Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

22 yıl sonra ilk: Özgener, TOBB yönetiminde

15.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Genel Kurulu’nda Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yönetimine girdi. Hisarcıklıoğlu bu kez EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’ın yerine bu kez Özgener’i tercih etti.

Türkiye’de faaliyet gösteren Sanayi Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Deniz Ticaret Odaları ve Ticaret Borsalarının birleşmesiyle oluşturulan en büyük çatı yapılanması olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Seçimli Genel Kurulu gerçekleştirildi.  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden tek aday olduğu seçimde listelerde önemli değişiklikler yapıldı.

Hisarcıklıoğlu uzun yıllardır İzmir ve Ege Bölgesi’nin sanayicileri adına TOBB’da temsil yetkisi verdiği EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’a bu kez listesinde yer vermedi. Yorgancılar’ın yerine listeye İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener girdi.

Geçtiğimiz ay yapılan ticaret odası seçimlerinde göreve yeni seçilen Özgener, yeni oluşumda kentin Ankara’daki temsilcisi olacak. Özgener ile birlikte ayrıca İzmir Ticaret Odası,  Hasan Denizkurdu’ndan sonra 22 yıl aradan sonra başkentte temsil edilmiş olacak.

Öte yandan seçimlerin ardından Hisarcıklıoğlu, kısa süre içinde başkan yardımcıları ve üst yönetimi belirleyecek. TOBB’un üst yönetiminde “başkan yardımcısı” olarak görev yapan Yorgancılar da bu kararın ardından konuşmak istemediğini belirtti. 

ÖZGENER: BAYRAĞI DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ
İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeleri Akın Kazançoğlu ile Abdurrahman Aydoğan'ın da Ticaret Odaları Konsey Üyesi seçildiğini açıklayan Özgener, "Böylece TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun listesinde Odamızdan 3 isim yer aldı" ifadelerini kullandı. Özgener, şöyle dedi:

"Yine bu bu vesileyle bir önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’a görev süresi boyunca verdiği hizmet ve katkılar için teşekkür ediyorum. Teslim aldığımız bu bayrağı daha ileri götürmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu süreçte de Türkiye’deki tüm oda ve borsalarımız ile işbirliğinde üzerimize düşeni yapacağız. Bu sonuç sadece benim değil, tüm üyelerimizin başarısı bu nedenle tüm üyelerimize teşekkür ediyorum."

Hisarcıklıoğlu’nun yeni çalışma ekibinde Özgener ile birlikte şu isimler yer aldı:

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran

İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz

Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin

Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu

Tekirdağ Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günday

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran

(EGEDESONSÖZ)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Seferihisar’da bin 800 yıllık ağaçtan elde edilen zeytinyağı, müzayede usulü ile Salih Değerli tarafından 30 bin liraya alındı. Zeytinyağından elde edilen gelir, öğren...

Seferihisar’da Soğuk Hava Deposu’nun açılışına halk yoğun ilgi gösterdi.

NTV & Özgencil Grup işbirliği ve Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV)’in bölge ortaklığıyla geçtiğimiz sene ilki gerçekleşen Ege Ekonomik Forum’un bu yıl 22-23 Kasım ...

Son yıllarda İzmir’in sanayileşme süreciyle yükselen bir ivme kazandığını ve hızlı bir göçe maruz kaldığı gerçeğinden yola çıkan EGİAD Ege Genç İşadamları Derneği, ulu...

Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin birinci yılını kutlarken İ...

İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası (İZMOD) yöneticileri, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak mega proje için kolları sıvadı.

EGEM Platformu’nun bu yıl 11.sini düzenlediği EGE İlleri Tanıtım Günleri Etkinlikleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yazarlar
Website Security Test