Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Brexit ertelendi mi? İngiltere ne yapmak istiyor?

14.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İngiltere Parlamentosu, İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit'i erteleme teklifini kabul etti. Brexit ertelendi mi? Avrupa Birliği ülkeleri ne diyecek?

İngiltere Parlamentosu Brexit'e başından beri karşı ve İngiltere Başbakanı Theresa May parlamentoyu ikna edemiyor. İngiltere'nin AB'den anlaşma olmadan ayrılmasına karşı çıkan parlamento, Theresa May'in Brexit'in ertelenmesi için yaptığı önergeyi 412'ye 202 oyla kabul etti. 29 Mart'ta yapılması planlanan Brexit'in Haziran ayına kadar ertelenmesi için şimdi 27 Avrupa Birliği üyesi ülkenin onayı bekleniyor.

Parlamento salı günü İngiltere ile AB arasındaki Brexit anlaşmasını ikinci kez reddetmiş, çarşamba günü ise İngiltere'nin AB'den anlaşma olmadan ayrılmasına karşı çıkmıştı. Bu akşam kabul edilen önerge sonrasında ise 20 Mart Çarşamba günü Brexit'in ertelenmesi oylanacak. İngiltere Parlamentosu Brexit'in ertelenmesi lehine karar çıkarmayı başarırsa Brexit'in 30 Haziran'a kadar ertelenmesinin talep edilmesi bekleniyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kanada’da katolik kilisesinde bir rahip canlı yayınlanan dini törende bıçaklı saldırıya uğradı.

Suriye Demokratik Güçleri (SDG), sözde halifeliğin tamamen yok edildiğini, terör örgütü IŞİD'in yenildiğini açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD Başkanı Donald Trump için ''Tanrı tarafından İsrail'i İran'a karşı karşı korumak için dünyaya gönderilmiş olabileceğini'' söyledi.

Yeni Zelanda cami saldırganı teröristin cezası ne olacak? Yeni Zelanda'daki camide katliam yapan teröristin cezası ne olacak?

Golan Tepeleri neden bu kadar önemli? Uluslararası kamuoyunda yeni bir krize sebep olan ve ülkelerin sırayla açıklamalar yaptığı Golan Tepeleri nerede? Neden önemli?

Avrupa Birliği'nden İsrail'in Golan Tepeleri egemenliğinin tanınmadığı açıklaması geldi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Donald Trump'ın Golan Tepeleri açıklamasına kınama geldi. Suriye'den gelen resmi açıklamada, Golan Tepeleri'nin Suri...

Yazarlar
Website Security Test