Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çin, mali harcamaları artıracak

23.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Çin'den küçük işletmelerin kalkınması için hamle. Çin ekonomi yönetimi, küçük işletmeler için daha fazla vergi indirimi getireceklerini ve ekonomiyi desteklemek için mali harcamaların artırılacağını duyurdu.

Çin'den küçük işletmeler ile ekonomik kalkınma için yeni bir hamle. Çin, küçük işletmeler için daha fazla vergi indirimi getireceklerini ve ekonomiyi desteklemek için mali harcamaların artırılacağını duyurdu.

Çin'de geçtiğimiz yıl tedbir ve kredi teşviklerinin artırılmasına rağmen 1990 yılından beri en düşük büyüme kaydedilmişti.

Maliye bakanlığı yetkilisi Li Dawei, Çin'in mali harcamalarının 2018'de yüzde 8.7 artarak 22.1 3.3 trilyon dolar yükseldiğini ve gelirin yüzde 6.2 artışla 18.3 trilyon yuana yükseldiğini söyledi. 2018'de yaklaşık 1.3 trilyon yuan vergi ve harç indirimi yapılmıştı. Li Dawei ayırca 2018 mali gelir hedefine, geçen yılki yüksek vergi indirimlerine rağmen ulaştığını belirtti ancak, mali gelir artışının bu yıl yavaşlamasının beklendiğini de ekledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Frank Hoogerbeets'ın iddiası kısmen doğru çıktı. Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde mega deprem oldu.

Çin'de ilk yapay zeka haber sunucusunun ardından ''ilk kadın'' yapay zeka haber spikeri de haberleri sunmaya başladı.

İngiltere'de seks eğitimi dersinin anaokulundan itibaren zorunlu olması Müslüman nüfusun protestolarına neden oldu. Videoda, İngiliz Hükümetinin çocuklara seks eğitimi...

Çin'de bir öğrenci ev ödevini yaptırmak için bir robot satın aldı. Konu sosyal medyada tartışmaya açıldı.

Elon Musk, Tesla'nın Kripto para çıkarıp çıkarmayacağı sorusunu yanıtladı.

Senatör Bernie Sanders, 2020'de yapılacak ABD Başkanlık seçimleri için aday olacağını duyurdu.

Almanya’nın dünyaca ünlü Der Spiegel Dergisi son sayısında ‘Ülkedeki Arap Aşiret Çeteleri ile ilgili’ bir haber yayınladı.

Yazarlar
Website Security Test