Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Devlet Bahçeli MHP TBMM grup toplantısı konuşması canlı

20.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Devlet Bahçeli partisinin meclis grup toplantısında konuşuyor.

Devlet Bahçeli partisinin meclis grup toplantısında konuşuyor.

"Mevlüt kandili peygamber efendimizin mesajlarının anlamamız için önemli bir fırsattır.  Biliyoruz ki islam toplumları diniziden ne zaman sapmışsa anında krize sürüklenmiş ve derin bir uçuruma yuvarlanmıştır. Hazreti peygamber zulmü lanetlemesine rağmen günümüzde zulüm ön plana çıkmıştır. Fitne uykudan uyanmış zehirli sarmaşık gibi heryeri sarıp sarmalamıştır. İnsanlık kendi türüne zulmeden nice iktidar sahibi görmüştür. İslam ülkelerindeki servet ve şehvet batağına saplanmış liderlere bakınız. Bir yandan karıncayı bile incitmeyen yüce bir gönül duruyorken bir yandan da böyle bir azınlık vardır. Dünyevi iktidarları için zulüm yapanlar zelildir, günahkardır, haramzadedir. Peygamberimizin kolaylaştırınız buyruğuna uyan kalmamıştır.

Medeniyet beşiği ortadoğu harap ve bitaptır. Aslında bunların hepsinin temelinde Hz. muhammedin mesajından uzaklaşmak vardır.

Efendim yetim büyümüştü ama bütün yetimlerin umudu oldu. Ama ne yazık ki İslam dünyası ölçüsüzlüğün, adaletsizliğin tam ortasındadır. Bir başkası ise İslam'ın terörle anılmasıdır. Müslüman olan herkes bu kampanyaya karşı durmak zorundadır. İslam'la terörü bir araya getirmek melekle şeytanı bir araya getirmek gibidir. Hiç hak ve haksız bir olur mu? Hiç nur ile ur, merhamet ile zalimlik bir araya gelir mi? 

Emperyalizme uşak düşmüş, iblisin truva atı haline gelmiş kim varsa müslüman halk olarak elimiz yakalarında olacaktır. Bunlarla hesaplaşmayı ne yarınlara ne de yanlarına bırakacağız. IŞİD böyledir. İslam coğrafyası terörle yıldırılmak, teslim alınmak isteniyor. Emperyalistler bazen bir bazen de tek tek bölgede hesaplar yapmaktadır. Ülkemiz de bu gelişmelerden ziyadesiyle etkileniyor. Ortadoğu'da sürdürülen kavganın temelinde hakimiyet kaygısı vardır. İstenen kukla devletleridir. İstenen terör devletleridir. Batı'nın nüfuz alanının genişletilmesidir. Terör örgütleri peşpeşe imal edilmektedir, kullanılmaktadır, oluk oluk kan dökülmektedir. Asırlardır devam eden vandallık bulunmaktadır. İslam ülkeleri de adeta felç geçirmiş gibidir. Çünkü bunlar Batı'ya taşeronluk yapmaktadırlar. Meselenin endişe verici yanı hala kavranamamış olmasıdır. Yeri geldiğinde her iktidar sahibi terörü kınamaktadır ama kazın ayağı hiç iddia edildiği gibi değildir. Minareyi çalıp kılıf bulmak isteyenler suçüstü yakalanmıştır. Zira her ülke teröre karşıysa terörün yaşama ihtimali yoktur. Herkes teröre karşıysa bu caniler nasıl yaşayabiliyorlar? Sınırımızın yanıbaşında cirit atan teröre silah yardımı yapanlara ne yapacağız? Bunları nereye koyacağız? 2013 ile 2017 yılları arasında Ortadoğu'ya silah satışı yüzde 20 artmış durumdadır. Asıl kaygıcı verici olanı ise terör örgütüne silah yardımının korkutucu boyutlara ulaşmasıdır. Ve bu silahların büyük oranda hibe olması. Önce sorun yaratıp peşinden silah pazarı kurmak, önce ara bozup sonra müdahale etmek bilindik bir sömürge zihniyetidir. Ortadoğu'nun da bağımsız karar alma mekanizması ortadan kalkmıştır. Yolsuzluk, ekonomik sorunlar büyümüştür. Bir yandan harama bulaşmış zenginler bir yandan da şerefiyle bir dilim ekmekle yaşayan yoksullardır. Tarihe baktığımızda nice harama bulaşmış, iktidar sahiplerinin harab olduğunu görüyoruz. Ülkemizin ve İslam aleminin Mevlid Kandili'ni kutlarım.

