Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

The Guardian: Prens Muhammed ile Kral Selman arasında büyük bir kriz var

6.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İngiliz The Guardian gazetesi Suud Prens Muhammed ile Kral Selman arasında büyük anlaşmazlıkların olduğunu ve Kral Selman'ın Prens Muhammed'i ''tecrit etmek'' istediğini yazdı.

İngiliz The Guardian gazetesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed ile babası Kral Selman arasındaki iplerin, Yemen'deki durumdan ve son zamanlarda dünya kamuoyunda çok fazla konuşulan gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti olayının ardından kopma noktasına geldiğini yazdı.

İddiaya göre Kral Selman Mısır'a ziyaretinde, danışmanları kendisine yönelik Prens Muhammed'den politik bir hamle gelebileceğini ve koruma ekibini değiştirmesi gerektiğini, Kral Selman'ın da 30 kişilik özel koruma ekibini değiştirdiği söylendi. Hatta daha sonrasında Kral Selman'ın Mısır'dan gelmesinin ardından özel akşam yemeğine Prens Muhammed'in çağrılmadığı söylendi. Tüm bunların sebebi olarak Prens Muhammed'in Kral Selman'a danışmadan birçok karar alması gösteriliyor. Bu kararlar arasında; ABD'ye ilk defa bir kadın büyükelçinin atanması, Savunma Bakanlığı'na kardeşi Halid'in getirilmesi, Yemen'deki çatışmalar ve Cemal Kaşıkçı cinayeti.

Ayrıca Prens Muhammed'in geçtiğimiz ay Kabe'yi ziyaret edip Kabe'nin tepesine çıkması sonrası birçok din adamının Kral Selman'ı uyardığı da söyleniyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Motorları çalışmayan Viking Sky adlı 1300 yolcu taşıyan Cruise Gemisi SOS çağrısında bulundu. Gemideki bir yolcu fırtınalarla sallanırken geminin içinde ki durumu göst...

Kanada’da katolik kilisesinde bir rahip canlı yayınlanan dini törende bıçaklı saldırıya uğradı.

Suriye Demokratik Güçleri (SDG), sözde halifeliğin tamamen yok edildiğini, terör örgütü IŞİD'in yenildiğini açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD Başkanı Donald Trump için ''Tanrı tarafından İsrail'i İran'a karşı karşı korumak için dünyaya gönderilmiş olabileceğini'' söyledi.

Yeni Zelanda cami saldırganı teröristin cezası ne olacak? Yeni Zelanda'daki camide katliam yapan teröristin cezası ne olacak?

Golan Tepeleri neden bu kadar önemli? Uluslararası kamuoyunda yeni bir krize sebep olan ve ülkelerin sırayla açıklamalar yaptığı Golan Tepeleri nerede? Neden önemli?

Avrupa Birliği'nden İsrail'in Golan Tepeleri egemenliğinin tanınmadığı açıklaması geldi.

Yazarlar
Website Security Test