Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İYİ Parti 1 yaşında; ''Meclis'te 40 çeri gibi mücadele ediyoruz''

26.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti, birinci yaş gününü kutladı. İYİ Parti'nin 1. yıl dönümünde konuşan Meral Akşener, önemli mesajlar verdi.

İYİ Parti kuruluşunun 1. yıl dönümünü Bilkent Otel'de verilen resepsiyonla kutladı. "BİR'iz BİR Olacağız" sloganıyla düzenlenen davette İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önemli mesajlar verdi. 

İYİ Parti'nin kuruluş amacının neler olduğu, nasıl yola çıktıklarını anlatan Akşener, "Bu kutlamalar, Türkiye'yi yöneteceğimiz yıllarda da devam edecek inşallah. Buna kalpten inanıyorum. Türkiye güzel günler görecek. Türkiye elbette iyi olacak.  İlk günkü cesaretle yürümeye devam edeceğiz.  Yılmayacağız, yıkılmayacağız,  ve başaracağız, başaracağız, başaracağız. İYİ Parti bir ajandadan, bir kariyer planından,  ya da küçük hesaptan doğmadı. Tarih çağırdı, millet istedi. İYİ Parti böyle kuruldu. İYİ Parti'nin ne anlama geldiğini, daha iyi anlayabilmek için, şöyle bir hatırlayın, bizi yola çıkaran sebepleri; devlet FETÖ'ye teslim edilmiş. PKK'yla pazarlık masaları kurulmuş. Türklük, topyekün saldırı altında. Cumhuriyetin değerleri ve Atatürk düşmanlığı, deyim yerindeyse, gençlerin diliyle, trend olmuş. Hiçbir zaman unutmayacağımız, ve asla affetmeyeceğimiz bu işbirliklerinin, ülkemize yaşattığı acılar hala taze. Çözüm ihanetiyle, devleti hendeğe itelediler. Mehmetçik, kanıyla, canıyla, kurtardı. FETÖ'ye teslim ettikleri devletimizi, Millet 15 Temmuz'da, sokaklardan topladı. işte bu ihanet projelerine, başından beri karşı çıkan, direnç gösteren aziz milletimizin, çağrısıyla kuruldu. Türk milleti  'Kim var?' diye sordu. Sağımıza solumuza bakmadan, "Biz varız" dedik. Türk vatanı, 'Yok mudur kurtaracak, bahtı kara maderimi?' diye sordu.Durup düşünmeden, 'Biz varız' dedik. Türk bayrağı 'Rüzgar bekliyorum' dedi. Poyraz gibi estik. Durduğumuz yer belli. Gittiğimiz yol belli. Dost da düşman da bilir ki: Tanrı Dağı kadar Türk'üz, Hira dağı kadar Müslüman. Büyük ve müebbet bir ülkeye sevdalıyız. Bu yolda, başımıza ne gelecekse, hazırız ve razıyız. Hem sütümüzden, hem kanımızdan, bu bizdeki huydur." ifadelerini kullandı. 

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için İYİ Parti'nin Meclis'e getirdiği önergeyi de değerlendiren Genel Başkan Akşener, "Bakın, daha dün olanlar, 81 milyon vatandaşımızın, gözü önünde oldu. İYİ Parti'nin milletvekilleri, Emeklilikte Yaşa Takılan kardeşlerimizin mağduriyetini giderebilmek için, çırpınıyor. 40 milletvekilimiz, 40 Çeri gibi, buldukları her fırsatta, milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiren bir sorunun üzerine gidiyor. Peki ne oldu? Yanar döner siyasetin manevraları, milyonlarca vatandaşımızın umudunu yerde bıraktı. Aziz milletime sesleniyorum; senin için kalkan elleri not et. Sen biraz soluklan diye, sadece bu konuda bile,  akın üstüne akın eden, İYİ ve Cesur insanları not et. Senin hayrına bir önergeyi, şahsi hesaplarla engelleyenleri, not et. Şunu da bil ki; İYİ Parti, Türk Milleti'nin Meclisi'nde, Türk Milleti için mücadelesinden, zerre geri adım atmayacak. Milletin derdiyle dertlenmeye, devam edeceğiz. Sözümüz var; Milletin bu derdini çözeceğiz..  Hani sıkça kullanır ya birileri, emin ol; Bu şarkı burda bitmez." dedi.

Andımız (Öğrenci Andı) konusuna ilişkin de konuşan Akşener, "Andımız ve 29 Ekim Resepsiyonu'yla ilgili gelişmeler gösteriyor ki,  AK Parti aslına rücu etmiştir. Nefesini tutup, dişini sıkıp millilik gösterisi yapan iktidar, ilk virajda kendi şeridine savruldu. Erdoğan daha fazla dayanamadı. Milliyetçiliğin gerçeği, batılını kovdu. Bunların milliliği, üzerine and içme vaktine kadar.  an, yeniden kendileri oluverdiler. Bunu başaran, sizlersiniz. Hepinizi kutluyorum. Ve buradan haykırıyorum; Mübarek dinimizi perde yapıp, Türklüğe kin kusmak için fırsat kollayan, nasipsizler güruhu, bilmez misiniz ki, devlet güneşi, Türklerin burçlarında doğmuştur! İzzetimize halel getirtmeyiz.  Bozuk kantarınızla, imanımızı tartmaya kalkmayın." şeklinde konuşurken Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun 3. Havalimanı açılışı nedeniyle İstanbul'a alınmasına da değindi. İYİ Parti lideri Meral Akşener, "İYİ Parti devletine, değerlerine, Cumhuriyetine sahip çıkacak. Herkes geleneğinin huzuruna çıksın. Mücahidiz diye gelip, bugün müteahhit partisi olanlar, kutsadıkları şantiyeye, milletin partisi de, İYİ Parti de, milletin gazi meclisinin önüne. Bu yüzden ben,  29 Ekim'de saat 9'da,  Birinci Meclis'in önünde olacağım" ifadelerine yer verdi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’deki orman yangınında iyi bir sınav veremeyen ve THK uçakları ile ilgili gerçek dışı açıklamalar yapan Tarım ve Orman Bakanı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabah Gazetesi'nde ''İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası var'' şeklinde yer alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Sabah Gazetesi'nde yapılan bir haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası olduğu iddia edildi.

İYİ Parti, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında ne dedi? İYİ Parti'den Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atan...

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın iki polis arasındaki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

İzmir’deki orman yangını üç gündür devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, çalışmalarla ilgili detayları ve ...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türk İntikam Tugayı olarak bilinen örgütün, İzmir ilinin Bornova ilçesi Tuna Mahallesi'nde evlerin pencerelerine ''Tür...

Yazarlar
Website Security Test