Günlerdir Cemal Kaşıkçı olayı konuşulmaktadır. Günlerdir bölgesel, ekonomik hesaplar yapılmaktadır. Kaşıkçı cinayeti hesapları bozmuş, pandoranın kutusunu açmıştır. Fakat ülkemiz sağlam duruşuyla takdir toplamaktadır. 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın ülkemizde işlediği cinayet birçok soru işaretini beraberinde getirmiştir. Cinayeti örtbas etme girişimleri Türkiye'nin tavırlarıyla bertaraf edilmiştir. Suudiler önce inkar etmiş ancak Türkiye'nin kuyumcu titizliğiyle yaptığı incelemeler sonucu cinayeti itiraf etmişlerdir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, cinayete bulaşmış 18 kişinin iadesini talep etmiş, bunların içinde katiller vardır. Suudi Arabistan yönetimi ise olayla ilişkili gözaltılar almış ve idam kararları çıkarmışlardır. Cezaları kime uygulayacakları ise belli değildir. Cinayeti işleten şüpheli Veliaht Prens Muhammed istihbaratın başına getirilmiştir. Bu tam bir akıl tutulmasıdır. Gerçeğin her zaman ortaya çıkma gibi bir özelliği vardır. İnfaz timinin tamamı için yargılanma yapılmamıştır. Yani kapalı devre bir süreç adım adım işletilmiştir. Suud yönetimi olayı kararmıştır. Merhum Kaşıkçı'nın üzerindeki sis perdesi çekilmemiştir. Suudi Arabistan yönetimi Türkiye ile iş birliği yapacağını söylemiş ancak somut bir adım atmamıştır. Kaşıkçı olayının uluslararası soruşturmaya taşınması kabul edilemez, müslüman aleminin parçalanması demektir diyen Suudi Hükumeti halt etmiştir. Her şey bellidir, katil, maktul ve cinayet mahalli de bellidir! Cemal Kaşıkçı 2 Ekim'de öldürülmüştür. Suudi Arabistan yönetiminin Usame bin Ladin'den ne farkı kalmıştır? Bu yönetimin El Kaide'den ne farkı kalmıştır? Türkiye'de ne hakla cinayet işlemiştir? Cemal Kaşıkçı'nın bir suçu varsa adil bir yargılanma yapılmalıdır. Veliaht Prens için çember daralmaktadır. Bizi üzen başka bir olay ise Mekke İmamının Veliaht Prens için özel hutbe okutulmasıdır. Efendimizin Hz. Ömer için kullandığı bu ifadeler Veliaht Prens Muhammed için kullanılmıştır. Emperyalleri destekleyen bir şahıs nasıl oluyor da ilahi ifadelere mahzar olabiliyor? Adalet için Ebabil Kuşları'nı mı bekleyeceğiz? Hac faaliyetlerine nasıl devam edeceğiz? Haksızlık karşısında susmak dilsiz şeytanlık değil midir? Yanlışa yanlış, doğruya doğru deriz. Lafımızı hiçbir güç odağından esirgemeyiz. Suudi yönetimi İslam dünyasına emperyalizme kucak açmıştır, İslam dünyasını bölmek için sanki görevli bir memur gibidir. ABD'de de Suudi Arabistan'la arasını bozmak istememiştir, Başkan Donald Trump olaya göz yummuştur. ABD'nin Kaşıkçı cinayetini azmettirmesi gayet normaldir, bölgemizde kaos istemektedir, İslam dünyasında karışıklık istemiştir. Bu nedenle Suudi Arabistan'a ihtiyacı vardır, İran'ın etrafının çevrilmesi için bu gereklidir. Ülkemiz hakkında hesaplar yapanlar, kazdıkları kuyuya kendileri düşecektir. 

