Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısı 5 Aralık Çarşamba Canlı

5.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin olağan haftalık basın toplantısında konuştu. Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, esnaf ziyaretlerini yaptıklarını ve esnafın enflasyonu çok daha derinden hissettiğini vurguladı. Karamollaoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Sanayiciler bir ülkenin bel kemiğidir. Yurt dışına giden beyinlerden bahsediyoruz. Beyin göçü önemli bir hadisedir. Bunun yanında bir de müteşebbüs güç var. Beyini de onlar bilir. Onlar bilir beyini nasıl değerlendireceğiniz. Ama bu hükumet kapitalist bir ekonomik model benimsemiş olmasına rağmen kapitalist ülkeler gibi sanayiye önem vermiyor. Sanayi bilimde var. Sanayici bir yatırımı yaparken kimseye kıyak geçemez. Yatırım yapmak isteyen sanayici devleti arkasında görmek ister. Devlet olmazsa haksız rekabet olur. Ekonomik şartlar öyle değişir ki kredi bulsanız bile kullanamayabilirsiniz. Zaman gelir işçilerin maaşlarını ödeyemezler, elektriği vergiyi ödeyemezler. Devleti yanlarında görmek isterler. Ama devlet bugün yanlarında değil. Bugün devletin ne garibanın ne de başkasının yanında olmadığı anlaşıldı. Bu hükumet çiftçinin, sanayicinin, esnafın, işçinin yanında değil. Problemleri çözemiyor ve başkalarını itham etmekten başka bir şey yapmıyor. 

Sözlerimi toparlarken üç noktaya dikkat çekmek istiyorum. Yatırımlarda patlama yapmak istiyorsak önce adaleti rayına oturtmak mecburiyetindeyiz. Adalet olmayan bir ülkeye kimse gelmez. Yatırımcı gelmez. Kendilerini emniyette hissetmezler. İkincisi ülkedeki ekonomi üretimin üzerine inşaa edilirse ülkeyi geliştirir. Sadece hizmet sektörüne dayalı ekonomide, mesela turizmde kısa süreli patlamalar olur ama en ufak bir olayda turizm durur ve o zaman her şey kötüye gider. Ama üretim yaparsanız işi garantiye alırsınız. Başkalarına siz onların ihtiyacı olduğu malları verince herkes sizi korumak ister. Üçüncüsü şahsiyetli bir dış politika uygulanmalıdır. Herkesin gözü Türkiye'nin üstünde. Hükumet bunu sürekli kendisini kurtarmak adına kullanıyor. Yanlış kararlarınızdan dolayı bu ülke bu hale geldi. Bugün birine dostumuz diyorsunuz, öbür gün aynı ülkeye düşman diyorsunuz. Bu üç unsur tüm ülkeler için geçerlidir. Adalet, üretime dayalı ekonomi ve dış politikada şahsiyetli bir tavır. Bunu sağlayacak olan Saadet'tir. Bugün çözülemez olarak takdim edilen sorunlara mutlaka çare olduğunu her toplantımızda dile getiriyoruz. Yerel seçimlerde de inşallah Saadet iktidarının sıçrayışı başlayacak. 

Seçimde yapılacak olası ittifaklara ilişkin açıklama yapan Saadet lideri, "Elbette diğer partilerle temaslar olacak. Zaten bu temaslar her ilde, ilçede olur. Bizim kimseyle düşmanlığımız yok. Ama herkes kendi yoluna gidecek, mahalli seçimlerde biz ittifakları, kamplaşmayı savunmayız ama illa ki görüşmeler olacak. Temel prensiplerimizden taviz vermeden, belediye başkanlarımız için, yolsuzluğa müsaade etmeyecek, o bölgenin ayağa kalkması için taraf olmadan, herkesin hakkını vererek çalışan kişiler olacak. Biz partimizden olmayan birisini de aday gösterebiliriz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bazıları" sözlerine cevap veren Karamollaoğlu, "Bu ifadeler Cumhurbaşkanını ilgilendirir. Ben yorum yapmayacağım. Bu bir endişeyi gösteriyor. İktidar artık ayağının kaydığını, eski desteği görmediğini biliyor. Sayın Cumhurbaşkanı her hafta birkaç kez anket yaptırıyor diyorlar. Biz de görüyoruz ki artık iktidara güven kalmadı. Bundan dolayı arayış içinde. Farklı bir isim zikredeni hemen düşman ilan ediyor. Farklı isimlerin Cumhurbaşkanına husumet beslediğini düşünmüyorum. Herkes arayış içinde. Gördüğümüz bu; bu ülkenin sorunlarını çözecek birisi sadece Saadet'tir."

Fatih Erbakan'ın kurduğu yeni partiyle birlikte Saadet Partisi Genel Merkezi binasının tartışma konusu olması ve binayı boşaltacak mısınız sorusuna Temel Karamollaoğlu, "Gerekirse yeni bir binaya taşınırız veya yeni bir bina yaparız. Kimseyle kavga edecek, tartışacak değiliz. Çünkü biz kavga yanlısı değiliz." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP İYİ Parti gerginliği 14 Aralık 2018 meclis bütçe görüşmelerine damgasını vurdu. MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri arasında mecliste gergin anlar yaşandı. video

Yüksek Hızlı Tren Kazasını mecliste gündeme getiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'na sert ifadelerle yüklendi. v...

Ankara Yüksek Hızlı Tren kazası sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde kavga çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatına Üye/Gözlemci Devletlerin Anayasa ve Yüksek Mahkemeleri Birinci Yargı Ko...

CHP İzmir, Ankara ve İstanbul belediye başkan adaylarını ne zaman açıklayacak? CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı tarihini öne aldı. CHP Parti Meclisi ne zaman toplanac...

CHP'nin İzmir, Ankara ve İstanbul belediye başkan adayları. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun artık kesin olarak düşündüğü adaylar belli oldu iddiası.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Yazarlar
Website Security Test