Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ak Parti Ankara ilçe belediye başkan adayları 2019

1.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde Ankara’nın ilçelerinden aday olacak belediye başkanlarının isimlerinin açıklandığı aday tanıtım töreninde konuştu. Ankara Spor Salonu’ndaki programa Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkez ve İl Başkanlığı yönetimi ile çok sayıda partili katıldı.

Behçet Kemal Çağlar’ın “Ankara” şiiri ile konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rize ata yurdumdur, İstanbul hayata ve siyasete atıldığım şehirdir, Ankara da ülkeme ve dünyaya hizmet ederken et ve tırnak gibi iç içe geçtiğim şehirdir. Biz Ankara’yı çok sevdik, inanıyorum ki Ankara’da bizi çok sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmıyor, bırakmayacak. Bu sevda ile Ankara için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Ankara’ya yapılacak hizmetlerde Ankara’da hizmet eden belediye başkanlarının daima yanında olacağını söyleyen Erdoğan, “Ankara’yı adaylarımıza, adaylarımızı da Ankaralılara emanet ediyoruz. AK Parti kurulduğu günden beri her an seçime hazır olan partidir. Seçim dönemlerinde sadece milletimizin karşısına çıkartacağımız adayların isimlerini belirliyoruz. Milletin gönlünde yeri olmayan, ilçesinde, ilinde karşılığı bulunmayan kimsenin AK Parti listelerine girebilmesi mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Kapısı açık olmayan, ulaşılamayan hiçbir ismin AK Parti'de milletvekili, belediye başkanı olabilmesinin mümkün olmadığını kaydeden Erdoğan, “AK Parti’yi diğer partilerden ayıran en önemli özellik bu vasfıdır” diyerek, AK Parti ile millet arasındaki en önemli bağın bu olduğunu söyledi. Erdoğan, “Bu kriterlere uymayan milletvekili, belediye başkanı, teşkilat yöneticimiz olursa o zaman milletimizin gözünden düşmüşüz demektir. Çankaya’yı da, Yenimahalle’yi de alarak Ankara’da yeni bir değişim ve dönüşümü başlatmamız lazım. Bugüne kadar Çankaya’ya gelenler hizmet vermediler, veremediler. Çankaya’nın ismi büyük, içindeki hizmet berbat, rezalet, Yenimahalle ayrı öyle. Biz şimdi Yenimahalle’yi eski olmaktan çıkartıp gerçekten Yenimahalle olma sürecine sokalım. Bir yol arkadaşımızı Ankara’ya belediye başkan adayı yaptık. Cumhur İttifakı olarak 25 adayımızla Ankara’da yeni bir dönüşüm değişimi 1 Nisan’dan itibaren başlatacağız. Milletimizin gönlünden düşenin bizim nezdimizde yeri olmaz. AK Parti’deki her arkadaşımızın bu gayretle çalıştığına, çalışacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bende İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanlığını yapmış bir insan olarak aynı şekilde Özhaseki kardeşim de Kayseri’de 5 dönem belediye başkanlığı yaptı. Bizde yeni yeni müjdeler var. Bir tanesini İstanbul'da açıklamıştım, millet bahçeleri. Şehirlerimizi şu anda millet bahçeleriyle donatmaya başladık. CHP zihniyetinin havsalası bunları almaz. Çevreci biziz. Onların çevreyle alakası yok. Sadece bununla kalmıyor, bir de millet kıraathanelerini getiriyoruz. Şu anda Ankara’da proje hazırlanıyor, bir taraftan da inşası başlayacak. Sayın Tuna, Özhaseki göreve başlamadan senin birkaç tanesini bitirmen lazım” ifadelerini kullandı.
