Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Amerikalılar evde kalmayı reddediyor: Protestoların dozu arttı

26.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ABD'de çok sayıda vatandaş 'evde kal' emirlerine karşı çıkarak Koronavirüs'ü hiçe sayarak protesto gösterileri yapıyor. Amerika'daki görüntüler bütün eyaletlere yayılarak dünyayı şaşkınlığa sürüklüyor.

ABD vatandaşları sokağa çıkma emirlerini ciddi bir şekilde protesto etmeye başladı. Birçok Amerikalı sokaklara dökülerek haberin görselindeki gibi "Özgür yaşa ya da öl", "Bana özgürlüğümü ya da ölüm ver" yazılı dövizler taşıyor.

Amerika'da neredeyse tüm eyaletlere sıçrayan görüntüleri iki kesim oluşturuyor. Bir kesim ne olursa olsun özgürlüğünden ödün vermek istemeyen vatandaşlar, diğer kesim ise evde kalarak hayatlarını ekonomik anlamda devam ettiremediklerini söyleyen vatandaşlardan oluşuyor.

ABD’nin Michigan Eyaleti’nde Kovid-19 salgını nedeniyle alınan önlemlerin kaldırılması için başlatılan protesto gösterileri ülke geneline yayıldı. ABD Başkanı Donald Trump, Demokrat valilerin yönetiminde olan bazı eyaletlerde önlemlerinin kaldırılması için yapılan protestolara Twitter üzerinden destek verdi. Bu desteğin ardından protesto gösterileri, Demokratların yönettiği Minnesota, Virginia, Kaliforniya ve Kentucky’ye de sıçradı. Bu eyaletlerin dışında sosyal medyada örgütlenen protestocular Oklahoma, Ohio, Kuzey Carolina, Florida, Idaho, Minnesota, Utah, New Hampshire ve New Jersey’de sokaklara döküldü. New Jersey Eyaleti’nin başkenti Trenton’da, Kaliforniya Eyaleti’nin San Diego ve Los Angeles kentlerinde araçlarıyla konvoy oluşturan göstericiler, ekonomik sıkıntının insanları koronavirüsten daha fazla öldürdüğünü savundu. Göstericiler, “Eyaletleri yeniden açın” ve “Karantinayı bitirin, çalışmamıza izin verin” yazılı pankartlarla alınan kararları protesto etti. Gösterilerde eylemcilerin sosyal mesafe kurallarına uymaması salgının yayılmasının hızlanacağı endişelerini artırdı. Eyalet valilileri verilen emeklerin heba edildiğini belirtti.

İş yerleri açılacak

Donald Trump, Teksas ve Vermont eyaletlerindeki bazı iş yerlerinin sosyal mesafe kurallarına uyularak gelecek pazartesi günü açılacağını duyurdu. Trump, Montana’nın kısıtlamaları cuma günü kaldırmaya başlayacağını, Ohio, North Dakota ile Idaho’nun da 1 Mayıs’ta iş yerlerini açmaya başlayacağını söyledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

ABD'de protestolardaki son durumda ordu görevlendirilmişti. Askerlerin, George Floyd'un öldürülmesini protesto edenlerin önünde diz çöktüğü görüntüler sosyal medyada k...

ABD'de asayişin kalmadığı olayları tetikleyen cinayetin kurbanı George Floyd'un otopsisi yapıldı. Floyd'un Koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

O ülkede kız öğrencilerin ped ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak.

ABD'de Başkan Donald Trump'a ''çeneni kapat'' diyen polis tüm dünyada konuşuluyor.

İngiltere'de izne çıkarılan çalışan sayısı toplam 8,7 milyona ulaştı.

ABD Başkanı Donald Trump, bir kiliseye girerek Hristiyanlığın kutsal kitabı İncil ile poz verdi.

ABD'de tırmanan gerilim ile zor günler yaşayan Başkan Donald Trump'a bir darbe de Anonymous'tan geldi. Başkan Trump'ın çocuk istismarı davalarıyla ilgili belgeleri yay...

Yazarlar
Website Security Test