Facebook ta paylaştweet le

Hasseki Köyü adeta yeniden doğdu

13.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karaburun Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Hasseki Köyü’nde yapımı tamamlanan Atatürk büstü, meydan düzenlemesi, muhtarlık binası ve bünyesinde sağlık odası ve köy kahvesinin de olduğu sosyal tesisin açılışı Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.

Hasseki Köyü Muhtarı Mehmet Balıkçı ve vatandaşların da yer aldığı açılışta konuşan Başkan Erdoğan, 2019 yerel seçimleri öncesinde söz verdikleri bir vaadi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu duyduklarını ifade ederek, ilçeye bağlı köylerin acil ihtiyaçlarını bir plan dâhilinde tamamlayacaklarını söyledi.

 

“EKMEĞİMİZİ BİRLİKTE BÜYÜTÜYORUZ” 

Özellikle köylerde ikâmet eden nüfusun göç etmemesine ve gelir seviyesinin artmasına büyük önem verdiklerini kaydeden Erdoğan, “Yerelde kalkınma vizyonumuz kapsamında keçi yetiştiriciliği, nergis üretimi, zeytincilik, narenciye üretimi gibi pek çok başlıkta vatandaşlarımıza destek veriyoruz. Karaburun Belediyesi olarak görevlerimiz sadece yerel yönetim hizmetleri sağlamak değil. Köylümüze el uzatmak, onların ekmeğini büyütmek, helal kazançlarını artırmak için de çalışıyoruz. Nüfusu az olan ve biraz daha dezavantajlı konumda bulunan köylerimizin ihtiyaçlarına daha fazla öncelik vereceğiz. Hemşehrilerimizin uzun süredir beklediği bu yatırımlar, eski bir Rum köyü olan Hasseki’ye çok yakıştı. Köyümüzde ilk kez yapılan Atatürk büstümüzün de olduğu alanı, bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100’üncü yıldönümünde hizmete açmak bizleri ayrıca duygulandırırken, Hassekili hemşehrilerimize güzel bir armağan sunmanın mutluluğunu yaşadık.” dedi. 

 

“EĞLENHOCA’YI UNUTMADIK”

Hasseki Köyü’nde kısa sürede tamamladıkları meydan düzenlemesinin bir benzerini Eğlenhoca Köyü’nde de yapmaya çalıştıklarını hatırlatan İlkay Girgin Erdoğan, AKP İlçe Başkanı’nın şikâyet etmesi sonrasında arkeolojik kazı çalışması için durdurulan yatırımı da en kısa sürede tamamlayacaklarını ve köyün hak ettiği meydana kavuşacağını sözlerine ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin korona virüs salgınından korunması için geçen yıldan bu yana dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. 27 ekip 400 pers...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençliğin sesini yükseltme ve kent hayatına ilişkin her konuya genç bakış açısı getirme hedefiyle hizmete aldığı dijital gençlik merkez...

Karşıyaka Belediyesi Kent A.Ş. 30 yıldır market, kafe, Taypark, Evrensel Çocuk Merkezi ve restoran hizmetleri ile Karşıyaka’nın birçok yerinde hizmet vermeye devam edi...

Konak Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında mini bilgi yarışması düzenliyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 23 Nisan.

Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlanan “Karşıyaka ve Yaşam Söyleşileri” programının bu haftaki konuğu Sanatçı Pınar Ayhan olacak.

Gaziemir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal egemenliğinin ilanının 101. yılını hazırladığı özel programla kutlayacak.

Hayatını kaybeden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un cenaze programına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

Yazarlar