Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Erdoğan: 'İstiklal Marşından başka ant tanımayız'

23.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Eroğan: 'Bakanıma andımızla ilgili olarak hem hakaret hem tehdit savuracaksın. Benim bakanıma yönelik bu tehdit ve hakareti bir genel başkana yakıştıramadım. Benim bu yol arkadaşımın ırkçılıkla alakası yoktur. Kökeni Kürt olabilir. Niye böyle bir damgalama yapıyorsunuz? Hiçbir arkadaşımızın tehdit edilmesine göz yumamayız.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP grup toplantısında konuşuyor:

Cemal Kaşıkçı, evlilik işlemleri için konsososluğa gidiyor. 1 Ekim saat 16:30'da 3 kişilik bir ekip tarifeli seferle istanbul'a inip konsolosluğa gidiyor. başka bir ekip belgrad ormanında keşif çalışaları yapıyor. 9 kişilik 3. bir ekipte ise generaller bile var.  11 Ekim'de Suudi Arabistan'dan ülkemize toplam 15 kişilik ekip geliyor. Başkonsolosluğunu kamera sistemindeki hard disk sökülüyor.  

İstanbul Emniyet müdürlüğü bölgeyi gören güvenlik kameraları inceleniyor ve Kaşıkçı'nın konsolosluktan çıkmadığı açıklık kazanıyor. Viyana sözleşmesi de masaya yatırılmalı. 

Başkonsolos Reuters Muhabirine konsolosluğu gezdiriyor. 

Kral Selam ile telefon görüşmesi yapıp kendisine olayı anlattım. Başkosolosun yetersizliği hakkında hem krala hem prense şikayet edip görevden aldırdım. 

Suudi yönetimi cinayeti resmen kabul etti.  Olaya karıştığı belirtilen 18 kişinin şu anda tutuklandığı ifade edildi. Yani gelen 15 kişilik ekip ve konsolosluktaki 3 kişi tutuklandı. 

Bazı Medya kuruluşları olayda bizi suçlu çıkarmaya çalıştı. 

Türkiye bu meselenin takipçisidir. 

Kaşıkçı vahşi bir cinayete kurban gitmiştir. Cinayet anlık bir hadiseden kayanlanmamış tam tersine planlı yapılmıştır. 

Bu 15 kişi niçin İstanbul'da toplanmıştır? Kimden emir alarak ülkemize gelmişlerdir? Yerli işbirlikçi kimdir? 

Türkiye olarak bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağız.  Suud kralına çağrı yapıyorum. Olayın geçtiği yer İstanbul'dur. Tutukluları İstanbul'da yargılamayı teklif ediyoruz. 

Gündemimizdeki diğer konu aftır.  

MHP ile çok verimli bir ittifak örneği sergiledik. AKP ve MHP iki ayrı partidir. MHP ile son dönemde kimi hususlarda farklı düştük. 

Af meselesi ilk gündeme geldiği andan itibaren arkadaşlarıma konuyu araştırma emri verdim. 

Adalet mülkün temeliyse biz de mülükü ayakta tutmak için adil davranmak zorundayız.

Uyuşturucu baronlarıyla da, torbacılarla da, içenlerle de mücadele ediyoruz. 

50 binin üzerinde uyuşturucu mahkumu var bunlara kader mahkumu diyebilir miyiz? 

Efendim aldatılmış ne demek aldaltılmış 6-7 yaşında çocuk musun sen ? 

Hırsıza mı kader mahkumu diyeceğiz? 

Bir katili affedersek bunu maktuülün ailesine nasıl anlatırız? 

Emeklilik ülkemizin sırtına yük olur. 

Hala bu andı tartışıyoruz. Bizim bildiğimiz bir ant var, o da İstiklal Marşı'dır. Başka ant tanımadık, tanımayacağız. 

Ben Türk'üm, Türk'üm. Ama Türkçü değilim. Irkçılık dinimizde yasaklanmıştır. Siz böyle yaptığınızda ne olur? Kürt kardeşim de Kürtçülük yapacak. Bırakalım Türk, Türklüğüyle; Kürt, Kürtlüğüyle; Çerkes, Çerkesliğiyle övünsün. Burada ayrımcılık yok. 

Tektipçi rejim özentisi bir metnin çocuklarımıza her sabah okutulmasının bir anlamı var mıdır? 

Bakanıma andımızla ilgili olarak hem hakaret hem tehdit savuracaksın. Benim bakanıma yönelik bu tehdit ve hakareti bir genel başkana yakıştıramadım. Benim bu yol arkadaşımın ırkçılıkla alakası yoktur. Kökeni Kürt olabilir. Niye böyle bir damgalama yapıyorsunuz? Hiçbir arkadaşımızın tehdit edilmesine göz yumamayız. 

Buradaki sorun metnin zihniyetidir. Ülkemizi bu köhne metin üzerinden 2.dünya öncesi zihniyetine döndürmek isteyenlere izin vermeyeceğiz. Cumhur ittifakı ülkemizin son yıllardaki en önemli kazanımlardan biridir. Bunu geleceğe taşımak istiyoruz. Madem biz yolumuza diyor biz de herkes kendi yoluna deriz. 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Göktürk Tahtacı

24.10.2018 - 10:16
" İstiklal Marşı'ndan başka bir ant tanımıyoruz " demek Abdülhamid Han'cı zihniyetin yarattığı ilginç bir ikilemdir..Bir yandan İstiklal savaşını Osmanlının yıkımı olarak gör öte yandan İstiklal Marşına sarıl..Aynen " Yerli ve Milli " kavramını " Ümmilik " lerini gizlemek için kullandıkları gibi. Ümmilerin hoşlanmadıkları şey Millilik dir,oysa ki İstiklal Savaşında hiçbirimiz Arnavut,Boşnak,Pomak,Muhacir,Çerkez,Laz,Kürt,Arap değildik,kökenimiz neye dayanırsa dayansın bizleri yok etmeye çalışan yerli ve yabancı kafirlere karşı aynı cephede yer tutmuş " Türkler " dir..İşte Andımız " O Türkler " den bahseder,Türklüğünden utananlardan değil.İşte bu yüzdendir ki biz Türklüğü ile gurur duyanların tek davaları #Ümmilik olanların karşısında Andımızı savunması İstiklal Savaşımızın özüdür,gerekliliğidir. Öyleyse " Ne Mutlu Türküm Diyene " ve " Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun ".
Diğer Haberler

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul Valiliği'ne asker uğurlaması etkinlikleri için talimat verildi. Erdoğan, Dr. Lütfü Kırdar Şeh...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir’in Bayındır ilçesindeki maden ocağını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda Gıda, Tarım, ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkındaki kanun tasarısında konuşan CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr....

Sırbistan'ın Novi Pazar ve Tutin kentlerinde artan Koronavirüs (Kovid-19) vakaları, İzmirlileri tedirgin etti. CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır İzmi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını askıya alacağını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Covid-19 sürecinden en çok etkilenen gruplardan birinin esnaflar olduğunu belirterek ''Hükümet esnafımız...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 20 yıl öncesine kadar tarımda kendi kendine yeten ender ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin, günümüzde ithalatçı bir konuma ...

Yazarlar
Website Security Test