Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''CHP içindeki hiçbir tartışma AKP'yle mücadeleden daha önemli değil''

17.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir AK Parti’ye karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen Ankara Bölge Toplantısı’nın açılışında konuştu. 3,5-4 ay önce bir seçimden çıkıldığını hatırlatan Salıcı, “Çıkmış olduğumuz bu seçimde mevcut iktidar bir pozisyon aldı, çoğunluk sağladı. Üzerinden 3-4 ay geçtikten sonra bir seçim sürecinde normalde çıkan iktidara toplum bir kredi açar. ‘Ortada bir sürü tartışma vardı, bu tartışmalarla ilgili iktidarın vaatleri vardı. Bu vaatleri gerçekleştirmek için ona bir kredi açalım’ der. Ülkede bir rahatlama olur. Şu anda yaşadığımız durum aslında tam tersi. Biz 4 ay önce seçimden çıktık ama ülke 16 yıldan beri yönetilen AK Parti iktidarının yönetiminde daha ağır bir sürece doğru gidiyor” dedi. 

“Bize gelen önemli eleştirilerden bir tanesi şudur; CHP bu konuda yeterince çaba göstermiyor” 
AK Parti’nin 2002 yılında iktidara geldiğinde yoksulluğu, yasakları, yolsuzluğu ortadan kaldıracağım diyerek bir ekonomik krizin üzerine geldiğini söyleyen Salıcı, ağır bir ekonomik kriz olduğunu ve o dönemde ekonomik krizle ilgili akılda kalan fotoğrafın Başbakanlık merdivenlerine bir esnafın yazar kasayı atması olayı olduğunu hatırlattı. Salıcı, “Ağır bir durumdu Türkiye atlattı. Ama o günkü krizde intiharlar yoktu, kendisini yakma girişiminde bulunan yurttaşlarımız yoktu. Bugün yazar kasa atmayı bir kenara bırakın, ortada Meclisin önünde kendisini yakma girişiminde bulunan yurttaşlarımız var. Bize gelen önemli eleştirilerden bir tanesi şudur; CHP bu konuda yeterince çaba göstermiyor, bu konu üzerinde çok fazla durmuyor. CHP birçok konuda görüş beyan ediyor ama bizler bir yerlerde konuşuyoruz ama basın emekçileri bunları haberleştiriyor, editör bunları hasır altı ediyor. Bu durumda CHP mücadeleyi bırakacak değil. Doğru söylediği programından, 6 okundan, kurucularından, antiemperyalist mücadelesinden, Mustafa Kemal Atatürk’ten vazgeçecek değil. Biz yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir AK Parti’ye karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir” 
Salıcı, konuşmasına şöyle devam etti: 
“31 Mart’ta bir seçim sürecine gidiyoruz. Bu seçim sürecine giderken önümüzde ağır bir sorumluluk var. Türkiye’nin kurucu partisi olmanın getirdiği bir sorumluluk var. Türkiye’de kurtuluşun partisi olmanın getirdiği bir sorumluluk var. Türkiye’yi çok partili hayatla, sosyal demokrasiyle, solla tanıştırmış olmanın getirdiği ağır bir sorumluluk var. Bizim bu sorumluluk çerçevesi içinde hep beraber birlikte bütün CHP’liler olarak bu ağır sorumluluğun gereğini yerine getirip 31 Mart seçimlerinde mevcut iktidarı geriletecek bir siyasi sonucu alma gibi bir yükümlülüğümüz var. Bugün burada bölge toplantılarının 8’incisini yapıyoruz. Partinin dün üye olanından en eski üyesine kadar hep beraber Türkiye’yi daha iyi bir iktidarın mümkün olduğuna, seçimden 4 ay sonra toplumun gözündeki meşruiyetini kaybetmiş iktidara 31 Mart’ta gereken dersi vermemiz gerekiyor. Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir AK Parti’ye karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir. Kıymetli olan partinin programında yazan, Türkiye’ye ulaşma idealimizdir. Kıymetli olan büyük saygı sevgi duyduğumuz, gönülden bağlı olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin, hedeflerinin Türkiye’nin ilkeleri ve hedefleri olmasını sağlama çabamızdır. Bunu sağlamak için bizim hep beraber bu yolda bu mücadeleyi vermemiz gerekiyor.” 
Salıcı, toplantıda önümüzdeki 6 aylık süreçte partinin nasıl bir yol izlemesi gerektiğiyle ilgili, rotasıyla ilgili, aday belirleme yöntemleriyle ilgili görüşeleri alacaklarını ifade etti. 
Toplantıya eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Kaya, Bülent Kuşoğlu ve Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve partililer katıldı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP yönetiminin üç önemli ismi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu iktidara, ''Eğer sen bunu yapanları bulmak yer...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella şarkısının çalınması ve sonrasında yaşananlar hakkında bir açıklama yaptı.

Tutuklanan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir için CHP'den ilk tepki geldi. Özdemir, İzmir'de camilerde Çav Bella çalınması olayı sonrasında gözaltına al...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Menemen’de İçişleri Bakanlığı bünyesinde hukuk müşaviri olarak görev yapan Durmaz Bayraktar’ı görevinin gereklerine uy...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in patates üretiminin teşvik edilmeli yönünde ifadelerine değinen AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı’...

Yazarlar
Website Security Test