Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı

24.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov tarafından yapılan açıklamalarla Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı yapıldı.

Rusya'dan ABD'ye Venezüella uyarısı yapıldı. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov tarafından yapılan açıklamalada ABD'ye Venezüella'ya karşı yapılacak bir askeri müdahale konusunda uyarı verilerek, Rusya'nın Venezüella'ya desteğinin süreceği vurgulandı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, "Askeri müdahalede bulunmama konusunda uyarıyoruz. Bu, Latin Amerika'da gözlediğimiz kalkınma modelini temelden sarsacak bir felaket senaryosuna yol açar. Venezüella'daki gelişmeler çerçevesinde ABD de dahil bir grup ülkenin çeşitli bahanelerle Amerkan Devletleri Örgütü'nün de aralarında yer aldığı bir dizi platformu Venezüella'ya yönelik baskıyı artırmak için kullanmaya çalıştığını görüyoruz. Stratejik partnerimiz dost ülke Venezüella'yı destekledik ve destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Venezüella'daki olayların tehlikeli bir noktaya doğru ilerlediğini söyleyen Rus Dışişleri, ABD'nin muhalif lideri başkan olarak tanımasının hukuksuzluğa ve kan akmasına neden olacağını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Mariya Zaharova ise, ABD'nin muhalif lider ve Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu Devlet Başkanı olarak tanıması çağrısına cevap veren Batılı ülkeleri de eleştirerek, "Venezüella örneği, bu ülkedeki iktidarı 'manüel olarak' değiştiren ilerici Batı toplumunun uluslararası hukuka, egemenliğe ve içişlerine müdahale etmeme ilkesine gerçekte nasıl yaklaştığını çok açık şekilde gösteriyor" dedi. 

Şimdiye kadar ABD, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala, Venezüella Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu Venezüella devlet başkanı olarak tanıdı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye ve S-400 konusunu görüşmek üzere önde gelen Cumhuriyetçi senatörleri Beyaz Saray'a davet ettiği bildirildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda drone üzerinde silahlı bir koruma askerinin videosunu takipçilerine gösterdi. Macron pay...

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alımına ilişkin olarak yapmayı planladığı basın toplantısını 2. kez iptal etti.

Şişman kadınlar cennete giremez diyen rahip sahneden atıldı, sosyal medyada patladı. Portekiz'de yaşanan olayda kilolu kadınlar için ilginç sözler söyleyen rahibi bir ...

ABD Başkanı Donald Trump'tan çok önemli Bitcoin açıklaması. Başkan Trump Bitcoin ile ilgili düşüncelerini Twitter'daki kişisel hesabından dile getirdi.

Aralarında Japonya, İngiltere, Fransa ve Avustralya'nın da bulunduğu 22 ülke bugün Çin'de Uygur Türklerine yönelik olarak sürdürülen sistematik şiddete karşı ortak bir...

Esrar yasaklanırsa daha mı az kullanılır yoksa daha mı fazla kullanılır? Bu soruya ABD'de yapılan bir araştırmayla cevap verilmeye çalışıldı.

Yazarlar
Website Security Test