Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ABD, Türkiye haritasını kırmızı ile işaretledi Hatay'ı Türkiye'den ayrı gösterdi

30.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton, Türkiye haritasının kırmızı ile işaretlendiği ve Hatay'ın Türkiye'den ayrı gösterildiği bir harita önünde basın toplantısı düzenledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton, Maduro'yu destekleyen ve desteklemeyen ülkeler olarak ikiye ayrılmış bir harita önünde basın toplantısı düzenledi. Türkiye haritasının da kırmızı ile işaretlendiği ve Hatay'ın Türkiye'den ayrı olarak gösterildiği harita tepki çekti. 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton, elinde Venezuela'ya yeni yaptırımların bulunduğu bir not defteri ile basın karşısına çıktı.

ABD'nin mevcut Venezuela'daki Nicolas Maduro hükümetini “gayrımeşru” olarak kabul edip muhalif “Juan Guaido”yu Venezuela'nın resmi temsilcisi olarak kabul ettiği bir dönemde, Bolton'un elindeki not defterinde Kolombiya'ya 5,000 asker sevkiyatının gündemde olduğu okunabiliyor.

Bolton'un önünde basın açıklaması yaptığı harita da ayrıca dikkat çekti. Zira, haritada Maduro'ya destek veren ülkeler kırmızı renk işaretlenmiş ve kırmızı ile renklendirilmiş olan ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.

Haritada bir başka dikkat çeken unsur ise Hatay'ın Türkiye haritasından kopuk olarak gösterilmiş olması.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Mısır'da bombalı saldırı faili 9 kişinin idamı yapıldı. İdam cezasına çarptırılan mahkumların yakınları mahkemede isyan etti.

Pentagon (ABD Savunma Bakanlığı)'dan, Suriye'den çekilmeye ilişkin açıklama. Pentagon'dan ABD'nin Suriye'den çekilmesi ve Suriye'de oluşturulacak güvenli bölgeye yönel...

Sudan'da hükumet düşürüldü ve 1 yıl olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.

Frank Hoogerbeets'ın iddiası kısmen doğru çıktı. Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde mega deprem oldu.

Çin'de ilk yapay zeka haber sunucusunun ardından ''ilk kadın'' yapay zeka haber spikeri de haberleri sunmaya başladı.

İngiltere'de seks eğitimi dersinin anaokulundan itibaren zorunlu olması Müslüman nüfusun protestolarına neden oldu. Videoda, İngiliz Hükümetinin çocuklara seks eğitimi...

Yazarlar
Website Security Test