Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu projeleri, vaatleri, programı canlı yayın

5.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu projeleri, vaatleri, programı canlı yayında NTV'de anlatıyor. Ahmed Arpat ve Simge Fıstıkoğlu soruyor, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu yanıtlıyor.

Ekrem İmamoğlu vaatleri, programı, projeleri canlı yayında NTV'de anlatıyor. Ahmed Arpat ve Simge Fıstıkoğlu soruyor, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu yanıtlıyor.  

Ekrem İmamoğlu soruları yanıtlıyor: 

Beni tanıdıkça çok sevecekler demiştim. Bu insanın hayatında biriktiridiklerinin verdiği bir güvence. 6-7 yaşımdan beri insan biriktiriyorum. İş hayatım var ticaret yaptım binlerce insana iş imkanı yaratan bir geçmişim var. Toplumsal referans beni İstanbul'da çok iyi tanıttı. Şu anda da güvencem yine insanlar. Bu yarışa girdiğimde 1 milyon insanın güvencesine sahip olduğumu biliyordum. Ne güzel birşey ki insan biriktirmişim. 

Rakibinizi Binali Yıldırım'ın bilinirliği sorusu: 

Rakibimin hangi pozisyonda olduğuna bakmam rakibime göre taktik üretmem kafamda zaten kendi taktiklerim var. Ben şu anda yükselişte olduğuma inanıyorum.

Beka sorunu konusu:

Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanlığı, eğer bir beka sorunu görüyorsa cumhurbaşkanının elini rahatlatır. Sayın Cumhurbaşkanının bir sürü sorunu var. Yeşil alanlarla, kültür merkezleriyle bıraksın Ekrem İmamoğlu uğraşsın o ülkenin daha önemli sorunlarıyla ilgilensin. Vatanını milletini sevme konusunda kimse benimle yarışamaz, ben de zaten kimse ile yarışmam. Kimsenin milli duygularını ölçmek kimseye düşmez, karşısındakine hakaret olur böyle birşey. Yerel seçim ve genel seçimi biribiriyle karıştırmamak lazım. 

Anket Konusu:

Ben ölçmeyi seven bir insanım. İnsanlar beni beğeniyor mu sürekli ölçmek ve bilmek isterim. İnandığım kurum ve kuruluşlarla ve başka kuruluşlarla da çalışırım. Anketlere hiç bu kadar inanasım gelmemişti.  

Ekrem İmamoğlu Projeleri, vaatleri, programı

Belediye başkanlığı yapmayan bir kimse belediye başkanlığının ne olduğunu bilemez kimse lütfen yanlış anlamasın. Vatandaş sizi herşey yerine koyuyor. İstanbul'dan bahsediyoruz. Herhangi bir kentten değil. Benim için dünya birincisi bir kenttir. Sokakları geziyorum beni yoksulluk yaralıyor. Yoksulluğu çözmek zorundayım. Başka bir konuyu milletin önüne koyup insanları aldatmanın anlamı yok. 16 milyon insanın belediyeye sağladığı ekonomik pozisyon neredeyse bir ülke geliri gibi. Biz bunu vatandaşımızla paylaşmaya geliyoruz. Proje geliştirip Ankara'nın önüne koymak da hizmet. 

İstanbul'un en önemli sorunu ne? 

Kayıtdışı ekonomi işin başka boyutu. En büyük sorun bence yoksulluk ve işsizlik. Yoksulluk derinden hissedilen bir sorun. Bir ikinci sorun ise deprem ve kentsel dönüşüm. Milyona yakın insanın hayatını canını ilgilendiren bir konu. Ben dua ediyorum Allahım ne olur bu kente deprem verme diye. Bir başka sorun bir milyona yakın mülteci sorunu. Gıda şu anda çok pahalı. Vatandaş gıdaya erişemiyor. İstanbul'a yakın köylerdeki tarım ve tarıma dayalı bir turizmi destekleyeceğiz. Tarıma dayalı organize sanayi bölgeleri kuracağız. İBB'nintarım daire başkanlığı var ama çalışmıyor. Biz onu çalıştıracağız. Halk ekmek ve halk süt ile insalara sağlıklı ve ucuz besinler sağlayacağız. İnsanların boğazını sıkıp, vatan haini diyerek bu sorunu çözemezsiniz. Biz aracılarla işbirliği yaparak bu sorunu çözeceğiz. Şehrin göbeğine çadırlar kurarak insanları deşifre edip, seçime bir ay kala şov yapmaktır. Biz bunu yapmayacağız. 16 milyon insanın gıdaya nasıl erişeceği bizi çok yakından ilgilendiriyor. Bizim dev projemiz çocuklar. Suyu ucuzlatacağız. Yüzde 40- yüzde 50 ucuzlatacağız. Kimin parasını kime dağıtıyorsun diyor. İstanbullunun parasını istanbulluya dağıtacağım. Biz bunları başaracağız. 3-4 yıl sonra biz teknolojiyi konuşuyor olacağız. 

