Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Altına en çok yatırım yapan ülkeler hangileri? Türkiye ile Rusya...

1.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünya Altın Konseyi (WGC), Dünya'da en çok altına yatırım yapan ülkeleri açıkladı. En çok altın alan ülkeler hangileri? Şaşırtıcı detaylar.

Dünya Altın Konseyi (WGC) tarafından yapılan araştırmaya göre altına en çok yatırım yapan ülkeler belli oldu. Rapora göre en çok altın alan ülkeler Türkiye ile Rusya. 

dünya genelindeki merkez bankaları tarafından 2018’de alınan altın miktarı geçen yıl 651,5 tona çıkarak, 1971’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. 

Bazı ülkelerin, özellikle de Rusya'nın yaptığı "dolarsızlaşma" politikası çerçevesinde 2018 yılında 274.3 ton altın alarak dünyanın en çok altın alan ülkesi oldu. Rusya’nın altın rezervleri 2018 sonu itibarıyla 2 bin 133 tona ulaştı. 

Türkiye ise rezervlerini 51,5 ton düzeyinde artırarak, dünyanın en çok altın alan ikinci ülkesi oldu. Kazakistan ise geçtiğimiz yıl 50,6 ton alarak üçüncü oldu. Dünyadaki toplam altın rezervleri 2018 yılında 2017’ye kıyasla yüzde 74’lük artışla yaklaşık 34 bin ton oldu. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Mısır'da bombalı saldırı faili 9 kişinin idamı yapıldı. İdam cezasına çarptırılan mahkumların yakınları mahkemede isyan etti.

Pentagon (ABD Savunma Bakanlığı)'dan, Suriye'den çekilmeye ilişkin açıklama. Pentagon'dan ABD'nin Suriye'den çekilmesi ve Suriye'de oluşturulacak güvenli bölgeye yönel...

Sudan'da hükumet düşürüldü ve 1 yıl olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.

Frank Hoogerbeets'ın iddiası kısmen doğru çıktı. Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde mega deprem oldu.

Çin'de ilk yapay zeka haber sunucusunun ardından ''ilk kadın'' yapay zeka haber spikeri de haberleri sunmaya başladı.

İngiltere'de seks eğitimi dersinin anaokulundan itibaren zorunlu olması Müslüman nüfusun protestolarına neden oldu. Videoda, İngiliz Hükümetinin çocuklara seks eğitimi...

Yazarlar
Website Security Test