Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısı 15 Ocak Salı Canlı

15.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısı 15 Ocak Salı canlı anlatım. MHP haftalık olağan Meclis grup toplantısı 15 Ocak Salı.

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısı 15 Ocak 2019 Salı canlı anlatım. MHP TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısında konuştu. 

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin konuşması:

Dava adamı olmak için nefisten, nefesten fedakarlık lazımdır. MHP'nin şerefli mensupları böyle bir dava uğruna, hak ederek, tarih ve milletin şehadetiyle ulaşmışlardır. 9 Şubat 2019 tarihinde partimizin 50. yıl dönümünü ilk günkü heyecanıyla Adana'da kutlayacağız. Davamızın kutlu hatırlarını, yüksek bir bağlılıkla anacağız.

Hiçbir ayrım yapmadan, herkesle kucaklaşmaktan bahtiyar oluruz. MHP büyük bir fikrin, onurlu bir tarihin ve kaynaşmanın tezahürüdür. Yarım asırdır Türk ve İslam'ın haysiyetine sahip çıktık. Gün geldi bunaldık, gün geldi budandık, gün geldi şehit, gün geldi gazi olduk. Yarım asılır mazimizle Türkiye'nin geleceğine talibiz. Normalleşmeye gidene kadar Cumhut İttifakına devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'nin bütünüyle yerleşip, olgunlaşması, bir daha sistem tartışması, 15 temmuz olmaması konusunda sorumluyuz. Kimin ne söylediğinin anlamı yoktur. Biz Türkiye'nin yanındayız. Kimin nasıl bir nifak saçtığının kıymeti yoktur. Türk milleti ne istiyorsa onu diyor, onu seslendiriyor. Gocunan varsa bu kış kıyamette gocuk giysin. 

CHP gibi bazı kan emiciler, bazı odaklar tarafından yönlendiriliyor. Ama benimle sayın Erdoğan'ın yönetildiğini iddia etmektedir. Bunlara diyorum ki manavdan aldığınız karpuzlar kabak çıktı, hala uslanmadınız. Bre densizler bilin ki MHP'yi yönetecek iç ve dış odaklar ne olmuş ne de olacaktır. MHP yalnızca Allah'ın huzurunda eğilir. Yalnızca milletin karşısında hesap verir. Hileli parayla yazı tura atmayı bırakın, asıl CHP'yi kim yönetiyor, genel başkanınıza aklı kim veriyor bunu itiraf edin. Tutsak alınmışlar haberleri yok. Tuzağa düşmüşler, acıyanları yok. Tezgaha gelmişler, ağlayanları yok. Ne var ki Türkiye'yi tutsak alamayacaklar. MHP'yi ve Cumhur İttifakını tuzağa çekemeyecekler. Zillet seferi sandığa çarptığı gibi dönecek, Türk milletinden yediği şamarla silinip gidecektir. 

CHP YSK'yı tanımıyormuş. Sahte seçmenler çıkıyormuş. Buradaki amaç 31 Mart'ı sabote etmektedir. YSK'yı tanımıyorlarsa seçime de katılmasınlar. Aksi takdirde bu iddialarını kanıtlamak zorundalar. Ya savcılığa başvursunlar ya da savcılar harekete geçsin. CHP ateşle oynanmayacağını anlamalı. Kafayı 1 Nisan'la bozmuşlar. Sandıktan umutlarını kesmişler, millete sırtlarını dönmüşler. Çatılarının uçacağının farkındalar. Çatık kaşlarıyla intikam yarışındalar. Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini yıkmanın, ülkeyi boğmanın peşindeler. Parti olarak

Türkiye'nin bir geçiş sürecinde olduğunu değerlendiriyoruz. Fiili süreçte eşit ve erdemli bir şekilde yer aldığımız Cumhur İttifakında bunu önemli görev olarak görüyoruz. 24 Haziran'da elde edilmiş sistemsel kazanımların örselenmesine karşıyız. 31 Mart'ı bu yüzden beka olarak niteliyoruz. Bu seçim öncekilerden farklıdır. 31 Mart 2019'da sadece belediye başkanları seçilmeyecek. Türk milletinin bekası teyit edilecektir. Bu Türkiye için ertelenemez bir sorumluluktur. Siyasi aktörler önümüzdeki seçimler beka meselesi değildir diyorlar. 15 Temmuz'a maruz kalmış bir ülkede beka sorunu nasıl olmayacaktır? Bölünmek, dağıtılmak istenen Türkiye'nin beka sorunu yoksa ise bu terörle mücadele neden var peki? Fırat'ın doğusunda çiçek böcek mi toplanıyor yoksa fitne fesat mı toplanıyor? Birileri orada mangal mı yapıyor? Dava diyoruz bunlar davar anlıyor. Ülkücü olmayanlar için bir şey diyemeyiz ama ülkücüyüm deyip de bu siyasi çıkar hesabı yapmak en hafif tarifle samimiyetsizliktir, şuur kaybıdır. Beka gittikten sonra belediyeyi ne yapacağız? Beka mı belediye mi derseniz bin defa beka derim. Ölüm pahasına da olsa beka diyoruz. 

