Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rusya ABD son dakika Lavrov'dan sert açıklama

24.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus basınına yaptığı açıklamada, “Washington Rus hükümetinin ve siyasetinin değişimi üzerine motivasyon tartışmaları yapıyor. Bizi ABD’nin çıkarlarına hizmet etmek için kullanmak istiyorlar” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus Haber Ajansı Ria Novosti’ye verdiği röportajda önemli açıklamalar yaparak Rusya’nın ABD’nin çıkarlarına hizmet etmeyeceğini söyledi. Röportajında ABD’nin Rusya’ya karşı takındığı tavırdan bahseden Lavrov, “Avrupa’yı disipline sokmak ve NATO’yu daha da güçlendirmek için bizi şeytan gibi gösteriyorlar. Örneğin Rusya’yı Çin’e karşı nasıl kullanacaklarını tartışıyorlar. Washington Rus hükümetinin ve siyasetinin değişimi üzerine motivasyon tartışmaları yapıyor. Açıkçası bizi ABD’nin çıkarlarına hizmet etmek için kullanmak istiyorlar” şeklinde konuştu. 
ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekilme istemesiyle ilgili de yorum yapan Lavrov, “INF Antlaşması’nın sonlandırılması uluslararası güvenlik ve stratejik istikrara ciddi biçimde zarar verebileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Nükleer savaşın kazananı olmaz” 
Gerilen ABD-Rusya ve NATO - Rusya ilişkilerine de değinen Lavrov, olası bir savaşın tüm insanlığa karşı büyük bir felakete neden olacağını belirterek, “Dünyada herkesin en iyi bildiği şey nükleer bir savaşın insanlığa karşı feci sonuçları olur. Hiç şüphe yok ki nükleer savaşın kazananı olmaz ve asla böyle bir savaşa müsaade edilmemelidir. Diğer taraftan Washington ve müttefiklerinin kendi jeopolitik hırslarına bağlı olarak küresel gerçeklikleri görmediklerini belirtmek zorundayım” dedi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD Başkanı Donald Trump için ''Tanrı tarafından İsrail'i İran'a karşı karşı korumak için dünyaya gönderilmiş olabileceğini'' söyledi.

Yeni Zelanda cami saldırganı teröristin cezası ne olacak? Yeni Zelanda'daki camide katliam yapan teröristin cezası ne olacak?

Golan Tepeleri neden bu kadar önemli? Uluslararası kamuoyunda yeni bir krize sebep olan ve ülkelerin sırayla açıklamalar yaptığı Golan Tepeleri nerede? Neden önemli?

Avrupa Birliği'nden İsrail'in Golan Tepeleri egemenliğinin tanınmadığı açıklaması geldi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Donald Trump'ın Golan Tepeleri açıklamasına kınama geldi. Suriye'den gelen resmi açıklamada, Golan Tepeleri'nin Suri...

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepeleri açıklamasına cevap verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce ''İsrail kontrolündeki Golan Tepeleri'' ifadelerini kullanmıştı. Başkan Trump bu akşam da ''ABD için İsrail'in Golan Tepeleri üzeri...

Yazarlar
Website Security Test