Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer İzmir projeleri arasında et,süt ve ekmek tanzim satış da var

26.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Tunç Soyer İzmir projeleri arasında, et, süt ve ekmek tanzim satış da var. İzmir Şair Eşref Bulvarında İzmirlilere kısa bir konuşma yapan Millet İttifakının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer çarpıcı açıklamalarda bulundu.

video haber

İzmir Şair Eşref Bulvarında İzmirlilere kısa bir konuşma yapan Millet İttifakının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer İzmir projeleri arasında, et, süt ve ekmek tanzim satış da var

Başka bir İzmir, başka bir Türkiye başka bir Dünya mümkün diyen Tunç Soyer, daha önce Seferihisar'da uygulayıp başarıya ulaşmış olan projelerini tüm İzmir'e yayacağının müjdesini verdi.  

Tunç Soyer'in konuşmasından satır başları:

Başka bir İzmir, başka bir Türkiye başka bir Dünya mümkün. Elele kolkola verirsek bunu başabiliriz. Şimdi bunu nasıl yapacağız?

Türkiye'de rejim değişti değerli dostlar Türkiye'de rejim değişti.

Değişen rejim bize şunu getiriyor; Merkezi iktidarı hergün daha çok güçlendiren, otoriteyi giderek daha çok merkeze çeken ve kaderimizi bir kişinin iki dudağının arasına alan bir rejimde yaşamaya başladık.

Oysa demokrasi insanlığın binlerce yıldan sonra bulduğu en medeni en güzel yaşam biçimi. Demokrasi bir arada yaşamak demek. Farklılıklarla birlikte olmayı becermek demek. Birlikte yaşamanın kültürü demek. Birlikte yaşamanın hukuku demek. Bizi demokrasiden uzaklaştıramayacaklar. Çünkü biz sımsıkı sahip çıkacağız eğer İzmir demokrasinin kalesiyse, sizler her biriniz o kalenin sarsılmaz taşlarısınız. Onun için her birinize tek tek sonuna kadar güveniyorum. Ve onun için bu kentte ve bu ülkede demokrasiyi tekrar hakim kılacağız.   

Değerli dostlar İzmir böyle bir kent, İzmir çok daha fazlasını hak ediyor. Peki nasıl yapacağız? İki tane büyük hedefimiz var. Birincisi refahı adil paylaşacağız. Bu kentin ürettiği zenginliği hep beraber adil bir biçimde paylaşacağız. Sadece ön sıradakiler değil. Hep beraber o zenginliği adil bir biçimde paylaşacağız. 

İkincisi İzmir bu coğrafyada lider olacak.Dünyanın lideri olacak bir kent.Yüzlerce yıl boyunca İzmir Akdeniz çanağında ticaretin yüzde 30'unu tek başına yapmış. Akdeniz çanağını gözünüzün önüne getirin üçte birini tek başına yapmış. Sonra ne olmuş? İşte büyük yangın var, mübadele var, büyük savaş var. Dolayısıyla, İzmir 150-200 yıldır kan kaybeden bir şehir. Şimdi biz kalp masajıyla damar tıkanıklıklarını açarak İzmir'in tekrar dünya kenti olmasını sağlayacağız. 

Bunu  nasıl yapacağız?  Akdeniz'de yepyeni bir kentler ağı kuracağız. Akdeniz'in en güçlü liman kentleriyle bir araya gelerek ortak markalar, ortak turizm projeleri, ortak tarım projeleri, çocuklarımızla, gençlerimizle ortak projeler ve sonunda İzmir'i dünyanın, akdenizin en güçlü liman kenti yapacağız. En güçlü önder kent yapacağız. Buna hazırsanız şunu bilin bunun için çok çalışacağız çok çalışacağız. 

Halk Sütdiye bir uygulamamız var sütü ucuza alıp üreticiden, köylümüzün ürettiği iyi sağlıklı gıdaları doğrudan tüketiciyle buluştursak nasıl olur? Süt tanzim satışını sadece Seferihisar'da değil bütün İzmir'de yapsak nasıl olur? Olsun mu? Olacak. 

Mesela biz Seferihisar'da bir uygulama yapıyorduk.Adına et tanzim satışı diyorduk.Seferihisar'ın hayvan üreticilerinden aldığımız eti tüketicimize, Seferihisarlıya ucuza ulaştırıyorduk.Güvenilir et, ucuz et, sağlıklı et tanzim satışı.Peki mesela bunu Halk Etadıyla İzmir'in bütün mahallelerinde yapsak nasıl olur? Olacak arkadaşlar olacak. 

Mesela ekmek! Bir Halk Ekmek tanzim satış uygulaması yapsak ve ekmeği İzmirliye ucuza satsak nasıl olur? Bu da olacak arkadaşlar. 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP İstanbul milletvekili ve Akşam gazetesi yazarı Markar Esayan’ın mide kanseri olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'den gelen heyetle görüşeceğini söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD heyetiyle görüşmeyeceğini, ABD Başkanı Donald Trump geldiğinde onunla görüşeceğini söyledi.

AK Parti Meclis grup toplantısında Gündoğdu Marşı söylendi. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

AK Parti haftalık grup toplantısını yaptı. 16 Ekim 2019 Çarşamba tarihli AK Parti Meclis grup toplantısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar salona asker selamı verere...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te haftalık olağan grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı yapıldı. 15 Ekim 2019 tarihli İYİ Parti haftalık TBMM grup toplantısında Meral Akşener'in konuşması. Akşener Barış Pınarı Harekatı ve ...

Yazarlar
Website Security Test