Birleşik Krallığın AB'den çıkışı sancılı geçmektedir. Taşlar yerine oturdukça hükumetin işleri zorlaşmaktadır. Brexit için AB liderleri nihai kararı 25 Kasım'da verecektir. AB'nin geleceği meçhuldür. Türkiye'ye sürekli engeller çıkaran AB bir bakıma iflasın eşiğindedir. Ticaret Savaşları, ekonomik sorunlar, egemenlik mücadelesi AB'yi karara hızla yaklaştırmaktadır. AB ordusu kurulma ihtiyacı 58 yıldır tartışılıyor. Kimin ordu kuracağı bizim meselemiz değildir ancak AB ordusu kurulması resmileşirse bölgesel bir açmaz ve cepheleşme olacaktır. Burada alacağımız tavır çok önemlidir. Türkiye NATO üyeliğinden sürekli zarar görmüştür. Türkiye her zaman kendi kendini savunacak kabiliyete sahiptir. Türk ordusu dünyada üçüncü ordudur. Ancak müttefik olduğumuz ülkeler bize ihanet etmektedir. Terör örgütleriyle aynı safta olmaları NATO müttefikliğine ters düşmektedir. Kiminle müttefiksek şu işe bakın ki beka mücadelesiyle karşı karşıyayız. Bu husumetin kaynağında ne var? Müttefiklik adı konmamış mağduriyet falan değildir. Türkiye seçeneksiz hiç değildir. Önde müttefiklik pozları verip arkadan iş çevirmek kandırmacanın zirve noktasıdır. Böylece garabet hasıl olursa buna ne diyelim? Güney sınırlarımız boyunca arkamızdan iş çeviriyorlar. Hangi taşın altına baksak ABD/YPG ortaklığı ortaya çıkıyor. Neymiş? ABD/YPG ortaklığı taktikseldir. Türkiye bunları yemez. Türkiye terör mücadelesini haysiyetle sürdürdükçe bazı odaklara bu dert olmaktadır.

Anadolu Kültür AŞ'nin yönetim kurulu başkanı olan bir şahıs hakkında aralarında bazı akademisyenlerin de bulunduğu bazı kişiler hakkında gözaltı kararı alındı. Bu şahısları Gezi Parkı olaylarını organize ettikleri öne sürüldü. ABD hemen onları savunmaya kalkmıştır. ABD'nin bu yaptıkları ne demektir? Türkiye'ye ekonomik savaş açmak, Türkiye'nin içişlerine karışmak ABD'nin ne haddinedir? Bunları bırakıp FETÖ'yü ne zaman iade edeceğini söylesin. Hiçbir şey gözümüzden kaçmıyoruz. Yeni bir terör örgütü projesi vardır. Yeni teknolojik silahlar kullanmaya başlamışlardır. PKK drone kullanmaya başlamıştır. Türkiye üzerinde yeni bir hain deneme, yeni bir şer oyunu oynanmaktadır. 31 Mart seçimleriyle ilgili yeni hesaplar yapılıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Zillet ittifakının tezgah ve tuzaklarını yine kökünden keseceğiz. Bir yandan Atatürk ilah değildir diyenler ile bir yandan da Atatürk ilahtır diyen provakatörlere izin vermeyeceğiz. Allah'ın verdiği bir can vardır bu can vatana, millete, Türklüğe feda olacaktır. İç ve dış mihrakları uyarıyorum, Türkiye'yi teslim alamazsınız, Türk milletini yenemezsiniz. Hepimiz kahraman oluruz, ölüm pahasına vatanımızı savunuruz! Sözlerime son verirken alayınızı selamlıyorum. Allah'a emanet olun."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

asena

20.11.2018 - 21:18
yine döktürdün be devlet baba sen hiç susma arkandayız
Diğer Haberler

Emin Çapa: 'Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı.'

Ekrem İmamoğlu: 'Seçim gecesini bu ülkeye ihanet eden Anadolu Ajansına bırakmayacağız'

Ekrem İmamoğlu canlı son dakika Halk TV Ayşenur Arslan'ın konuğu video haber

Ahmet Hakan'a Tarafsız Bölge programına konuk ettiği Ekrem İmamoğlu'na olan tavırları nedeniyle tepki yağıyor

CNN Türk'te Ekrem İmamoğlu ile programın sunucusu Ahmet Hakan arasında Tevfik Göksu'nun sözleriyle ilgili tartışma çıktı.

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 21 Mayıs Salı canlı. İYİ Parti haftalık olağan Meclis grup toplantısı 21 Mayıs Salı.

Kadir Mısıroğlu'nun ölümünden sonra yayınlanan gizli kamera görüntülerinde skandal sözler. İşte o sözlerin videosu

Yazarlar
Website Security Test