Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rusya ABD son dakika Lavrov'dan sert açıklama

24.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus basınına yaptığı açıklamada, “Washington Rus hükümetinin ve siyasetinin değişimi üzerine motivasyon tartışmaları yapıyor. Bizi ABD’nin çıkarlarına hizmet etmek için kullanmak istiyorlar” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus Haber Ajansı Ria Novosti’ye verdiği röportajda önemli açıklamalar yaparak Rusya’nın ABD’nin çıkarlarına hizmet etmeyeceğini söyledi. Röportajında ABD’nin Rusya’ya karşı takındığı tavırdan bahseden Lavrov, “Avrupa’yı disipline sokmak ve NATO’yu daha da güçlendirmek için bizi şeytan gibi gösteriyorlar. Örneğin Rusya’yı Çin’e karşı nasıl kullanacaklarını tartışıyorlar. Washington Rus hükümetinin ve siyasetinin değişimi üzerine motivasyon tartışmaları yapıyor. Açıkçası bizi ABD’nin çıkarlarına hizmet etmek için kullanmak istiyorlar” şeklinde konuştu. 
ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekilme istemesiyle ilgili de yorum yapan Lavrov, “INF Antlaşması’nın sonlandırılması uluslararası güvenlik ve stratejik istikrara ciddi biçimde zarar verebileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Nükleer savaşın kazananı olmaz” 
Gerilen ABD-Rusya ve NATO - Rusya ilişkilerine de değinen Lavrov, olası bir savaşın tüm insanlığa karşı büyük bir felakete neden olacağını belirterek, “Dünyada herkesin en iyi bildiği şey nükleer bir savaşın insanlığa karşı feci sonuçları olur. Hiç şüphe yok ki nükleer savaşın kazananı olmaz ve asla böyle bir savaşa müsaade edilmemelidir. Diğer taraftan Washington ve müttefiklerinin kendi jeopolitik hırslarına bağlı olarak küresel gerçeklikleri görmediklerini belirtmek zorundayım” dedi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Güney Kore'de izlerken bilen yürekleri ağıza getiren çılgın eğlence: Gyro Drop

ABD Başkanı Donald Trump, Umman Körfezi'nde yaşanan tekne patlamalarını İran'ın yaptığını söyledi.

Uber Uçan Taksi hizmeti başlıyor. Üç şehir belirlendi. Uber Uçan Taksi nerelerde hizmet verecek? Hangi şehirlerde başlıyor?

Ünlü yönetmen Steven Spielberg'den ilginç bir korku dizisi projesi. Dizi sadece akşamları izlenebilecek.

Japonya'da G20 ülkelerinin maliye bakanları bir toplantı yaptı. G20 ülkelerinin merkez bankası temsilcilerinin de katıldığı toplantı 2 gün sürdü.

ABD Başkanı Donald Trump'tan İngiltere'de çok önemli Huawei açıklaması. ABD Başkanı Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May, görüşmelerinin ardından ortak basın topla...

ABD Başkanı Donald Trump'a İngiltere'de büyük protestolar yapılıyor.

Yazarlar
Website Security Test