Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Pentagon Trump'ın Meksika Duvarı için kullanılacak fonu onayladı

26.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika Sınır Duvarı için kullanılacak fonu onayladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına örülecek duvar için kullanılacak fonun onaylanmasını kabul ettirdi. ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Meksika sınırına örülecek duvar için kullanılacak 1 milyar dolarlık fonun Pentagon bütçesinden çıkması için onay verildiğini açıkladı.

ABD Pentagon Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu fon, ABD'nin güney sınırına ilişkin ulusal acil durum ilanı kapsamında, İç Güvenlik Bakanlığının, sınırın Yuma ve El Paso kısımlarında inşa edeceği 57 mil (92 kilometre) uzunluğunda 18 fit (5,5 metre) yüksekliğindeki demir parmaklıklar için ve bu bölgedeki yolların ıslahı ve ışıklandırılması amacıyla kullanılacak" ifadeleri kullanıldı.

Demokratlar ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'a mektup yazarak, Pentagon'un fon transferi konusunda Kongre'yi bilgilendirmeden önce gerekli komitelerin iznini almadığını söylediler. Demokratların gönderdiği mektupta, "Hem fon transferinin içeriğine hem de Pentagon'un Kongre'deki savunma komitelerinin onayını almadan transferi gerçekleştirmesine şiddetle karşı çıkıyoruz" denildi.

Meksika duvarı krizi nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump hükumeti kapatma kararı almış ve Amerikan Hükumeti 35 gün kısmen kapalı kalmıştı. Başkan Trump, 15 Şubat'ta Kongre'yi bypass ederek ulusal acil durum ilan etmişti. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, Virunga doğa parkında yaşayan iki goril ile koruması selfie çektirdi.

ABD'li Demokrat Senatör Robert Menendez, Türkiye'ye iki seçenek sundu. Menendez, Türkiye'nin S400'ler ya da yaptırımlar arasında bir seçim yapması gerektiğini söyledi.

Sri Lanka, Sri Lanka nerede, Sri Lanka dini, Sri Lanka neresi, Sri Lanka nüfusu. Sri Lanka'nın dünya haritasındaki yeri. Sri Lanka halkı müslüman mı hristiyan mı? Sri ...

Sri Lanka'da Paskalya Bayramı ayinleri düzenlenen kiliselere ve otellere bombalı saldırı düzenlendi. Sri Lanka iç savaşın sona erdiği 2009'dan bu yana en büyük saldırı...

Hindistan'daki seçimlerde yanlışlıkla iktidar partisine oy veren kişi parmağını kesti. Bilindiği gibi Hindistan'daki referandumlarda parmak mürekkebi kullanılıyor.

Haftanın son işlem gününde birçok finansal piyasa Paskalya tatili dolayısıyla tatile girdi. Para piyasaları açık kalmaya devam ediyor ancak işlem hacminin düşük kalaca...

ABD Adalet Bakanı William Barr, ''ABD Başkanlık Seçimlerine Rusya Müdahalesi'' soruşturmasıyla ilgili Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'ın hazırladığı rapor hakkında b...

Yazarlar
Website Security Test