Gazi Meclis'e başkanlık yapmak şerefli bir görevdir. Anayasanın 94. maddesine göre TBMM'ye başkan seçilmenin usulleri bellidir. Sayın Yıldırım'ın istifa etmesini söyleyen siyasi partiler yanlış okla doğru hedefi vurmak istemektedir. Sayın Yıldırım görevini bizzat Meclis'ten almıştır. Türkiye'yi anlamsız tartışmalarla meşgul etmek şuursuzluktur. Sayın Yıldırım, seçim propagandası için Ankara'nın dışında olacaktır ve Meclis başkan vekillerine vekaletini verecektir, bütün istifa sözleri de bıçak gibi kesilecektir. 

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini tartışmaya açmak için el ovuşturan çevrelere fırsat verilmemesini hayati önem olarak görüyoruz. Mahal idareler seçimleri beka sorunudur. 24 Haziran 2018'de demokratik tarih yazan Cumhur İttifakı 31 Mart'ta da tarih yazacaktır. Cumhur İttifakı Türk milletinin iradesidir. Türk milletinin güvencesidir. Tekrar ediyorum, beka yoksa belediye zaten yoktur. Bu hassasiyetle Cumhur İttifakının başarıyla sandıktan çıkacağına inanıyoruz. MHP 31 Mart'ta muazzam bir çıkış yakalayarak fitne ve fesatı bertaraf edecektir.

ABD'nin Türkiye'yle bir sorunu var. Trump, travmatik bir kişilik bozukluğuna savrulmuş, Twitter başında nöbet tutmaktadır. Türkiye'nin hiçbir zaman boyun eğmeyeceğini unutmuş. Zalimle gelen düğün bayram, ip inceldiği yerden kopacaksa varsın kopsun. Korkak her gün kahraman ise bir gün olur. Paylaştığı tweet tamamen düşmancadır. Diyor ki Türkiye Kürtlere saldırırsa ekonomik anlamda mahvederiz. Geçtiğimiz hafta görüşlerimizi açıklamıştım. Demek ki kalın kafalar almamış. PYD, YPG'yi Kürt kardeşlerimizle bir tutuyorsa cahildir. Teröristlere Kürt demeyi bırakın insan demek bile ihanettir. Küstahlıktır. Terörle mücadele edersek Bay Trump Türkiye'yi ekonomik anlamda mahvedermiş. Senin doların varsa Türk milletinin de imanı var. Ekonomik tetikçilerin emir bekliyorsa Türk milletinin de eğilmez başı, bükülmez bileği var. Senin tehditlerine tamam diyen senin gibi olsun. Türkiye'yi mahvetmek senin ne haddine, bu saatten sonra Fırat'ın doğusuna girip önümüze geleni temizlemek boynumuzun borcudur. Kürt kardeşlerimizle teröristleri bir gören Twitter mecnununa diyorum ki hodri meydan! NATO ittifakı komadadır. Teröristleri Türkiye'ye tercih eden ABD Başkanı bizim neznimizde yok hükmündedir. Aç, açıkta kalabiliriz ama size boyun eğersek bize yazıklar olsun. Hayat bize haram zıkkım olsun. En iyi bildiğiniz şey öldürmek, en iyi yaptığınız şey komplo kurmak. Türkiye Cumhuriyeti bağımsız ve egemen bir devlettir. Kimseden izin almayız. Trump'ın sözüyle hareket etmek, yok olmak, tarih ve coğrafyadan sürülmek anlamına gelmektedir. Hükumete çağrıda bulunuyorum. Asla geri adım atmayın arkanızda MHP, Türk milleti vardır. "İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane edip memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi Milli Meclis'e davet etmedim. Herkes özgürdür. Ben bu mukaddes davaya inanıp hiçbir yere gitmemeye karar verdim. Asker Mustafa Kemal fişeklerini göğsüne dizer orada tek kurşunum kalana kadar vatanı savunurum. Kurşunlarım bitince de bedenimi Türk bayrağına sarar ve tek başıma can veririm. Ben buna ant içtim." demiştir. Bu duygularla muhterem heyetinizi bir kez daha saygıyla selamlıyor, başarılı bir hafta geçirmenizi diliyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Taner duran

15.01.2019 - 14:21
Turan eller var olsun tanrı türke yâr olsun ülķücü hareket sorgulamaz liderimizin sonunakadar yanındayız 🇹🇷🤘🇹🇷

vehbi dağhan

15.01.2019 - 14:00
ekranda reklam isteemiyorum.
Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu iktidara, ''Eğer sen bunu yapanları bulmak yer...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella şarkısının çalınması ve sonrasında yaşananlar hakkında bir açıklama yaptı.

Tutuklanan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir için CHP'den ilk tepki geldi. Özdemir, İzmir'de camilerde Çav Bella çalınması olayı sonrasında gözaltına al...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Menemen’de İçişleri Bakanlığı bünyesinde hukuk müşaviri olarak görev yapan Durmaz Bayraktar’ı görevinin gereklerine uy...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in patates üretiminin teşvik edilmeli yönünde ifadelerine değinen AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı’...

Patates üretimi ile ön plana çıkan İzmir’in ilçelerinden Ödemiş’te büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter, Mısır, Suriye ve Irak’tan yapılan p...

Yazarlar
Website Security Test