Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP İstanbul Belediye Başkan adayı 2019 yerel seçimleri için Muharrem İnce mi yoksa Ekrem İmamoğlu mu?

6.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İstanbul Belediye Başkan adayı 2019 yerel seçimleri için Muharrem İnce mi yoksa Ekrem İmamoğlu mu? 31 mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde CHP belediye başkan adayları açıklandı mı? Son dakika açıklama ne zaman yapılacak?

CHP İstanbul Belediye Başkan adayı 2019 yerel seçimleri için Muharrem İnce mi yoksa Ekrem İmamoğlu mu? Son dakika açıklama ne zaman yapılacak? 

31 mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde CHP belediye başkan adayları açıklandı mı? 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), belediye başkan adaylarını bugün açıklıyor.

CHP Alınan bilgilere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yani 6 Aralık Perşembe günü parti genel merkezinde belediye başkan adaylarını açıklayacak.

Peki çok merak edilen CHP İstanbul Belediye Başkan adayı kim olacak?

Bugün CHP’den yapılacak olan son dakika açıklaması tüm Türkiye tarafından merakla bekleniyor.
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak en çok adı geçen 2 isim ise Muharrem İnce ve Ekrem İmamoğlu.

Hatta Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek bugün açıklama yapılması beklenen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının yüzde 99 olasılıkla Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu iddia eden bir yazı kaleme almış ve haber kaynağının da, Kılıçdaroğlu'nun “çok tanınmıyor, Binali Yıldırım karşısında zayıf kalır” diyenlere “Yanılıyorsunuz, genç, başarılı, hikayesi olan yepyeni bir isim. Binali Yıldırım da tersine, yıpranmış, İzmir'de seçim kaybetmiş, güven telkin etmeyen bir aday” sözleri olduğunu belirtmişti.

Deniz Zeyrek’in konuyla ilgili yazısı şu şekilde devam ediyor:

Konunun üzerine biraz daha gitme şansım oldu. Ekrem İmamoğlu isminin nasıl tespit edildiğini soruşturdum. İlginç cevaplara ulaştım.

CHP İstanbul İl Başkanlığı bir süredir İstanbul'un değişik yerlerinde “nasıl bir belediye başkanı” sorusunu içeren araştırmalar yaparak “ideal belediye başkanı profili”ni arıyormuş.

Bu araştırmaların sonunda şöyle bir “Profil” çıkmış:
Yerel Yönetimlerden gelsin, yerel sorunları bilen ve çözüm odaklı yaklaşan biri olsun (Belediyeci olsun)
İstanbul'daki belediye başkanlarından biri olsun. (Başka ilden gelmesin)
CHP teşkilatından olsun.

Orta yaş(45) ve/ya biraz üstü olsun (Genç ve deneyimsiz olmasın)
Erkek olsun (Katılımcıların yüzde 55-60'ı bu yanıtı vermiş)

Yeni bir isim olsun, bagajı olmasın, en ufak bir şaibeye yer bırakmasın. (Taze kan olsun)
İnançlara saygılı olsun.

Yönetici özelliklerine sahip, hikayesi olan bir isim olsun. Projeleri ve vizyonu ile gelsin.

Bu özellikleri alt alta yazıp isimler üzerinden kamuoyu araştırmaları yapınca da en çok öne çıkan İmamoğlu olmuş.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Beylikdüzü'nü AK Parti'den alan ve 5 yıl içinde başarılı bir grafik ortaya koyan İmamoğlu'na sıcak baktığından, karar kısa sürede netleşmiş.

Muharrem İnce cephesinde bizzat Muharrem İnce tarafından CHP 2019 İstanbul Belediye Başkan Adaylığı hakkında yapılan açıklama ise İnce'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başka Adaylığı konusunda istekli olduğunu gösteriyor. 

Öte yandan TBMM deki konuşmaları ve Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile her zaman popülerliğini koruyan Muharrem İnce de CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında şunları söylemişti:

"Ben bu kentin 16 yıl milletvekilliğini yaptım. Artık benim için o defter kapandı. Ben Yalova’dan hiçbir şekilde artık bir yere aday değilim. Başka yerlere adayım. Tahmin ediyorsunuz siz. Ama şunu unutmayın. Ben sizlerle birlikte yol yürüdüm. Tahtanın başındaki fizik öğretmenini aldınız, Yalova örgütü beni milletin karşısına, 81 milyonun karşısına çıkarttınız. Hangi kardeşimiz Yalova'da belediye başkan adayı, milletvekili adayı, meclis adayı hangi adaylıkta varsa ben sizin yanınızda olacağım. Sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Ben de size bu şekilde yardımcı olacağım.
Seçimlerde en önemli şey şudur; bir, yenilgiyi aklına bile getirme. İki, yenilirsen dünyanın sonu değil.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Kurtuluş Savaşı'nın sonunda galip geldi ama baştan üç kere yenildi.
Gediz, Kütahya, Eskişehir'de yenildi. Sonra dedi ki Fevzi Çakmak'a ‘Orduyu Sakarya'nın doğusuna çek' dedi. Hazırlıklarını yaptı. Zafer, hazırlanmak, iyi hazırlanmakta.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Hüsnü cömert

07.12.2018 - 22:10
Abdüllatif Şener aday olacak
Diğer Haberler

MHP İYİ Parti gerginliği 14 Aralık 2018 meclis bütçe görüşmelerine damgasını vurdu. MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri arasında mecliste gergin anlar yaşandı. video

Yüksek Hızlı Tren Kazasını mecliste gündeme getiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'na sert ifadelerle yüklendi. v...

Ankara Yüksek Hızlı Tren kazası sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde kavga çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatına Üye/Gözlemci Devletlerin Anayasa ve Yüksek Mahkemeleri Birinci Yargı Ko...

CHP İzmir, Ankara ve İstanbul belediye başkan adaylarını ne zaman açıklayacak? CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı tarihini öne aldı. CHP Parti Meclisi ne zaman toplanac...

CHP'nin İzmir, Ankara ve İstanbul belediye başkan adayları. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun artık kesin olarak düşündüğü adaylar belli oldu iddiası.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Yazarlar
Website Security Test