Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Trump, DEAŞ lideri Bağdadi'nin İdlib'de öldürüldüğünü açıkladı

27.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD Başkanı Donald Trump DEAŞ lideri Ebubekir El-Bağdadi'nin İdlib'de Amerikan Özel Kuvvetleri tarafından yapılan bir operasyonla öldürüldüğünü açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı basın açıklamasıyla DEAŞ lideri Ebubekir El-Bağdadi'nin Suriye'de İdlib'de Amerikan Özel Kuvvetleri tarafından yapılan bir operasyonla öldürüldüğünü açıkladı.

DEAŞ lideri Bağdadi'nin öldürüldüğü operasyonu eşi Melania Trump'la birlikte izlediğini ve çok başarılı bir operasyon yaptıklarını dile getirdi. ABD Başkanı Bağdadi'nin sürekli bağırdığını ve korkarak öldüğünü tüm konuşması boyunca vurguladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın konuşması:

DEAŞ'in lideri ve kurucusu El Bağdadi öldü. İntihar yeleğini patlatarak kendisini ve üç çocuğunu öldürdü.


ABD yetkilileri ve personelleri çok güzel performans sergiledi.


Son anlarını tamamen korku içinde geçirdi.


Yaklaşık iki saat içinde gerçekleştirdik.


Bağdadi'nin ölümü ABD'nin sonsuz çabasını gösteriyor.


ABD'nin başkomutanı olarak biz halifeliğini yok ettik.


Diğer terör örgütleri de her zaman gözetimimiz altında olacaktır.


Bağdadi vahşi bir şiddet yanlısıydı ve vahşet içinde hayatını kaybetti. Bir ürkek olarak, kaçarak hayatını kaybetti.


Tüm bunlar da diğer uluslar yardımıyla gerçekleşti. Türkiye'ye Rusya'ya, Suriye'ye teşekkür etmek istiyorum. Bu çok tehlikeli bir operasyondu.


Adeta bir köpek gibi hayatını kaybetti ve dünya daha güvenli bir hale geldi.


Türkiye bizim oraya gideceğimizi biliyordu. Onların da bazı bölgeleri üzerinden geçtik. Bize hiçbir sıkıntı yaşatmadılar.


Oldukça gizli bir misyondu. Alçak bir şekilde uçmak gerekiyordu.


Orada yerel saldırılar oldu ve hemen sona gelindi. Bu da demek oluyor ki havadaki araçlar tarafından vuruldular.


Birkaç hafta önce yerini tespit edebildiler. Bu insanlar oldukça zeki. Telefon da kullanmıyorlar.


Ölüme çocuklarını da sürükledi.


Bir ay öncesinde çok iyi istihbaratımız vardı.


Bu operasyon iki hafta önce başladı. Onu belli bir yerde bulacağımızın farkındaydık. Çok iyi insanlarla birlikte çalıştık. Oldukça zeki insanlardı. Çok hızlı bir şekilde yer değiştiriyor ve elinde çok yüksek miktarda nakit var. Ona göre plan yapmanız gerekiyor.


En sonunda teyit aldık ve oraya da giriş yaptığımızda çok fazla saldırıyla karşılaştılar.


Önümüzdeki 24 saat içinde kaç kişi olduklarını da açıklayacağız.


Tünele girdiğimizde köpeğimiz yaralandı.


Ruslara haber verdik. Onlar da 'bize söylediğiniz için çok teşekkür ederiz' dediler. Onların kontrolünde olan bölgeden geçeceğimizi biliyorlardı. Ancak neden girdiğimizi bilmiyorlardı.


Bilgi, hiçbir ülkede bizim ülkemizdeki kadar hemen yayılmıyor


Washington tam bir sızıntı makinası. Gizli tutuldu, hiçbir sızıntı olmadı. Sadece bunu bilen birkaç kişi vardı. Çok az kişinin haberi vardı operasyondan.


Biz artık Suriye'deki işimizi bitirdik.


Suriye'deki petrolü güvence altına almak bizim için önemli.


Avrupa ülkeleri büyük bir hayal kırıklığı olduğu bizim için. İnsanlarınızı alın dedik ama almadılar. Onlar yürüyerek Avrupa gidebilirler ama yürüyerek bize gelemezler çünkü aramızda çok fazla su var. ABD'ye giremezler.


Bu durumdan 3 gündür haberdarım. Kimse zarar görmedi. Sadece dediğim gibi yetenekli bir köpeğimiz yaralandı. Ancak hiçbir askerimiz zarar görmedi. Sadece kapıdan giriş yaparak değil... Tamamen patlatarak giriş yaptıkları için büyük bir delik oluşturdular. Savaşçı olarak çok iyi ve çok yetenekliler. Onlardan daha iyisini hayal edemiyorum.


Oradaki var olan 11 çocuk oradan çıkmıştı. Tünel yıkıldı ve 3 çocuğu hayatını kaybetti.


Saat 5'te toplanmıştık ve tüm gün temas halindeydik. Güvenli telefon hatlarıyla konuşuyorduk. Saldırı da bundan kısa süre sonra başladı. Bir bölgede çok fazla Rus varlığı var başka bölgede Türk varlığı başka bölgede Suriye varlığı. Çok alçaktan uçuyorsunuz. Helikopter görmeyi sevmeyen insanlar olabilir.


DNA'sını da laboratuvarda incelendi. Vücuduna erişmek için de çok fazla yıkıntı çöküntü ortadan kaldırmak gerekiyordu. Ona ait parçalar bulmak çok zordu. İntihar yeleği de patladığı için zordu. Onaylanarak bize ölüm haberi geldi.


İki tane kadın vardı ikisinin de yeleği vardı ancak patlatılmamıştı. Üzerlerinde yelek olması da askerlerimiz için durumu zorlaştırdı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Başdanışmanı Dominic Cummings, İngiltere merkezli ve dünyaca ünlü olan gazetelerde sert eleştirilerin hedefleri oldular. Başdanışm...

ABD merkezli The New York Times gazetesi, ana sayfasında Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı hayatını kaybeden 1000 kişinin isimlerine ayırdı.

The Guardian’da yer alan bir değerlendirmeye göre Avrupa, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle birlikte yeniden şekilleniyor.

Rusya’nın Tula kentinde, Bölge Hastanesi’nde görevli ve ismi açıklanmayan, bikini üzerine şeffaf koruyucu kıyafet giyerek hastaları tedavi eden hemşireye soruşturma ba...

Helikopter kazasında hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant'ın otopsi raporu açıklandı. Pilotun otopsisinde hiçbir bulguya rastlanmazken Bryant'ın vücudunda ...

ABD Başkanı Donald Trump, F-35 uçakları ve Türkiye ilgili konuştu. Trump'ın açıklamaları Türkiye'de medyada geniş yer buldu.

İngiltere'de Boris Johnson’ın televizyon ekranlarından yaptığı açıklamaların ardından tepkiler ne oldu? Birleşik Krallık'taki diğer ülkeler Johnson'ın açıklamalarına n...

Yazarlar
Website Security Test