Trafik Sorunu 

Ulaşım tek başına yol yapmak tünel yapmakla rahatlamaz. Özel araç kullanımı 2 katına çıktı. Niye arttı? Demek ki siz konforlu bir toplu ulaşım sağlayamamışsınız. AK Parti açıkladıkları metro hedefinin yarısına bile gelemediler. 170-180 kilometre metro yaptılar. Dünyada bu rakam 700-800 kilometre seviyesinde. Beylikdüzü metrosu 2004 seçimlerinden beri vaadedilir. 2004'ten beri vaadettiğiniz projeyi yapacaksınız. Deniz ulaşımı yüzde 3'lere düştü. Siz insanları denize ulaştırabilirseniz insanlar deniz ulaşımını kullanırlar. Siz füniküler sistemlerle insanları denize indirebilirseniz insanlar deniz ulaşımını kullanmayı tercih ederler. Megabüs projemiz var. Az duraklı çok hızlı bir proje. Ulaşımla ilgili alt komisyonlar kuracağız. Mesela taksicilerin belediyede bir masaları yok. Biz kuracağız. Ulaşım bütüncül bir iştir. Ortak akıl kullanacağız. İnsanların yürümelerini ve bisiklete binebilmelerini de sağlayacağız. Bunların projelerini de hazırladık. 25 yıldır bu şehri ak parti yönetiyor. Yürüme mesafesinde metroya ulaşım 300 bin . 16 milyonluk şehirde sadece 300 bin kişi yürüyerek metroya ulaşabiliyor. Siz istediğiniz kadar köprü yapın bu sorunu çözmedikçe ulaşım sorununu çözemezsiniz. 

Yeşil Alan, kentsel dönüşüm, deprem

Biz İstanbul'a 30 milyon metrekare yeşil alan vadettik. Bizden 15 gün sonra Ak parti aynı vaatte bulundu. 25 yıldır neden yapmadınız?  20 milyon yeşil vadi projemiz var. Ak partiye sormak lazım 25 senedir bu vadiler neredeydi? Çocukların koşturacağı yeşil alanlar kuracak Ekrem İmamoğlu bu şehre. 9 yaş üstü 2.5 milyon çocuk var bu şehirde. 350 bin gencimiz işsiz. Ben milli eğitim bakanlığının yükünü hükümetin sırtından alacağım. Ben Gölcük depremini birebir yaşadım o travmayı üzerimden atamadım. İstanbul'da 25 yıldır laftan başka birşey üretilmedi. Üretilseydi Kartal'daki bina çökmezdi. Bu işlerin siyaseti olmaz. İnsan canının siyaseti olmaz. Depremle ilgili çok hızlı tedbirler alacağız. Bir bina yıkıldı diye Kartal'ın 3 mahallesi felç oldu. Ak partiye sormak lazım. 20 yıldır siz neredeydiniz? Hangi birini anlatayım. İstanbul'un çok sorunu var. Ama çözeceğiz. Deprem toplama merkezleri yapacağız. 

İnsanlar ne istiyor sizden? 

İnsanlar huzur istiyorlar. Bağıran çağıran siyasetçiyi sevmiyor artık bu şehir. Bana talimat verecek 16 milyon insan var bu şehirde. Hepsi huzur istiyorlar. Bu şehirde çocukları mutlu edemezsek olmaz, kadınları mutlu edemezsek olmaz, sokak hayvanlarını mutlu edemezsek olmaz. Bu bir bilinç meselesidir. 1 Nisan sabahını iple çekiyorum. 16 milyon insan çok derin nefes alacak. Umut ediyorum kavganın gürültünün patırtının olmadığı herkese huzur veren bir seçim dönemi yaşarız. Sonrasında da hep beraber İstanbul'u yöneteceğiz. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Yazarlar
Website Security Test