Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dilipak: 'Eski FETÖ'cüler Erdoğancı maskesiyle terör estiriyor'

18.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dilipak: ''AK Parti tabanının bile üçte ikisi bu durumdaydı. Bakanlar,milletvekilleri bunların etkinliklerine katılıp gözyaşları içinde sahnelenen gösterileri alkışlıyorlardı. Bu gösterilerin sponsorlarına bakın, üçte ikisi AK Partililerdir. Onlara dokunulmuyorsa, garibanlara neden bunlar yapılıyor''

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak 'FETÖ davaları nasıl gidiyor?' adlı çok tartışılacak bir yazı kaleme aldı. 

Dilipak'ın bugünkü yazısında da son derece dikkat çekici ifadeler bulunuyor. 

İşte Dilipak'ın çok konuşulacak yazısından bazı bölümler; 

Toplumda da, yargıda da kafalar karışık. Hâlâ operasyonlar devam ediyor. Ama hâlâ hiç başlatılmayan süreçler var. Hatta FETÖ ile iltisaklı olup olmamak değil, kripto birçok isim siyaset, bürokrasi, iş ve STK’lar içinde yükselmeye devam ediyor. Bu işin uluslararası bağlantıları, medya ve sermaye içindeki uzantıları konusunda hiçbir şey yapılmıyor değil, ama bu konuda cevabını arayan bir sürü soru var. FETÖ ile geçmişte ileri derecede ilişkisi olan isimler sistem içinde yerlerini korurken, cep telefonundan “Kimse Yok Mu”ya 5 lira gönderen adam işten çıkartılıyor.

FETÖ ile mücadele eden kimileri maliye, belediye, polis, yargı, finans kurumları üzerinden taciz ediliyor, hatta cezalandırılıyor.

Garip bir ihbar mekanizması var. Geçen gün bir FETÖ davasını izledim.

Hakim tanığa soruyor: “Niye daha önce bu şahıslar hakkında şikayette bulunmadınız?”. Kim şikayette bulundu ki? O yargıçlar, savcılar, mahkeme katipleri şikayette bulunabildiler mi? Her yerde vardılar. Devlet onlarındı. Ne istediler de almadılar ki, verilmedi ki!Bu anlamda hangi bakanlıkta kim, hangi vali, kaymakam, belediye başkanı bunlara hayır diyebildi ki! Peki, ihbar eden, şikâyette bulunanlar olmadı mı? Oldu! Peki, o şikâyetlerin sonucu ne oldu o günlerde. Şikâyet ettiğiniz kişiler değil, şikâyet edenlerin başına gelmeyen kalmadı. Adamları bin pişman ettiler. İşlerinden oldular. İşletmeleri perişan ettiler. “Dokunan yandı!” Güç onlarındı! Kimi servetini kaybetti, kimi sağlığını.

15 Temmuz sonrası ne oldu! Tamam, operasyonlar başladı. Mesela o günlerde bunlar hakkında ihbarda bulunan bir ilin emniyet istihbarat amiri, görevinden alınıp sanık sandalyesine oturtuldu. Adam hâlâ işsiz. Bu defa FETÖ’cüler, FETÖ’cü olmayıp, bir şekilde bunlarla teması olup, 15 Temmuz sonrası bunlarla her türlü ilişkisini kesenler hakkında, onları cezalandırmak için FETÖ’cüler suç duyurusunda bulunmaya başladılar. Böylece kendilerini de aklamış oluyorlardı.

Kardeşim herkesi gazete abonesi yapmışlardı. Bunların şirketlerine mal veriyorsanız, bunlardan mal alıyorsanız, gazetelerine de abone yapıyorlardı, derneklerine de üye yapıyorlardı. Derneklerine üye olmaz, zekâtlarınızı bunlara vermezseniz ihale alamaz hale gelmişlerdi. Mal satsan paranı alamıyordun. Bunları gördük, yaşadık. Çocuklarını da bunların okullarına gönderiyorlardı. AK Parti tabanının bile üçte ikisi bu durumdaydı. Bakanlar, milletvekilleri bunların etkinliklerine katılıp gözyaşları içinde sahnelenen gösterileri alkışlıyorlardı. Bu gösterilerin sponsorlarına bakın, üçte ikisi AK Partililerdir. Onlara dokunulmuyorsa, garibanlara neden bunlar yapılıyor.

Şimdi FETÖ ihbarını FETÖ’cüler yapıyor.Bu eski dirsek teması olanları ihbar edip, kendileri FETÖ karşıtı olmuş oluyor. Birkaç deşifre olmuş kripto FETÖ’cü ismi de listeye ekleyip ihbarda bulunuyorlar. Böylece bir taşlar iki kuş vurmuş oluyorlar.Hem kendilerini aklıyorlar, hem de bu işi sulandırıp, bu işle doğrudan alakası olmayan ya da geri dönenleri cezalandırmış, toplumda bu konuda vicdani bir tartışma başlatmış oluyorlar.

