Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener: ''31 Mart 2019'dan sonra zam yağmuru gelecek''

15.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Mersin'de kadınlara hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ''Siz şimdi bu kulağı çekeceksiniz. Eğer çekmezseniz, 31 Mart’tan sonra zam yağmuruna tutulacaksınız'' dedi.

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  Mersin’de partisinin il başkanlığını ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaretini ardından Mersinli kadınlar ile bir araya geldi. "Mutfak yangını her hükümeti düşürmüştür. Siz şimdi bu kulağı çekeceksiniz. Eğer çekmezseniz, 31 Mart’tan sonra zam yağmuruna tutulacaksınız" diyen Akşener, Mersinli kadınalra hitaben bir konuşma yaptı.

İşte Meral Akşener'in konuşmasından satır başları: 

"Bugün buraya il teşkilatımızın ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın, adayımız demiyorum inşallah kazanacak, daveti üzerine geldim.

Özellikle hanımefendilerle birlikte olmaktan duyduğum heyecanı paylaşmak isterim, hoş geldiniz.

Burhanettin Başkanım, ben böyle yerlerde konuşmaya alışkın değildim. Böyle güzel yerlerde normalde elektriği keserlerdi.

Hanımlar dikilir cep telefonlarını çıkartır “konuş bacı” derlerdi. Bir seçime gidiyoruz, iktidar partilerine göre Türkiye’nin bekasının oylanacağı bir seçim gibi takdim ediliyor.

Türkiye’nin elbette bin yıldır devam edecek bir tehditler zinciridir. Türk’ün bulunduğu yerde Türk’ü elbette rahat bırakmazlar. Ama beka sorunuyla ilgili hesabı bu millet, bu kadınlar ne zaman halletti; İstiklal Savaşı ile halletti. Ter verdi, kan döktü. Bu coğrafyada ilelebet hür yaşayacağını dosta düşmana gösterdi.

Biz bu hafta Meclis’te beka meselesi ile ilgili araştırma önergesi verdik. Gizli oturum istediler sizlerle paylaşamam ama konuşulanlara kargalar güler.

Beka meselesinin yerel seçimlerle alakası yoktur ama beyefendilerin bir koltuk bekası sorunu olabilir.

Burhanettin bey seçildiği takdirde Türkiye’nin bekası tehdit altına mı girecek? Böyle bir şey olabilir mi?

İki kişinin koltuğunun bekası ile ilgili korkusu var.

Burhanettin bey seçildiği takdirde sayın Cumhurbaşkanının koltuğu tehdit altına girmeyecek.

Bu milletin yüzde 50’sine iktidar partisinin hakaret etme hakkı yoktur; bu son derece yanlıştır.

Cumhur İttifakı’na oy veren bir arkadaşımız bizim için düşman değildir. Burhanettin beye oy veren bir vatandaşımız da onlar için düşman olmamalı. Son derece seviyesiz, çirkin, vatandaşa hakaret eden bir dil var. Bunu ortadan kaldıracağız. Ben grup konuşmalarında buna çok dikkat ediyorum.

Arkadaşlarımız projelerini anlatarak seçmeni ikna etmeye çalışacaklar. Her seçilen belediye başkanı başımızın tacıdır.

Biz kulaklarımızı tıkayacağız, arkadaşlarımız hizmetlerini anlatacaklar. İsraf yapmayacaklar. Sadece hırsızlıktan değil, israftan da söz ediyorum. Lüks arabalara binmeyecekler, çocukları zenginlikten uçmayacaklar. Bizim belediyecilik hizmetlerimizin örneği Mersin'dir ve Burhanettin Kocamaz'dır.

Benim çarşamba günü açıklayacağım manifestonun örneği burasıdır.

Bu seçimde biz muhtar, belediye başkanı seçeceğiz. Bu seçimde biz inşallah Burhanettin Başkan’a “devam” diyeceğiz. 

Mutfak yangını her hükümeti düşürmüştür. Siz şimdi bu kulağı çekeceksiniz. Eğer çekmezseniz, 31 Mart’tan sonra zam yağmuruna tutulacaksınız. 4 yıl boyunca seçim yok; ne Sayın Cumhurbaşkanı’nın ne de yardımcısının koltuk derdi yok.

3600’ü ilk söyleyen benim, asgari ücreti biz gündeme getirdik şimdi zammı yaptılar.

Arkasından yüzde 10 emekliye zam yapıldı. Kendine yaptığın zam kadar emekliye de yap diyoruz.

Şimdi EYT’leri Türkiye gündemine getiren, her iddiaya varım seçime giderken sizi çağırıp “ne istiyorsun” diyecekler.

Bunu da sağlayan bizim partimiz.Hanımlar evlere girecek, kapı zili çalacaksınız.

Havuz medyasını seyreden kardeşlerimiz elbette ki etkilenecektir.

Onları bilgilendirmek kadınlarımızın görevidir. Sizden rica ediyorum. Bu siyasi yolculukta maaş almayan, aday olmayan sizler için, Türkiye’nin geleceği için.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP İstanbul milletvekili ve Akşam gazetesi yazarı Markar Esayan’ın mide kanseri olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'den gelen heyetle görüşeceğini söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD heyetiyle görüşmeyeceğini, ABD Başkanı Donald Trump geldiğinde onunla görüşeceğini söyledi.

AK Parti Meclis grup toplantısında Gündoğdu Marşı söylendi. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

AK Parti haftalık grup toplantısını yaptı. 16 Ekim 2019 Çarşamba tarihli AK Parti Meclis grup toplantısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar salona asker selamı verere...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te haftalık olağan grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı yapıldı. 15 Ekim 2019 tarihli İYİ Parti haftalık TBMM grup toplantısında Meral Akşener'in konuşması. Akşener Barış Pınarı Harekatı ve ...

Yazarlar
Website Security Test