Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Masal Perisi' AASSM’deydi

19.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Üç farklı ülkeden gelen Elie Maalouf, Yousef Zayed ve Didem Köktaş, dün gece AASSM’de 32. Uluslararası İzmir Festivali’nin en ilgi çekici etkinliklerinden birine imza attı.

Aldığı sosyal antropoloji eğitiminden sonra Belçika’da Gent Üniversitesi’nde  sanat bilimi doktorasını sürdüren Hasan Işıklı, kendisi gibi İzmirli Didem Köktaş, Lübnanlı Elie Maalouf ve Filistin asıllı Yousef Zayed ile müzik ve masal üzerine kurulu “Yolculuk” projesini hayata geçirdi. Avrupa Kültür Mirası Yılında 32. Uluslararası İzmir Festivali için özel olarak hazırlanan projede farklı alanlarda yeteneklerini kanıtlamış üç sanatçı kültürler arası diyoloğun en iyi örneklerinden birini sundu.

Maalouf ve Zayed’in piyano ve perküsyonla seslendirdiği Maalouf besteleri ve anonim eserlere Didem Köktaş masalları ile katıldı. İskelet Kadın, Tuna’ya Yolculuk ve Taş Ustası masallarını büyük ustalıkla anlatan Köktaş, “Masal Perisi” unvanını hak ettiğini kanıtladı. Gece, Elie Maalouf’un sürprizi ile noktalandı. Türk müziği üzerine de çalışmaları olan Maalouf, dinleyicilerinin de katılımını isteyerek Kaptanzade Ali Rıza Bey’in Nihavent şarkısı “Yıldızların Altında” yı Zayed ile birlikte seslendirdi.

32. Uluslararası İzmir Festivali 21 Haziran 2018 Perşembe akşamı AASSM’de yapılacak Nederlands Dance Theatre gösterisi ile devam edecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Seferihisar’da Soğuk Hava Deposu’nun açılışına halk yoğun ilgi gösterdi.

NTV & Özgencil Grup işbirliği ve Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV)’in bölge ortaklığıyla geçtiğimiz sene ilki gerçekleşen Ege Ekonomik Forum’un bu yıl 22-23 Kasım ...

Son yıllarda İzmir’in sanayileşme süreciyle yükselen bir ivme kazandığını ve hızlı bir göçe maruz kaldığı gerçeğinden yola çıkan EGİAD Ege Genç İşadamları Derneği, ulu...

Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin birinci yılını kutlarken İ...

İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası (İZMOD) yöneticileri, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak mega proje için kolları sıvadı.

EGEM Platformu’nun bu yıl 11.sini düzenlediği EGE İlleri Tanıtım Günleri Etkinlikleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Refah düzeyi ve ihracatta dünyanın ilk 10 ülkeleri arasında yer alan, Avrupa’da işsizlik oranının en düşük olduğu ülke olan Hollanda ile ilgili düzenlenen bilgilendirm...

Yazarlar
Website Security Test