Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu CHP TBMM grup toplantısı konuşması canlı

13.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk partisinin meclis grup toplantısında konuşuyor.

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi grup toplantısında konuşuyor:

Gönül isterki salı günü grup toplantılarında güzel şeylerden bahsedelim. Gönül isterki her evde tencere kaynasın, gönül isterki bütün Türkiye'de huzur olsun. Ama yaşadığımız tablo bu değil. Güneydoğu'da askerlerimiz şehit oluyorlar. Bütün şehitlerimize rahmet diliyoruz. Bazen şehit bazen gazi oluyorlar ve bizler onlara şükran borçluyuz.

Ekonomide kriz yok dese de birileri ekonomide kriz var. 11 ağustosta istanbulda bir basın toplantısı yaptık. Krizden çıkmanın yollarını anlatmaya çalıştık. Trükiye egemen güçlerin talimatıyla politika oluşturmayacaksa ekonomik krizi aşmak zorundadır. 

İsraf yapmayın, liyakata önem verin dedik. Akılcı bir borçlanma politikası takip edin dedik. Vergi politikasını yeniden düzenleyin dedik. Üritme destek verin egemen güçlerin politikalarından kurtulun dedik. Bizi bunları söylediğimiz için suçladılar. 

3 ağustosta 100 günlük icraat programı açıkladılar. 100 gün doldu. Ne oldu? 100 günlük programın açılışında milletten yastık altındaki dolar ve avrolarını çıkartmalarını  istediler. 100 günün sonunda bankalardaki döviz tevdiat hesapları arttı. Vatandaş bunların lüks ve şatafat içindeki yaşamına baktı ve bu kararı verdi.  

İsimsiz uydurma ihbar dilekçeleri ile Cenk Yiğiter KHK ile görevinden alındı. Her türlü çalışma hakkını elinden aldılar. Üniversite sınavına gitti kazandı üniversiteye almadılar. Yurtdışına çıkayım dedi. Hayır çıkamazsın dediler. Öğrenciler, avukatlar, namuslu pek çok insan hapiste. Bu kardeşlerime sesleniyorum hiçbiriniz lekeli değilsiniz. Lekeli olanlar size bu acıları çektirenlerdir.  

Çocuklara tecavüze karşı teklif verdik, hayvanları koruma yasası için teklif geldik hiçibiri bu iktidardan geçmedi. Hayvanlar acımasızca öldürülüyor. Onlar da bizim dünyamızın ortakları. Hayvanları ve bütün doğayı korumak zorundayız. 

Kim emekliden yana politika izliyor kim emekliye karşı politika izliyor hep beraber göreceğiz. 

Şehit yakınları ve gazilerin borçlarını sileceklerdi. Nerde kanun ? Sen nasıl şehit yakınları ve gazileri kandırırsın? 

Sevgili Erdoğan duyuyor musun? Şehit yakınları için toplanan 300 Milyon TL para ne oldu?   Sanıyorlar ki 100 gün bitti millet unuttu. Millet unutabilir Kılıçdaroğlu unutmaz. 

Mağdurların haklarına Cumhuriyet Halk Partisi sahip çıkıyor. 

100 günde şunları yapacağız diyor. Terör örgütleri için Avrupa Liderleriyle burada toplandın neden YPG ve PKK'nın adı terör örgütleri listesinde yok? 

İsraf haramdır. Her ahlaklı insan israfa karşıdır. İsraf ahlaksızlık ve savurganlıktır. İsraf bütün inançlarda haramdır. 

100 günde kamu  kuruluşlarının harcamalarını gözden geçirip 100 günde nasıl tasarruf yapılır onu belirleyeckler. Bindin Katar'ın uçağına geziyorsun. Doğu Akdeniz'de Katar'In da dahil olduğu bir grup petrol arıyor, bu Katar'ın uçağına bindiği için sesinin çıkartamıyor.

Onurun varsa o uçağı derhal iade et. 

Ülkede ameliyatlar durmuş vaziyette, ilaçlar bulunmuyor. Vatandaş hastanede her türlü masrafı kendi yapıyor ama Suriye'lilere herşey bedava.  

100 günlük planlarından Modern toplantı hallerinin kurulacağını söylemişlerdi.Bir tane kuruldu mu? 

Asgari ücretli ve Emekli kardeşlerime sesleniyorum. Seni açlığa mahkum eden saraya karşı durmak da senin namus borcundur. 

Türkiye ateş gibi yanıyor. Bakın intiharlara. Bakın iflaslara. Bakın konkordatolara. 

Daha henüz krizin başındayız. Kışın göreceksiniz neler olacağını. Konkordato demek bir dizi iflas demektir. 

Güneydoğuda 65 fabrika kapandı insanlar şimdi böbreklerini satışa çıkardılar.  Sarayın bundan haberi var mı? Damadın bundan haberi var mı? 

Her 10 vatandaştan 7'si kriz var diyor demeyenler sarayın yandaşları. 

Vatandaş geçinebilmek için artık her kuruşun hesabını yapıyor. Bugün 50 TL ile pazar çantasının yarısı doluyor. 

