Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı konuşması

6.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Grup toplantısında konuşuyor. Kemal Kılıçdaroğlu meclis konuşmasında ne dedi?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Elbetteki motorları maviliklere süreceğiz hiç endişeniz olmasın gençlerin önündeki bütün engelleri kaldıracağız. 

Bülent Ecevit’i ölümünün 12 yılında andık. Kimseye boyun eğmeden yurttaşlarımızı korumak için gözünü kırpmadan Kıbrıs harekatı emrini vermiştir. Çünkü Mustafa Kemal’in tüm ilkelerini içselleştiren bir liderdi. 

Hiç kimseye boyun eğmedi. Bugün Ortadoğu’daki bu derinin dram 16 yıldır iktidarda olanların eseridir. 

Ampute milli takım kaptanı Türk halkı bana hakkını helal etsin diyor. Sen bize hakkını helal et kaptan.

Adalet devletin temelidir. Adalet kainatı dengede tutar. Ama biz kendi ülkemizde adaleti aramak zorundayız. Adaleti dağıtan kişi kendi vicdanının ötesinde bir güce teslim olmuşsa o ülkede büyük bir sorun vardır. 

Uyuşturucu baronunu serbest bırakıldı. İktidar partisinden eski bir milletvekili beni aradı diyor. 

Neymiş devlet gizli tanığı koruyormuş . Şimdi ne uyuşturucu baronu ortada, ne de gizli tanık. 

Kaşıkçı cinayeti: Suudi Arabistan'dan uçaklarla gelip planlı bir şekilde Kaşıkçı'yı öldürüp, ellerini kollarını sallaya sallaya Türkiye'yi terk ettiler. Bu katillerin gitmesine hangi gerekçeyle izin verdiniz? Papaz nasıl gittiyse bu katiller öyle gitti. Papaz uçtu, Erdoğan yerinde oturuyor. Katillr de iktidarın gözetiminde VİP'den çıkıp gittiler. 

Bunları niçin yapıyor? Cinayeti işleyenleri niye serbest bıraktı.

Erdoğan ve ekibi katilleri Suudi Kralın isteği üzerine serbest bırakıp gittiler. Katilleri serbest bırakanlar suç ortağıdırlar.

Erdoğan olayı fazla deşelemeyin demiş.

Merkel'e, Trump'a, Suud Kralına teslim oldun. Hani sen dünya lideriydin. Oyuncak lider.

Erdoğan "Biz elimizdeki bilgi ve belgeleri suudilere verdik. Aslında fail belli. Elimizde başka bilgi ve belge yok değil . " demiş.

Peki kardeşim sen bu adamları neden serbest bıraktın? 

Peki bu cinayet neden bu ülkede işlendi. 

Çünkü Erdoğan'ın avuçlarının içinde olduğunu çok iyi  biliyorlar. Yok edilmesi gereken bir gazeteci var ve yok edileceği yer Türkiye. Çünkü Erdoğan teslim alınmış.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 2 temel ilkesi var. Siyasal ve ekonomik bağımsızlık. 

Buyrun tarıma bakın saman ithal eden bir ülke olduk. Et ithalatında AB'de dünya birincisiyiz. 97 bin ton et ithal ettik beslenebilmek için. 

Türkiye şu anda borç tuzağının içindedir.  Düyun ü umumiye henüz kurulmadı ama eli kulağındadır.

Papazı bırakmam diyordu. Bu can bu tende kaldığı sürece papazı bırakmam diyordu. Ne oldu papazın bırakılacağını kendi açıkladı.

Neden büyükelçiyi serbest bıraktı? Çünkü paraya teslim oldu.

Sayın Berat Albayrak dış güçlerden saldırı yapıldığını söylüyor. Saldırılar bir ülkenin başkentinde planlanmış.

Arkadaşlarıma dedim hemen derhal, hangi ülkede bu operasyon yapıldıysa bunu öğrenin birlikte mücadele edelim dedim. 

Kamuya açıklamadılar. Kapalı oturumla bize açıkla dedik ona da hayır dediler.

Berat Albayrak'a sesleniyorum: Eğer açıklamazsanız yalan söylüyorsunuz. 

Bazı Ameliyatlar yapılamıyor. Grip aşısı bulunamıyor. Ameliyat eldivenleri bile hasta yakınlarından isteniyor. SMA hastalarının çocuklarına bakma şansı yok bir dozu 125 bin dolar. Anne babanın gözleri önünde çocukları ölüyor. Neden bu ilacı almıyorsunuz. Eğer sizde vicdan varsa bunu sağlayın.

Türkiye yönetilmiyor arkadaşlar. Mutfakta da yangın var. Gidin pazara ateş pahası. Maaşlar arttı mı? Hayır... 13 Maddelik bir öneride bulunduk ve destek vereceğiz dedik. Uygulamadılar. 

Satarak memleketi yönetmeye çalıştılar. Geliğimiz noktada Türkiye'yi bunlar değil başkaları yönetiyor. 

15 Temmuz Şehitleri yakınları için para topladılar. Nereye gitti bu para? Kim yedi bu parayı? Bu para dağıtılacak takipçisi de CHP olacak. 2 yıl geçti nerede bu para? Şehitlerin hakkını kim koruyacak? Şehit yakını ve gazilerin hakkını korumak CHP'nin namus borcudur. 

TOKİ özel bir çalışma yaptı. Torpille 12 milyon 400 bin metrekare inşaat alanı verdiler 240 milyar lira rant sağladılar 76 şirkete.   

Rantiyeye Türkiye'yi teslim edip sonra dönüp dediler ki Biz İstanbul'a ihanet ettik.  

Mutfakta yangın var. AK Partiye oy veren kardeşim sen de yanıyorsun AK Partiye oy vermeyenleri de yakıyorsun.  AKP demek israf demektir. AKP demek Yazlık saray, kışlık saray, ejder meyvesi demek. AKP demek niteliksiz kalitesiz eğitim demek. Ak Pati demek itibarsız dış politika demek. Londra'daki bir avuç tefeciye hizmet eden iktidar demek.

Her ay 59 bin Lira maaş alıyor yetmiyor yüzde 26 zam yapıp maaşını 74 bin TL yapıyor o da yetmiyor 2 tane emekli maaşı alıyorsun peki ayda 1600 lira ile bu gariban işçi nasıl geçinecek onu düşünen var mı? 

Ak partiye oy veren kardeşlerime 4. kez sesleniyorum. Sürekli başka bir nedenle senden oy istediler sen de oy verdin. Tek adam olmam lazım dedi. Ona da oy verdin. Neticede ne istedilerse verdin ama ders vermedin. Şimdi sırada ders vermek var. Bu dersi verecek olan da bu ülkenin insanları. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Rusya Liberal Demokrat Partisi (LPDR) lideri Vladimir Jirinovski'den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Jirinovski, Erdoğan'ın...

Ekrem İmamoğlu BBC Hard Talk Konuşması: Cumhurbaşkanı Adayı olacak mı?

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 142 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı dava Ankara Sincan Cezaevi Kampüsü'nde bugün başladı. Selahatt...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 16 Temmuz 2019 tarihli TBMM grup toplantısındaki konuşmasında “251 şehidin kanlarının yerde kalmaması için FETÖ'nün si...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu iştiraklerle ilgili olarak çok sert konuştu : ''Milletin malının üstünde oturmasınlar. Bir avuç insanın millet irad...

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’in soru önergesine aldığı yanıtta, Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyol Projesi için şimdiye kadar 1.727.600,00 Türk Lirası harc...

İYİ Parti Lideri Meral Akşener ifadesinin alınması istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

Yazarlar
Website Security Test