Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Japonya'da sokakta sigara içmek yasak

24.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Japonya'da sokakta sigara içmek yasak. Haber videosunda da görülebileceği üzere, Japonlar sokaklarda artık sadece kendilerine belirlenen kapalı alanlarda sigara içebiliyorlar.

2018 yılının Temmuz ayında yürürlüğe giren ve halk sağlığının ve sigara içmeyenlerin haklarının korunmasını hedefleyen yasa sonrası, aşağıdaki videoda da görülebileceği üzere, Japonlar sokaklarda artık sadece kendilerine belirlenen kapalı alanlarda sigara içebiliyorlar.

Mevzuat, sigara içilmeyen 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde pasif sigara içicilerin risklerini azaltmayı hedefliyor.

 

 

Yeni ulusal yasa, okullarda, hastanelerde, sokaklarda ve devlet dairelerinde kapalı alanda sigara içilmesini yasaklıyor.

 

Yasayı ihlal edenlerin 300.000 yen (2.700 $) ve tesis yöneticileri için 500.000 yen (4.500 $) para cezası ile karşılaşacağı yeni yönetmelik sonrası Tokyo sokaklarında artık sigara içilmiyor. 

 

 

2017 yılında Japon hükümeti tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Japonya'da yetişkinlerin neredeyse beşte biri hala sigara içiyor. Bu oran, yaşları 30 ile 50 arasında olanlarda neredeyse iki kat daha yüksek.

 

 

Japonya'da, hükümetin ve Dünya Sağlık Örgütü'nün tahminlerine göre, çoğunlukla kadınlar ve çocuklar olmak üzere her yıl yaklaşık 15.000 kişi, pasif sigara içiciliği yüzünden ölüyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Salman

26.05.2019 - 03:23
Türkler içer kafanızı yormayın .
Diğer Haberler

Hong Kong'da protestocuların ambulansın geçmesi için yol açması sosyal medyada çok konuşuldu.

Güney Kore'de izlerken bilen yürekleri ağıza getiren çılgın eğlence: Gyro Drop

ABD Başkanı Donald Trump, Umman Körfezi'nde yaşanan tekne patlamalarını İran'ın yaptığını söyledi.

Uber Uçan Taksi hizmeti başlıyor. Üç şehir belirlendi. Uber Uçan Taksi nerelerde hizmet verecek? Hangi şehirlerde başlıyor?

Ünlü yönetmen Steven Spielberg'den ilginç bir korku dizisi projesi. Dizi sadece akşamları izlenebilecek.

Japonya'da G20 ülkelerinin maliye bakanları bir toplantı yaptı. G20 ülkelerinin merkez bankası temsilcilerinin de katıldığı toplantı 2 gün sürdü.

ABD Başkanı Donald Trump'tan İngiltere'de çok önemli Huawei açıklaması. ABD Başkanı Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May, görüşmelerinin ardından ortak basın topla...

Yazarlar
Website Security Test