Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ücretli öğretmen kadro atamaları için İYİ Parti'den hamle

26.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ücretli öğretmen kadro atamaları için İYİ Parti'den hamle . İyi Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın verdiği ''5 bin ücretli öğretmen ataması yapılacak'' sözünün yeni bakan Ziya Selçuk tarafından tutulması gerektiğini söyledi.

İyi Parti Grup Başkanvekili ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili Yavuz AĞIRALİOĞLU TBMM'de konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmanın videosu...

İyi Parti Grup Başkanvekili ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili Yavuz AĞIRALİOĞLU, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 20.02.2018 tarihinde Adana’da yaptığı "5 bin ücretli öğretmen ataması yapılacak" açıklaması üzerine, AK Parti hükümetinin eski Milli Eğitim Bakanının verdiği sözün yeni bakan Ziya Selçuk döneminde tutulması gerektiğini hatırlattı. 

İsmet Yılmaz'ın 5 bin ücretli öğretmene kadro hakkındaki açıklamasının ardından Bakanlık da resmi açıklama yaparak, öğretmenler arasında “ücretli öğretmenlere kadro” olarak bilinen bu istihdam şekli için, KPSS şartı vurgulanmış ve mülakata girecek ücretli öğretmenlerin KPSS’den 50 puan alması gerektiği ifade edilmişti. 

İyi Parti Grup Başkanvekili ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, mecliste yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

"Devlette devamlılık esastır. Ücretli Öğretmenlerimiz, Milli Eğitim Eski Bakanımız İsmet Yılmaz'ın şefkatli yaklaşımını hatırlatarak, kendisinden takdirle sitayişle bahsettiler. İsmet Bey'in sözü Devlet sözü sayılsın ve yeni bakanımız bu mağduriyeti çözsün inşallah."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 7 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Sosyal bilgiler

01.12.2018 - 22:02
Lütfen sesimizi duyurun şartları tutan herkesin hakkıdır atanmak zaten bir avuç insanız hepimizi atayin onca taşeron a kadro verildi bize neden çok görülsün bu lütfen 12 yıl emek verdim öğretmenliğe artık hakkıyla yapmak istiyorum aylardır dua ediyorum atanabilmek için

Sosyal ci

01.12.2018 - 21:08
Mülakata gittim fakat mülakatta aynı puanı verdikleri için 60 barajını geçemedim puanım 58 di önemli olan deneyim ve liyakatsa puana bakılmadan şartları tutan herkesin atanması
Diğer Haberler

Ekrem İmamoğlu, 'ben bir projeyim' dedi ve Okan Bayülgen'in programında horon tepti video izle

İşte o fotoğraflar ... Bahçeli'nin 19 Mayıs Fotoğrafları Sosyal Medyayı salladı

Devlet Bahçeli’den şarvarlı, kasketli ve yelekli 19 Mayıs mesajı. Devlet Bahçeli’nin şalvarlı ve kasketli fotoğrafı.

Bir vatandaş Binali Yıldırım ile konuşmasında, 'Sizi seviyoruz ama bu size yakışmadı' dedi.

Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, operada Binali Yıldırım'ı protesto edenlere sert tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'na ziyaret yaptı. Ekrem İmamoğlu'ndan çok önemli mesajlar.

Son Dakika: Ekrem İmamoğlu'ndan suç duyurusu

Yazarlar
Website Security Test