Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Egeli ihracatçılardan, Tariş Zeytinyağı’na ziyaret

20.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği (EZZİB) Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’ni ziyaret etti. Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Davut Er’in başkanlığında ziyaret eden heyeti Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, ve Genel Müdür Güngör Şarman kabul etti.

Ziyarete ev sahipliği yapan Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Sürek, Türkiye’nin katma değeri en yüksek tarımsal ürünlerinden olan ve aynı zamanda kültürel bir mirası temsil eden zeytin ve zeytinyağının hak ettiği yere gelmesi için sektörün tüm bileşenlerinin güç birliği içinde olması gerektiğinin altını çizdi. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türkiye’yi İspanya’dan sonra dünya ikinciliğine taşımak için koyduğu önemli hedefleri hatırlatan Sürek, “Bu hedefe ulaşmak için hepimiz taşın altına elimizi koymalıyız” diye konuştu.

Türkiye’nin 2002 yılından bu yana Bakanlık desteğiyle sektöre büyük yatırımlar yaptığını kaydeden EZZİB Yönetim Kurulu Başkanı Davut Er de, “Türkiye yakın bir gelecekte 650 bin ton zeytinyağı ve 1 milyon 200 bin ton sofralık zeytin rekoltesi bekliyor. Biz de üretim ve üretimde kalitenin arttırılması konusunda görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyduk” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

NTV & Özgencil Grup işbirliği ve Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV)’in bölge ortaklığıyla geçtiğimiz sene ilki gerçekleşen Ege Ekonomik Forum’un bu yıl 22-23 Kasım ...

Son yıllarda İzmir’in sanayileşme süreciyle yükselen bir ivme kazandığını ve hızlı bir göçe maruz kaldığı gerçeğinden yola çıkan EGİAD Ege Genç İşadamları Derneği, ulu...

Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin birinci yılını kutlarken İ...

İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası (İZMOD) yöneticileri, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak mega proje için kolları sıvadı.

EGEM Platformu’nun bu yıl 11.sini düzenlediği EGE İlleri Tanıtım Günleri Etkinlikleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Refah düzeyi ve ihracatta dünyanın ilk 10 ülkeleri arasında yer alan, Avrupa’da işsizlik oranının en düşük olduğu ülke olan Hollanda ile ilgili düzenlenen bilgilendirm...

İzmir'de geçen cuma günü ilerleyen parkinson hastalığı nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybeden Op. Dr. Salih Mertan son yolculuğuna uğurlandı.

Yazarlar
Website Security Test