Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mansur Yavaş: 'Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız'

11.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Millet İttifakının 31 Mart yerel seçimlerindeki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, yerel seçimler öncesi aleyhinde gündeme gelen dava ile ilgili olarak çok sert konuştu: 'Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız'

Millet İttifakının CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, hakkında düzenlenen iddianame hakkında çok sert konuştu.

Yavaş, söz konusu iddianame ile ilgili olarak Twitter hesabından  zehir zemberek bir açıklama yaptı: 

Mansur Yava'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: 

"Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahlâksız saldırısıyla karşı karşıyayız. Sn. Ömer Çelik'in merakını yarın basın toplantısıyla gidereceğim. Bir seçim kaybetme telaşının insanları siyaseten ne kadar küçülttüğünü bütün kamuoyu yarın öğrenecek" ifadelerine yer verdi.

Mansur Yavaş ayrıca bir basın toplantısı düzenleyerek kısa bir basın açıklaması da yaptı.

İşte Mansur Yavaş'ın basın açıklaması: 

"Bu haberler aslında aralık ayında yayınlandı, bütün gazetelere de gönderildi. O zaman rağbet etmediler. Ancak anketlerde ara açıldıkça tekrar ısıtıp önümüze getirdiler. Yine ellerine yüzlerine bulaşacak. Kirli siyasetin kimseye yaramayacağın sürekli söylüyorum. Kirli siyaseti yapanlara da şunu diyorum; Elinize yüzünüze bulaşır. Daha önce biliyorsunuz, taksiciler beni çok seviyor, 'Taksicileri Kızılay'a sokmayacak' diye yalan söylediler. Ağzımdan öyle bir cümle çıkmadı. Ankara'nın civarındaki belediyeler, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandıktan sonra çok büyük zulüm çektiler, kimseye ulaşamadılar. Bana sahip çıktıkları için 'Makedonyalı' dediler. O yetmedi, önce duvarlara 'Yavaş yavaş devrim' yazdılar, şikayet ettik. O da yetmedi 'Her biji Mansur' diye Kürtçe yazı yazdılar, terörle ilişkilendirmek istediler, geçmişimiz belli olmasına rağmen. O yakalandı, belediye personeli çıktı. Bu haberler de aslında aralık ayında yayınlandı, bütün gazetelere de gönderildi. O zaman rağbet etmediler. Ancak anketlerde ara açıldıkça tekrar ısıtıp önümüze getirdiler. Hep ikaz ettim onları, 'Bizi terörle ilişkilendiremezsiniz' dedim. Yine ikaz ettim aslında 'Bu işlere girmeyin elinizde patlar' diye; ama yarın geniş bir açıklama ile yine ellerine yüzlerine bulaşacak."

Mansur Yavaş'ın basın açıklamasına konu olan iddianame ise şu şekilde: 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP'li Mansur Yavaş hakkında, 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü iş insanı Necmettin Kesgin'in şikayeti üzerine, 'görevi kötüye kullanma' ve 'kişilerin huzur ve sükununu bozmak' suçlarından iddianame düzenlendi.

İddianame, Ankara Batı 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Mahkeme heyetinin, 10 gün içinde Yavaş'ın yazılı savunmasını alacağı ve dosyayı Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndereceği öğrenildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İYİ Parti kurucularından Metin Bozkurt'un Beylikdüzü'nde bir otoparkta 8 kişi tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi.

Mehmet Metiner, Melih Gökçek'in Fethullah Gülen (FETÖ) tweetini Ekrem İmamoğlu atmış gibi okudu.

AK Partililer Twitter nicklerinin yanına Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında geçecek İstanbul seçimleri kapsamında 'Yıldırım' emojisi koymaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu basın mensupları tarafından, Erdoğan'ın kendisine "Sisi" demesi hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine yanı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na 'Sisi' benzetmesi.

Ekrem İmamoğlu, Şişli'de bir otelde, kendilerini 'Demokrat Ülkücüler' olarak tanımlayan ve eski siyasilerden oluşan bir grupla bir araya geldi.

Fransa'nın resmi haber ajansı AFP, İstanbul'un mazbatası elinden alınan seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Oba...

Yazarlar
Website Security Test