Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener İyi parti TBMM grup toplantısı konuşması canlı

12.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Meral Akşener partisinin meclis grup toplantısında konuşuyor.

Meral Akşener partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki grup toplantısında konuşuyor:

Helikopter kazasında vefat eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Son günlerde helikopter kazaları artıyor. Bu konun da araştırılacağına inanıyorum. Zamların sorumlusu kimdir?

Her iktidar döneminde fırsatçılar olur. Zamları yapan kim iktidar, zamların sorumlusu dediğiniz iktidar olmasın. Bütün tuzakları aşıp hedefe ulaşabilenlere Zümrüt-ü Anka denir. İYİ Parti Türk milletinin Zümrüt-ü Anka’sıdır.

Elbet de menzile varana kadar sendeleyenler geriye dönenler olacak nefsine yenilenler olacak ama bu yürüyüş durmayacak. Zor günlerden geçen milletimiz bizimle küllerinden doğacak. Belki paramız Sarayımız yok. Biz saraylara değil hakka talip olmuşuz. Şükürler olsun şimdiye kadar yüzümüz kara çıkmadı. Ya ben İstanbul'u alırım ya da İstanbul beni diyen Fatih kadar kararlı olacağız. Geldikleri gibi giderler diyen Mustafa Kemal gibi inançlı olacağız. Ve Allah’ın izniyle başaracağız, başaracağız, başaracağız

Bizi çekmek istedikleri çukura düşmeyecek kadar devlet tecrübemiz var çok şükür. Doğru gördüğümüz yolu kimseyi kırmadan önermeye devam edeceğiz. Evet ekonomideki kötü gidişata, yargıdaki haksızlıklara öfkeleniyoruz. Sınırımızdaki güvenlik problemlerine şahit olduğumuz zaman öfkeleniyoruz ve bu sorunları çözmek istiyoruz. Vatanını seven herkes aynı duyguları yaşıyor. Hislerimiz bizi ayrıştırmamalı aksine birleştirmeli. Buradan ülkemin her köşesine sesleniyorum. Bu nezaket dilini devletin en tepesinden başlayarak 82 milyon vatandaşımızın da benimsemesini istiyoruz. Birbirimizi anlamak için adımlar atarsak sorunlarımızın çözümü de kolaylaşacaktır

Domates, biber ve patlıcanın fiyatı aracılardan artıyormuş. Kim bu aracılar? Fırsatçıların tepesine çökün diyoruz. İktidar şikayet edecek makam değildir. Ama bunlar sürekli şikayet ediyor. E yapamıyorsanız gidin kardeşim yapanlar gelsin. Ama mesele bu zamanları kollayan fırsatçılar değil ki. Her kriz döneminde illaki fırsatçılar olur. Devlet gereğini yapar. Biberi, patlıcanı, patatesi almak zorunda kalan vatandaş, bunları üreten de satan da feryat ediyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Zamların sorumlusu dediği o aracı iktidar olmasın? Sonuçta ürünün pahalı olmasına neden olan o aracı fırsatçı demekki iktidar siz yapıyorsunuz. Bunu üzerine Damat Berat diyor ki, sebze meyvenin fiyatı taşımacılık yüzünden artıyormuş. Yani patlıcanın, biberin pahalılığının sebebi, Muğla’dan Trakya’dan Nevşehir’den yola çıkan kamyonların şoförleriymiş. İyice şaşırmış bu adam. Gerçekten böyle diyor. Fiyatlar taşımacılıktan artıyormuş. Fiyat artışı taşımadan geliyor ama bunu düzeltmek için tek bir adım yok. Bunu düzeltmenin yolu bütün dünyada petrol fiyatları düşerken mazota benzine zam yapmak değildir.

Pahalı mazotu aldı ama daha köprülere verecek. Osmangazi mi dersiniz, paralı otoyollar mı dersiniz. Hangi müteahhidin yaptığı köprüyse. Köprü otoyol derken, alınan paralar da bu 5 müteahhide gidiyor. İşte ürünlerin fiyatını yükselten, kamyonların yaktığı mazotun fiyatı, o kamyonların otoyollara ödedikleri paralar olmasın sakın.

24 Haziran'da çıktığımız her seçim kampanyası boyunca sizi uyarmadık mı? Çiftçi rahatsız düşürün bu maliyetleri demedik mi. Üretici dağınık kooperatifler kurun güçlensinler dedik. Ciddi ürün kaybı var, verim düşüyor dedik. Kendi çıkardığınız tarım kanununu bile uygulamıyorsunuz. Verilen hibe ve destekler doğru adrese gitmiyor denetleyin dedik. Velhasıl dedik de dedik. Hiç kulak asmadınız. Nasılsa 5 müteahhitinizin keyfi yerinde yazıktır. Ne hale geldik. Bunları yapmadıkça mutfaktaki yangın sönmez. Sadece günü kurtarmak için adım attığınızda oy almak için adım attığınızda bu iş yürümez. Kimseye suç atmaya kalkmayın suçlu sizsiniz kardeşim sizsiniz.”

