Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rauf Denktaş İçin siyasilerin sözleri

13.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Vefatının yıldönümünde anılan efsanevi devlet adamı Rauf Denktaş için siyasi liderler ve önde gelen politikacılar ne dedi siyasilerin rauf denktaş sözleri

Büyük vatansever Kıbrıs konusunda en büyük dava adamı rahmetli Rauf Denktaş ölümünün yıldönümünde anılıyor. 

İşte siyasi parti liderlerinin ve önde gelen politikacıların Rauf Denktaş paylaşımları; 

Kemal Kılıçdaroğlu 

CHP genel başkanı 

Kıbrıs Türk halkının hak ve özgürlük mücadelesine adanmış bir ömürdü onunki... Davasından an dahi vazgeçmeyen ve Türk siyasi tarihinin örnek devlet adamları arasında yerini alan, KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı #RaufDenktaş'ı vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Temel Karamollaoğlu 

Saadet Partisi genel başkanı 

Kıbrıs davamızın muazzez ismi #RaufDenktaş'ın vefatının sene-i devriyesinde hem kendisini hem de Kıbrıs müdafaasında emeği geçen şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhları şad olsun.

Özgür Özel

CHP grup başkanvekili 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu cumhurbaşkanı, Kıbrıs'taki bağımsızlık mücadelesinin simge isimlerinden #RaufDenktaş ı ölümünün 7'nci yılında saygıyla anıyorum.

Yavuz Ağıralioğlu 

İyi parti grup başkanvekili 

Ömrünü Kıbrıs Davamıza adamış Bozkurt #RaufDenktaş'a, Kıbrıs Davamızın mihenk taşlarından Dr. Fazıl Küçük'e ve Türk Mukavemet Teşkilâtı'nın aziz kahramanlarına rahmetle, minnetle ve aynı ruhla...

Meral Akşener 

İyi parti genel başkanı 

Kıbrıs Türklüğü'nün ve ülkemizin Akdeniz'deki haklarından asla feragat etmeyeceğiz.

Ömrünü vatan mücadalesine adayan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin kurucu cumhurbaşkanı, mücahit #RaufDenktaş'ı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

İlhan Kesici 

CHP milletvekili 

Türk dünyasının önemli devlet ve siyasi önderlerinden, #Kıbrıs'ın bağımsızlığının sembolü, büyük dava adamı, #KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı #RaufDenktaş'ı vefatının 7. yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Mustafa Balbay

CHP milletvekili 

#RaufDenktaş, ödünsüz yurtseverliğin, sabırlı direncin, kibirlenmeden dik duruşun, diyalog kapısını kapatmadan meydan okumanın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin adıdır. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

Binali Yıldırım

TBMM başkanı

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı, Türklük davasının yılmaz siyasetçisi ‘Büyük Türk’ #RaufDenktaş’ı vefatının 7’nci yılında rahmet ve minnetle anıyorum.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CNN Türk'te Ekrem İmamoğlu ile programın sunucusu Ahmet Hakan arasında Tevfik Göksu'nun sözleriyle ilgili tartışma çıktı.

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısı 21 Mayıs Salı canlı. İYİ Parti haftalık olağan Meclis grup toplantısı 21 Mayıs Salı.

Kadir Mısıroğlu'nun ölümünden sonra yayınlanan gizli kamera görüntülerinde skandal sözler. İşte o sözlerin videosu

Son dakika… YSK toplantısı sona erdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Aslında YSK'nın bir tane üyesi var, o da sarayın kibirli kişisi ve çalınan minare o kadar büyük ki kılıf uydurmak zor oluyor' gibi son derece...

Son dakika… YSK gerekçeli kararını tamamladı

Ak Partinin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın seçim günü yapılan en büyük hileyi açıkladığı videosu izlenme rekorları kırıyor.

Yazarlar
Website Security Test