“Ülkemizi ve milletimizi tüm bu hizmetlere kavuşturmak için gece gündüz çalışırken en çok engeli ana muhalefet partisinden gördük” diyen Erdoğan, “Dışarıdakiyle uğraşmak problem değil, içerideki yetiyor. Merhum Özal, bu parti için ‘CHP’yi biraz sıkıştırsan Avrupalı dostlarına Türk devletini şikayet ederler’ diyordu. Özellikle Bay Kemal her fırsatta bunu yapıyor. Üstelik bir de yanına teröristleri alarak yapıyor. Yanına terör örgütü paçavrasını almak suretiyle Avrupa Parlamentosunda kendine göre gövde gösterisi yapan birilerini de yanına alarak onlarla resim çektiriyor. Alman dergisine röportaj verip terör örgütleriyle mücadelemizi kastederek, ‘Türkiye’de hiç kimsenin güvenlik garantisi yok’ diyebiliyor. İngiliz haber ajansına, üstelik ekonomik saldırılara maruz kaldığımız bir dönemde ‘İster yerli ister yabancı olsun sermayenin hiçbir güvencesi yok’ diye demeç veriyor. Bir Alman gazetesinde yayınlanan makalesinde 'Türkiye demokrasiden uzaklaşıyor' iftirasını atıyor. Şimdi de tutmuş bizim meşruiyetimizi, Cumhurbaşkanlığımızı sorguluyor. Bay Kemal, önce sen partinin içindeki meşruiyetini sorgula. Şu anda senin kendi genel başkan yardımcıların bile sana dümdüz çakıyor. Nasıl çaktığını da görüyoruz. Önce kendi oturduğun koltuktaki meşruiyetini sorgulamaya tabi tutmalı. Dünyanın neresinde 9 seçim üst üste kaybedip de hala koltuğuna yapışan ana muhalefet başkanı bulabilirsiniz. Meşru değilsin. Biran önce git de CHP’nin tabanı da rahatlasın. Kendisi, Türkiye’nin menfaatleri söz konusu olduğunda, hadi vazgeçtik ülkesinden yana taraf olmayı, hiç değilse tarafsız kalmayı becerebilse. Bunların kafasındaki tarafsızlık tıpkı eskiden olduğu gibi Türkiye’yi şamar oğlanına çevirenler karşısında süklüm püklüm durmaktan ibarettir. Burada Ankara’dan bir kez daha ilan ediyorum. Türkiye’nin, Türk milletinin ve kalbi bizimle atan dostlarımızın hakları, hukukları, özgürlükleri, gelecekleri söz konusu olduğunda bizim tarafımız bellidir. Biz Türkiye’den, milletimizden yanayız, mazlumdan, mağdurdan yanayız, hepsinden öte haktan yanayız. Kılıçdaroğlu’nun kimden ve nereden yana olduğunu milletimiz gayet iyi görüyor. Olsa olsa terör örgütlerinin beslemelerinden yanadır” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı AK Parti’nin Ankara ilçe belediye başkan adayları şöyle:
Akyurt: Hilal Ayık
Altındağ: Asım Balcı
Ayaş: Burhan Demirbaş
Balâ: Ahmet Buran
Beypazarı: Tuncer Kaplan
Çamlıdere: Hazım Caner Can
Çankaya: Amber Türkmen
Çubuk: Baki Demirbaş
Elmadağ: Gökhan Küçükçelebi
Evren: Hüsamettin Ünsal
Güdül: Muzaffer Yalçın
Haymana: Özdemir Turgut
Kahramankazan: Serhat Oğuz
Kalecik: Duhan Kalkan
Keçiören: Turgut Altınok
Kızılcahamam: Süleyman Acar
Mamak: Murat Köse
Nallıhan: İsmail Öntaş
Pursaklar: Ayhan Yılmaz
Sincan: Murat Ercan
Şereflikoçhisar: Melih Memiş Çelik
Yenimahalle: Veysel Tiryaki"
Cumhur İttifakı kapsamında Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı ilçelerinden aday göstermediklerini kaydeden Erdoğan, Etimesgut’ta MHP'nin adayı Enver Demirel’i, Gölbaşı’nda Ramazan Şimşek’i, Polatlı’da ise Mürsel Yıldızkaya’yı destekleyeceklerini açıkladı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İYİ Parti kurucularından Metin Bozkurt'un Beylikdüzü'nde bir otoparkta 8 kişi tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi.

Mehmet Metiner, Melih Gökçek'in Fethullah Gülen (FETÖ) tweetini Ekrem İmamoğlu atmış gibi okudu.

AK Partililer Twitter nicklerinin yanına Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında geçecek İstanbul seçimleri kapsamında 'Yıldırım' emojisi koymaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu basın mensupları tarafından, Erdoğan'ın kendisine "Sisi" demesi hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine yanı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na 'Sisi' benzetmesi.

Ekrem İmamoğlu, Şişli'de bir otelde, kendilerini 'Demokrat Ülkücüler' olarak tanımlayan ve eski siyasilerden oluşan bir grupla bir araya geldi.

Fransa'nın resmi haber ajansı AFP, İstanbul'un mazbatası elinden alınan seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Oba...

Yazarlar
Website Security Test