Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Japonya'da sokakta sigara içmek yasak

24.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Japonya'da sokakta sigara içmek yasak. Haber videosunda da görülebileceği üzere, Japonlar sokaklarda artık sadece kendilerine belirlenen kapalı alanlarda sigara içebiliyorlar.

2018 yılının Temmuz ayında yürürlüğe giren ve halk sağlığının ve sigara içmeyenlerin haklarının korunmasını hedefleyen yasa sonrası, aşağıdaki videoda da görülebileceği üzere, Japonlar sokaklarda artık sadece kendilerine belirlenen kapalı alanlarda sigara içebiliyorlar.

Mevzuat, sigara içilmeyen 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde pasif sigara içicilerin risklerini azaltmayı hedefliyor.

 

 

Yeni ulusal yasa, okullarda, hastanelerde, sokaklarda ve devlet dairelerinde kapalı alanda sigara içilmesini yasaklıyor.

 

Yasayı ihlal edenlerin 300.000 yen (2.700 $) ve tesis yöneticileri için 500.000 yen (4.500 $) para cezası ile karşılaşacağı yeni yönetmelik sonrası Tokyo sokaklarında artık sigara içilmiyor. 

 

 

2017 yılında Japon hükümeti tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Japonya'da yetişkinlerin neredeyse beşte biri hala sigara içiyor. Bu oran, yaşları 30 ile 50 arasında olanlarda neredeyse iki kat daha yüksek.

 

 

Japonya'da, hükümetin ve Dünya Sağlık Örgütü'nün tahminlerine göre, çoğunlukla kadınlar ve çocuklar olmak üzere her yıl yaklaşık 15.000 kişi, pasif sigara içiciliği yüzünden ölüyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Salman

26.05.2019 - 03:23
Türkler içer kafanızı yormayın .
Diğer Haberler

Çin’in ilk klonlanmış kedisi 'Garlic' Pekin’de dünyaya geldi. Klonlama işlemini gerçekleştiren biyoteknoloji şirketinin laboratuvarında dünyaya gelen ve 'Garlic' adı v...

Hong Kong'da neler oluyor? Hong Kong'ta protestolar ciddi seviyelere çıktı. ABD, Avrupa Birliği, Çin ve Hong Kong yönetiminden kritik açıklamalar geldi. Hong Kong'daki...

Avustralya'nın Sidney kentinde bıçaklı bir saldırgan 'Allahu Ekber' diye bağırarak bir kadını bıçakladı. Saldırganın 20-30 yaş aralığında bulunduğu belirtildi.

Rusya'da Achinsk şehrinde cephanelikte patlama olduğu ve cephanelikte bulunan nükleerin de patladığı iddiası uluslararası ajanslarda yer aldı.

İsveç'te sokakta dilenmek için lisans alma zorunluluğu getirildi. İsveç'in Eskilstun şehrinde artık dilenmek parayla.

ABD'deki California Üniversitesi'nde Mimarlık bölümü profesörleri Ronald Rael ve Virginia San Fratello, 2009 yılından beri tasarladıkları ve Meksika sınırına yapmayı p...

New York'ta bulunan Cornell Üniversitesi'nde bir öğrenci tez sunumu sırasında soyunarak iç çamaşırlarıyla sunumunu yaptı. Sosyal medya tez sunumu sırasında soyunan öğr...

Yazarlar
Website Security Test