Sayın Cumhurbaşkanının anlayabileceğini düşünüyorum. Bu işi yapabilmek için iyi bir tedrisattan geçmeleri gerekir. Gece gündüz bu işlere kafa yormaları, milletin dertleriyle dertlenmeleri gerekir. Bunların sağına bak akraba soluna bak o 5 müteahhit. İYİ Parti'de vatanına milletine sadık kadrolar var çok şükür. Milletimiz de bunu görüyor ki, her geçen gün bize teveccühleri artıyor. Milletimiz sandığı bekliyor sandığı.

Büfeyi teslim edemeyeceğiniz kişiler Türk Ekonomisini yönetiyor. Ne yapıyorlar? Tanzim satışlar. Hani bunlar yeni Türkiye deyip eskiyi beğenmiyorlardı? Devlet ticaretle mi uğraşır diyorlardı. Devletin en stratejik fabrikasını özelleştirip. Domatesi biberi kilo ile satıyorlar. Bu gidişle domates biberi karneye bağlarlasa şaşırmayın. Diyelim ki milleti 2 ay daha oyaladınız sonra ne olacak? Marketçiye bağırıp çağırmakla bu işi yapabilirseniz nobel ekonomi ödüllerine aday olmanız gerekir. Ama böyle bir dünya yok üretmeden bir ekonomi olamaz.

Beka dedikleri kendi koltuklarının bekası. Korkmayın bırakın milleti germeyi. Sandığa ekonomi diye gideceğiz. Sandığa milletin gündemi ile gideceğiz. Muhtar ve Belediye başkanın seçilmesinin Türkiye'nin bekası ile ne alakası var? 

Çöken bina enkazı, aslında bir ekonomi modelinin çöküşü, bu ekonomi modelinin enkazıdır. Bu olayda dahli olanların hepsinden hesap soracağız. 8 katlı binanın 3 katı kaçak. Enkazın başında nutuk çeken bakan vaR. Ama meydanda bir tane suçlu yok. Fıtrat deyip geçiyorlar. 

Şehirlerimize ihanet edildi. Kendi gök kubbemiz çöküyor. 25 senedir aynı kişiler yönetiyor bu şehri. Ormanları 7 cüceler mi kesti, deniz kenarlarını orklar mı işgal etti. Siz değil miydiniz helikopterle İstanbul'un üzerinde gezip nerelere rant binaları dikeceğinize karar veren? Ecdad bugün vücut bulsa hepsini pala ile kovalar. İstanbul'u katlettiniz şimdi çöken binalarla millet bedelini ödüyor. Koca bir Mimar Sinan çıkarmış bir milletin evlatlarıyız biz. 

İYİ partiye taş koymaya çalışırken aslında Türk milletinin önünde dikiliyorlar. 300 korumayla pazara gidip milletin halini sorarsan kimse sana cesaret edip gerçek durumu söyleyemez. Siz ejder meyveli smoothie lerinizin hesabını verin millete. Fiyatlar uçup gidince başladılar bahane üretmeye. Bunlar bahane ustası meyve sebze ve mermiyi aynı cümlede kullanabiliyorlar. Türkiye Cumhuriyetinin cumhurbaşkanı nasıl böyle bir cümle kurar? Türkiye Cumhuriyeti bu kadar aciz mi? Suriyelilere harcadığın 45 milyar dolar ekonomiyi batırmıyor da düşmana sıktığın mermiler mi batırıyor? Beri bak efendi bu millet düşmana sıkılan merminin hesabını sormaz. 2.5 katrilyonluk o lüks uçağın kaç mermi eder? Millet ordusunun mermisinin hesabını tutmuyor ama bil ki senin şatafatının hesabını tutuyor. 

Evinize ayda 6.500 Lira para giriyor mu? Evine bu paralar giren kaç kişi var? Biz bu sayıları söylerken içimiz sızlıyor. Bunlar rakam değil insanlarımızın hali. Etli yemek istediğinde evlatlarına et yediremeyen anneler bunlar. İYİ Parti üretime dayalı yeni bir kalkınma vizyonuyla milletimize hizmet etmeye kararlıdır. 

Geçen hafta Yunan başbakanı Türkiye'ye geldi ayağının tozuyla Ayasofya'ya gitti, Rum patrikhanesine gitti ama Anıtkabire gitmedi. Bizim devlet protokolümüzde başka ülke devlet başkanının Anıtkabire gitmesi şarttır. 

Geçen hafta Andımız önergesi verdik. AKP, MHP ve HDP tarafından reddeildi . HDP Cumhur ittifakının gizli ortağıdır. Görevi de onların iftiralarına altyapı hazırlamaktır. 

Aziz milletim Doğu Türkistan için bizden başka ses çıkaran yok. 

Fakat, Allahın izni ve sizlerin iradesiyle zafer yakındır. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP 18. kuruluş yıl dönümünü AKP Genel Merkezi'nde kutladı. Kutlamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP'nin kuruluşundan bu yana olan süreci ...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’deki orman yangınında iyi bir sınav veremeyen ve THK uçakları ile ilgili gerçek dışı açıklamalar yapan Tarım ve Orman Bakanı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabah Gazetesi'nde ''İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası var'' şeklinde yer alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Sabah Gazetesi'nde yapılan bir haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası olduğu iddia edildi.

İYİ Parti, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında ne dedi? İYİ Parti'den Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atan...

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın iki polis arasındaki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

İzmir’deki orman yangını üç gündür devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, çalışmalarla ilgili detayları ve ...

Yazarlar
Website Security Test