Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Japonya Ortadoğu'ya petrol için asker gönderme kararı aldı

27.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Japonya hükumetinden yapılan açıklamada, Ortadoğu'da artan gerilim sebebiyle bölgedeki petrol ticaretini güvene almak için adım atıldığı belirtildi.

Japonya'da Ortadoğu'ya asker gönderme planı hükumet tarafından onaylandı. Alınan kararın gerekçesi olarak "artan gerilim" gösterildi.

Japonya'da kullanılan petrolün tamamı ülke dışından ithal ediliyor. Bunun yüzde 80'i Ortadoğu'dan geliyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası ordusu dağıtılan ve sadece "ulusal savunma gücü" bulundurma hakkı tanınan Japonya'da anayasa yalnızca araştırma görevleri için yurt dışına askeri personel gönderilmesine izin veriyor.

Japonya, ABD'nin yaptırımları sebebiyle İran'dan petrol ithalatına son vermişti. Ancak Tokyo yönetimi, ABD ve İran arasında arabuluculuk yapmayı hedefliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Çinli olduğu söylenen bir kadının temas edilen noktalara tükürmesi ve ardından çantasından çıkardığı bir sıvıyı dökmesi sosyal medyada paylaşıldı ve büyük tepki çekti.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, küresel koronavirüs salgınından ötürü ekonominin bu yıl açık bir şekilde resesyona girdiğini ifade etti. Georgieva, 2009 yılındaki kü...

İngiltere'de işler kontrolden çıktı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

Ermeni asıllı ABD'li Kim Kardashian, Instagram hesabından paylaştığı hikayede lahmacundan 'Ermeni Pizzası' olarak bahsetti.

Dünyanın en ünlü yetişkin film sitelerinden olan PornHub, tüm dünyada premium hizmetinin ücretsiz olduğunu duyurdu.

Koronavirüs (Kovid-19)'ün ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentinde bir hayvan pazarında çekildiği iddia edilen görüntülerde farklı türlerden birçok hayvanın tezgahlarda se...

Dünya Koronavirüs ile boğuşurken ülkelerin vaka ve ölüm sayıları karşılaştırmalarında Almanya'nın istatistikleri dikkat çekiyor. Almanya'da vaka sayısının diğer ülkele...

Yazarlar
Website Security Test