Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yumurta Çocuk Will Connolly yumurta kırdığı eylem hakkında konuştu

26.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünya kamuoyunun gündemine oturan Yumurta Çocuk Will Connolly, Avustralyalı senatör Fraser Anning'in başında yumurta kırdığı eylem sonrası konuştu.

Yeni Zelanda'da 51 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırısı sonrası, saldırıların sebebinin göçler olduğunu söyleyen Avustralyalı Senatör Fraser Anning'in başında yumurta kıran ve dünya kamuoyunda Egg Boy (Yumurta Çocuk) ismiyle viral olan Will Connolly konuştu.

"Yaptığım doğru bir şey değildi, biliyorum. Ama o yumurta insanları bir araya getirdi" diyen Connolly, "Merkez olay sonrası bir açıklama yayımladı ve bu aksine ayrıştırıcı bir nefret mesajıydı. Saldırı için kurbanları suçluyorlardı. Bu açıklama midemi bulandırdı. Aslında kimse fark etmedi ama söylenenleri dinlemek için oraya bir saat önce gittim. Belki onlar hakkındaki fikrimi değiştiririm diye düşündüm. Ben çok affedici bir insanımdır. Ama sonra burada tekrar edemeyeceğim cümleleri kullanmaya başladı. Ben de ona yumurta attım." diye konuştu.

Will Connolly ayrıca haşlanmış yumurtayı çok tükettiği için "Yumurta Çocuk" diye anıldığını ancak kendi ismiyle çağrılmasını tercih ettiğini söyledi.

Kaynak: BBC Türkçe

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yeni Zelanda'da Parlamento Başkanı kürsüde milletvekilinin bebeğine baktı.

Amazon Yağmur Ormanları'nda birçok yangın çıktığı haberi günlerdir dış medyada geniş yer buldu. Amazon Yağmur Ormanları'ndaki yangınlar ne durumda, söndü mü?

Çin’in ilk klonlanmış kedisi 'Garlic' Pekin’de dünyaya geldi. Klonlama işlemini gerçekleştiren biyoteknoloji şirketinin laboratuvarında dünyaya gelen ve 'Garlic' adı v...

Hong Kong'da neler oluyor? Hong Kong'ta protestolar ciddi seviyelere çıktı. ABD, Avrupa Birliği, Çin ve Hong Kong yönetiminden kritik açıklamalar geldi. Hong Kong'daki...

Avustralya'nın Sidney kentinde bıçaklı bir saldırgan 'Allahu Ekber' diye bağırarak bir kadını bıçakladı. Saldırganın 20-30 yaş aralığında bulunduğu belirtildi.

Rusya'da Achinsk şehrinde cephanelikte patlama olduğu ve cephanelikte bulunan nükleerin de patladığı iddiası uluslararası ajanslarda yer aldı.

İsveç'te sokakta dilenmek için lisans alma zorunluluğu getirildi. İsveç'in Eskilstun şehrinde artık dilenmek parayla.

Yazarlar
Website Security Test