Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısı 8 Ocak 2019 Salı canlı

8.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısı 8 Ocak 2019 Salı canlı anlatım. MHP haftalık olağan Meclis grup toplantısı 8 Ocak Salı.

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısı 8 Ocak Salı canlı anlatım. MHP TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısında konuştu. 

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin konuşması:

Bize öyle geliyor ki gizli ve gizemli eller devrededir. Kavga, kargaşa ve kutuplaşma sanki özel olarak kurgulanıp toplumsal bünyeye zerk edilmektedir. Hatırlarsanız 2018’de de suç ve şiddetin envai türüne şahitlik edilmişti. 2019’a girdiğimiz andan itibaren bu cephede değişen pek bir şeyin olmadığı görülmektedir. Sosyal dokumuzu bozmak, siyasi dengemizi baltalamak, toplumsal huzurumuzu boğazlamak için biteviye tezgah ve tertipler imal edilmektedir. Mesela 31 Aralık gecesi, İstanbul Taksim’deki yılbaşı kutlamaları esnasında Suriyeli sığınmacı olduğu iddia edilen bir grubun Suriye bayrağı açması çok ciddi infiale yol açmıştır. Açık bir provokasyon olduğu neredeyse kesin olan bu olayın kimler tarafından planlandığı, hangi amaçlarla tedavüle sokulduğu enine boyuna araştırılmalı, arkasındaki melun ve melanet hevesler mutlaka deşifre edilmelidir. Konu önemlidir, ihmali halinde ağır sonuçlar doğacaktır. Benzeri tahrik ve tacizler ülkemizin farklı il ve ilçelerinde zaman zaman vuku bulmaktadır. Milletimizin sinir uçlarıyla oynanmakta, sabrı test edilmektedir. Cepheleşmeler kasti olarak bilenmekte, hassasiyetler kaşınmaktadır. Casusların kindar kışkırtmalarına, işbirlikçilerin karanlık faaliyetlerine azami dikkat ve uyanıklık göstermek lazımdır. 31 Mart öncesi ülkemizin huzurunu kaçırmak istiyorlar. Sokakları karıştırmayı projelendiriyorlar. 1 Nisan sabahı için hazırlık yapıyorlar. Toplumsal uyum ve düzenin mukavemetini kırmayı amaçlıyorlar. En küçük bir kıvılcımın nelere yol açacağını, nasıl bir yıkım ve enkaza kapı aralayacağını engin bir kavrayışla yorumlayıp buna müzahir tedbir geliştirmek bize göre zarurettir. 31 Mart 2019’da zilletin öne çıkması, hezimetin önümüzü kesmesi amacıyla hummalı ve huşunet dolu bir gayret sarf edilmektedir. Türk milletinin bu bayat senaryolara karnı toktur. 24 Haziran 2018’de milli uyanışı kundaklayamayan, milli dirilişe engel olamayan iç ve dış odaklar 31 Mart 2019’da da aynısına mahkum olacaklar ve sukutu hayale uğrayacaklardır. CHP’sinden İP’ine, HDP’sinden PKK ve FETÖ’süne kadar kim Türkiye’nin tarihsel yürüyüşünü kesmek istiyorsa onunla hesabımız mahşere kalmadan bu dünyada görülecektir. Herkes ayağını denk alsın. 1 Nisan sabahı istikrarsızlık hayali görüp sarı yelek hülyasına kapılanlar varsa buna pişman olacaklardır.


Üçlü Astana Zirveleri, ikili Soçi görüşmeleri, dörtlü İstanbul temasları, Cenevre turları seri şekilde devam ederken ülkemiz bölgesel gelişmelerin dışında değil, bilakis tam ortasında, üstelik etkin ve sözü dinlenir şekilde yerini almıştır. Dört parçalı Kürdistan komplosu her düzeyde tırpan yemiştir. Bugün Fırat’ın doğusu fitnenin boynudur. Bu boyun vurulmalıdır, bu boyun bedeninden koparılmalıdır. Refakatçisi emperyalizm olan Rojava projesi tedavülden kaldırılmalıdır. Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünü sakatlayacak, Türkiye’nin milli güvenliğini sabote edecek her türlü mütecaviz tertibe karşı uyanık olmak zaruridir. PYD/YPG/PKK’nın sonu göründükçe CHP’yle birlikte uzatmalı ortağı HDP ve diğerleri çıldırıyor, çılgına dönüyor. Eğer CHP yönetimi Fırat’ın doğusuna girilmesine hâlâ itiraz ediyorsa, tavsiyem, koşa koşa terörist yandaşlarıyla buluşup etten duvar örmeleridir.


ABD, acaba Türkiye ile Suriye’nin sıcak çatışmaya girmesi için PKK/YPG ile bir kumpas mı hazırlamaktadır? Venezuela’daki çalkantının, Maduro’nun başına gelenlerin arkasındaki güç olan ABD, Türkiye için de karanlık ve kahredici yeni senaryolar mı hazırlamaktadır? Sözde çekilmenin üzeri örtülen bir amacı da bunlar mıdır? Esad-PKK/YPG-ABD arasında bilmediğimiz hangi uzlaşma söz konusudur? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 12 Aralık 2018 tarihinde Fırat’ın doğusuna yönelik harekatın birkaç gün içinde başlayacağını duyurması, ardından 14 Aralık 2018’de ABD Başkanı’yla yapmış olduğu telefon görüşmesi zincirleme sonuçlara kapı açmıştır. ABD’nin Suriye’den çekilme kararı oyundur, stratejik oyalamadır. Zira her şey meydandadır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı

İstanbul Büyükşehir Blediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: ''Evet ben bir projeyim. Ben, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim. Siyaseti ahlakla yapacağ...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: ''31 Mart'ta 13.700 oy farkını beğenmeyenler, hak yemenin, milletin aklıyla alay etmenin, boş tencereyi görmemenin bedelini 800 bin oy farkını...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın 24 Haziran 2019 tarihli basın toplantısı

24 Haziran 2019 İşkur genel müdürü Cafer Uzunkaya'nın attığı tweet

Gazeteci Ömer Turan'dan Twitter'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a büyük tepki. Ömer Turan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AKP'ye ne dedi?

AKP'nin İstanbul'daki Kalesi Fatih seçmeni İmamoğlu'nun zaferi için ne diyor? BBC Türkçe'nin videosunda röportaja katılan Ak Parti Seçmeni Fatih Halkına göre Ak Partin...

Yazarlar
Website Security Test