyelerinin geniş katılımıyla gerçekleştiri...

Yazarlar
Website Security Test