Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Trump Suriye'den çekilme kararı: Onlar böyle istiyor

20.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den ABD askerlerinin çekilmesiyle ilgili konuştu. Başkan Trump, gökyüzünü işaret ederek, "Onlar böyle istiyor" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD askerlerinin Suriye'den çekilme kararıyla ilgili konuştu. 

Dün Amerikan medyasının Dışişleri yetkililerine dayandırdığı haberlerle Dışişleri Bakanlığının, Suriye'deki tüm personelini 24 saat içinde çekeceği ve ABD'nin Suriye'deki askerlerinin de 60 ila 100 gün içinde ülkeden çekileceği söylendi. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders "IŞİD ile mücadelenin yeni evresine girmekle beraber, ABD askerlerini ülkeye geri çekmeye başladık" ifadelerini kullanmıştı. 

Başkan Donald Trump da şimdiye kadar orada ölen ABD askerlerinin gök yüzünden izlediklerini söyledi ve gök yüzünü işaret ederek, "Suriye'den çekiliyoruz. Onlar böyle istiyor." dedi. ABD Başkanı Donald Trump şöyle devam etti: "Ülkemiz için savaşırken hayatını kaybeden askerlerin eşleri veya anne- babalarına mektup yazmak ya da onları aramak zorunda kaldığımda çok üzülüyorum. Ülke için savaşırken ölmek büyük bir onur, onların değerini biliyoruz. Ama çok üzücü. Artık kazandık-- Eve dönme vakti. Oradaki askerler dönüşe hazırlanıyor. Çok yakında onları kendi gözlerinizle görebileceksiniz. Onlar yüce Amerikalı kahramanlar. Dünyanın yüce kahramanları çünkü bizim için savaştılar. Dünyaya acı çektiren IŞİD'i bitirdiler, gurur duyuyoruz. Gökyüzünden bize bakıyorlar. Hepsi geri geliyor. Biz kazandık. Böyle olmasını istiyoruz" diyen Trump parmağıyla gökyüzünü işaret etti ve konuşmasını şöyle bitirdi: Onlar böyle olmasını istiyor."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Dünya kamuoyunun gündemine oturan Yumurta Çocuk Will Connolly, Avustralyalı senatör Fraser Anning'in başında yumurta kırdığı eylem sonrası konuştu.

Gezegenimizdeki ''enerji sektörü kaynaklı'' karbondioksit emisyonu 2018 yılında yüzde 1,7 arttı ve 33 gigatona ulaştı.

İngiltere Parlamentosu'nda bulunan Avam Kamarası, parlamento gündem belirleme yetkisini bir günlük süreyle hükumetten aldı. Hükumette üç bakan istifa etti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika Sınır Duvarı için kullanılacak fonu onayladı.

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki işgalini resmen tanıyan kararnameyi imzaladı.

Motorları çalışmayan Viking Sky adlı 1300 yolcu taşıyan Cruise Gemisi SOS çağrısında bulundu. Gemideki bir yolcu fırtınalarla sallanırken geminin içinde ki durumu göst...

Kanada’da katolik kilisesinde bir rahip canlı yayınlanan dini törende bıçaklı saldırıya uğradı.

Yazarlar
Website Security Test