Öte yandan, dikkat! FETÖ’den boşalan yere, eski FETÖ’cüler, muteber vakıf, dernek, çevre, tarikatlarla ilişki kurup, onlar adına, yine aynı yöntemlerle yerleşmeye başladılar. Hem bu tarikat, vakıf, dernek ve çevreleri ifsad ediyorlar, hem de onlar adına mevzi kazanıyorlar. Eş zamanlı olarak bu yapıları da kendilerine benzeterek ele geçiriyorlar. Devleti bile ele geçirmeye çalışan bu kadrolar bugün, tarikatları, vakıf, dernek, oda, baro, sendika gibi yapıları ele geçirmeye çalışıyorlar. Bu sosyal siyaset planlaması McKinsey aklı. CIA aklı.

Hadi diyelim, devlet kendini temizlemeye çalışıyor. Bu tarikat ve benzeri yapılar bunların elinden yakalarını nasıl kurtaracaklar. Çok zor. Aslında atı alan Üsküdar’ı geçmiş. Bunlarda para var. Kadın da var, hâlâ istihbarat desteği de alıyorlar.Dış dünya ile temasları da iyi. Manzara pek iç açıcı değil.

Bakın, bu kurgulanmış ihbarlar sonucu, bugün gerçek FETÖ’cülerden daha çok, bu örgüt iddiası ile suçlanan insanlar var, görevden atılan, yurt dışı çıkış yasağı konulan ve hakkında dava açılan.

Bu yapılar hâlâ terör estirmeye devam ediyorlar. Birileri de tabiatı ile korkuyorlar.

Şimdi bunlar bir de “AK Parti’ci”, “Tayyib Erdoğan’cı” geçinerek, yine belediyeler ve diğer resmi kurumlar üzerinden kendilerine karşı gördükleri kişilere karşı terör estiriyorlar.Bu maske ile troller vasıtası ile yıldırma, caydırma, bastırma operasyonları yapıyorlar. Bunlar sureti haktan görünmekle kalmıyor, aynı zamanda korunuyor ve himaye görüyorlar, tuzu kuru AK Parti içindeki AKP’liler tarafından.Bunlar, AK Partili bazı iş adamları ve parti teşkilatlarında da yer kapmak için her yolu deniyorlar. Bu adamlar yerel seçim öncesi “Kraldan çok kralcı” olabilirler.

Bakın bu yapı, sadece Türkiye’ye has, Fetullah Gülen’le başlayıp biten, o çevrelere has bir örgütlenme modeli değil. Bu yapı, her ülke, her mezhep, her tarikat, hatta bu yapıya karşı yapılar içinde de örgütlenebilir. Yani AK Parti içinde AKP’li dediğimiz gruplar içinde örgütlenebilir. Haram para, kadın, gayrimeşru güç olan her yerde anında hayat bulur. Onlar Hizbuşşeytan’dırlar ve şeytanın olduğu her yerde, icabında “Melek maskesi takmış Şeytan”ın dostları ile buluşurlar. Boşuna bize “Şeytan sizi Allah’la aldatmasın” denmedi!Ben vakit, çok daha geç olmadan, yeni bir seçimin arefesinde, yeni bir miladi yılın eşiğinde bir kere daha hatırlatayım, uyarayım dedim. Selam ve dua ile.

 

Yazının tamamı için

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 4 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

PROMOSYON

13.11.2018 - 17:27
PROMOSYON UCAK BİLETLERİ İÇİN UCUZA BİLET COM U ZİYARET EDİN UCUZABİLET.COM

PROMOSYON

07.11.2018 - 13:13
PROMOSYON UCAK BİLETLERİ İÇİN UCUZA BİLET COM U ZİYARET EDİN
Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak tabir edilen, prim gününü doldurduğu halde yaş nedeni ile emekli olamadığı için yasal hak a...

AKP 18. kuruluş yıl dönümünü AKP Genel Merkezi'nde kutladı. Kutlamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP'nin kuruluşundan bu yana olan süreci ...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’deki orman yangınında iyi bir sınav veremeyen ve THK uçakları ile ilgili gerçek dışı açıklamalar yapan Tarım ve Orman Bakanı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabah Gazetesi'nde ''İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası var'' şeklinde yer alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Sabah Gazetesi'nde yapılan bir haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası olduğu iddia edildi.

İYİ Parti, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında ne dedi? İYİ Parti'den Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atan...

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın iki polis arasındaki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

Yazarlar
Website Security Test