Alabilirlerse eti gram ile alıyorlar. İnsanın cebinde para olursa o insan daha dik yürür. 

BU krizin tek bir sebebi var basiretsiz bir yönetim. Freni olmayan bir kamyona bindik. Eğer kasanın başına damadını koyarsan böyle olur işte. Vatandaşlarıma söylüyorum. Kasayı damada teslim edene kızacaksın damada değil.  

Egemen güçlere direnmenin yolu ekonomik olarak güçlü olmaktan geçer. 

Zengin bir ülkeyiz aslında, her türlü imkanımız var cennet içinde cehennemi yaşıoruz ama Türkiye yönetilmiyor basiretsiz bir yönetim yüzünden savruluyoruz.

Yönetemeyince suçlu arıyorlar. Bu sefer suçlu : dış güçler.  

Evin kapısını açık bırakıyorsun, eve hırsız giriyor. Sonra çıkıp dışarı bağırıyorsun hırsız beni soydu diye.

Israfı önleyeceksin. Bir tane ev kadını çağırın sana israf nasıl önlenir anlatsın. 

İş kazaları arttı hak arayan işçiler tutuklandı. Yurttaşın tamamı borç batağında. 

Bir devletin itibarı ürettiği mallarla ölçülür. Senin şatafat içindeki saray hayatın sadece alay konusu olur.

11 ağustos 2018'de krizden nasıl çıkılır bunu anlattık. 

2 Ekim'de İstanbul'da bir planlı bir cinayet işlendi. ÖZel uçakla ve resmi görevle geldiler cinayeti işlediler arkasından ellerini kollarını sallayarak ülkemizi terk ettiler konsolos dahil. 

Cemal Kaşıkçı'nın ses kaydı şok edici. Sen cinayeti bildiğin halde bu cinayeti işleyenleri neden tutuklamadın? Neden serbest bıraktın? Cinayet videosunu izledin. Ses kayıtlarını dinledin. Neden bu adamların ülkedn çıkmasına izin verdin? Ses kayıtlarının TBMM'ye gelmesi için araştırma önergesi vereceğiz. Başkonsolosu VİP'ten geçirerek serbest bıraktın. Devletin saygınlığı bu kadar yerlerde sürünemez. 

Devlet adamı olmak demek devletin saygınlığını korumak demektir. 

11 Kasım 2018'de Avrupa'da buluşup birinci dünya savaşının bitişinin 100.yılını kutladılar. Dönemin önemli liderleri bir Alman zırhlısıyla ülkeyi terk edildiler. İngilizler Türk Ordusunu lağvettiler. 

13 Kasım 1918 Mustafa Kemal İstanbul'a gelir ve düşman donanmasını görür ve "geldikleri gibi giderler" cümlesini kurar.

Atatürk, Gençliğe hitabede kurtuluş savaşını anlatır. 

Ankara'da bir müftü, Ankara fetvası yayınlayarak Vahdettin'in Mustafa Kemal'in idam fermanını tanımayan bir fetva yayınlar. İstanbul hükümeti Rıfat Börekçi'nin de idama mahkum edilirler. Daha sonra Mustafa Kemal Atatürk, Rıfat Börekçi'yi diyanet işleri başkanı yapar.  

100 yıl sonra aynı tablo tekrar önümüzdedir. Diyanet İşleri Başkanı Ali erbaş "keşke yunan galip gelseydi" diyen meczubun önünde diz çöküyor. Ben bunu kabul etmiyorum. 

Daha acı birşey, ölenin arkasından rahmet okunur. Vatanına bayrağına düşman olan bu kişi "10 Kasım'da kenefe gidin" diyen bir kişiyi diyanet işleri makam arabası ve cübbesiyle diyaneti temsilen gidiyor. O koltuğu derhal ama derhal terk et. Sana o koltuğu sağlayanlar idamla yargılandılar. 

Genç imam hatipliler derneği başkanı Muhammet Samet Akkaya diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş'a ders verecek açıklamalar yaptı. Bu gencecik parlak zeki evladımız. Bu evladımızın gözlerinden öpüyorum. 

O zatın o koltukta oturmaması lazım. O koltuk cumhuriyet tarihine ihanet koltuğu değildir. 

O zatın o koltuğu bir an önce bırakması da benim en büyük arzumdur.

Teşekkür ederim.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ekrem İmamoğlu, 'ben bir projeyim' dedi ve Okan Bayülgen'in programında horon tepti video izle

İşte o fotoğraflar ... Bahçeli'nin 19 Mayıs Fotoğrafları Sosyal Medyayı salladı

Devlet Bahçeli’den şarvarlı, kasketli ve yelekli 19 Mayıs mesajı. Devlet Bahçeli’nin şalvarlı ve kasketli fotoğrafı.

Bir vatandaş Binali Yıldırım ile konuşmasında, 'Sizi seviyoruz ama bu size yakışmadı' dedi.

Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, operada Binali Yıldırım'ı protesto edenlere sert tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'na ziyaret yaptı. Ekrem İmamoğlu'ndan çok önemli mesajlar.

Son Dakika: Ekrem İmamoğlu'ndan suç duyurusu

Yazarlar
Website Security Test