Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener: Beka nedir?

12.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: 'Kaçmıyorum buradayım' Beka konusuna da değinen Akşener, 'Beka nedir? Beka, bir belediye kazanabilmek için insanları birbirlerine düşürmemektir' dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tranzon'dan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi: 'Benim için dedi ya,‘kaçacak deliği yok…’ ben kaçmıyorum buradayım'. Ayrıca, beka konusuna da değinen Akşener, 'Beka, bir belediye kazanabilmek için insanları birbirlerine düşürmemektir' dedi.

İşte Meral Akşener'in Trabzon konuşmasından satır başları:

Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın. Cenab-ı hak birliğimizi bütünlüğümüzü beraberliğimizi bozmasın. Ve Bugün Türk Milliyetçilerinin abisi Galip Abi'nin, Galip Erdem'in öldüğü gün. Ona da Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyorum. Biliyorsunuz Polonya'da Furkan evladımızı PKK'lılar'ın bıçakladığını öğrendik. Allah onun da mekanını cennet etsin

Bir yerel seçime gidiyoruz sanırsınız savaşa gidiyoruz. Tutturdular bir beka beka beka. Elbetteki Türkiye'nin düşmanları çok. O düşmanları sevindirmemenin yolu birliğimizi beraberliğimizi muhafaza etmektir. Bir belediye kazanabilmek için insanları birbirlerine düşürmemektir. Ben buradan Sayın Erdoğan'a sesleniyorum merak etme Türkiye Cumhuriyeti zora düştüğünde 'her Türk asker doğar, asker doğar' gereğini yaparız. Trabzonlu yapar, Karadenizli yapar.

Bu seçimler arkadaşların koltuklarının bekasına döndü. Ben buradan diyorum ki rahat olun belediye başkanı seçilecek, diyorum. Kazanacak olan ister millet ittifakından olsun, ister Cumhur ittifakından olsun hepsine başarılar diliyorum. Hayırlı olanı, doğru hizmet yapacak olan kazansın elbette. Biz CHP ile bir ittifak kurduk, adımız istediği kadar inkar etsin, adımız terörist oldu, adımız illet oldu, adımız zillet oldu.  Zillet'in manası ne? Aşağılık insan demek.  İlletin manası ne hastalıklı insan demek. CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’ne oy veren toplam 18 milyon kişiye illet, zillet dediğin zaman milletine hakaret ediyorsun muhterem. İstediğin kadar inkar et. 

Çok kızıyor bana. Bir kızıyor bir kızıyor. Ben Karadeniz geliniyim kusuruma bakmasın dilimi tutamıyorum. Çünkü ben dilimi tuttuğum taktirde 39 yıllık kaynanam beni eve almaz, kafayu eğdiğim gün kapıyı çat diye yüzüme kapar.

Sayın Erdoğan'a ‘alçak, şerefsiz' dendi. 41 kere kendisini Haliç'te yıkayacağını söyleyen Bahçeli… ben bugüne kadar kendisine incitici tek söz söylemedim. Ama beni mahkemeye verdi. Versen ne olur? Hepsi can baş üstüne. Önce parayla korkuttu. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan 2,5 milyon almış. Benim param olmadığını biliyor. Ama gittiğimiz her yerde ‘abla sen konuş, biz öderiz' diyorlar. Allah'ın ve milletimin dışında baş eğeceğim bir yer yoktur.

Yerel seçimlere giderken yerel belediye başkan adayları yarışmasın, ekonomi konuşulmasın diye milleti böldü. Yanıyor mutfak. Varlık kuyrukları var, 3 kilo patates almak için 3 saat dikiliyorsunuz. Mehdi eker 126 yıl sonra Fransa'dan madalya aldı. Sonra anlaşıldı ki, Fransa'dan et ve tarım ihracatı yüzde 1500 artmış… Fındık 11-12 lira arasında satıldı ondan sonra fiyat verdiler. Fındık göçü önler, Karadeniz'i elinde tutar. Fındık ekonomidir, iştir, istihdamdır. Neden Türkiye'nin dünya üzerinde tekel olduğu fındık ile bu oyun oynanıyor. En yakınları Berlusconi’nin çikolata fabrikalarının danışmanı da ondan. Trabzon gibi bir şehir göç alması lazımken göç veriyor. Sayın Erdoğan bak ben doğruları söylüyorum. Fındığa 5 dolar ver dolara bağla ve dünya mecburen satın alacak göreceksiniz. Sen bu iradeyi ortaya koy. Ama Berlusconi kardeşinden, yanındaki insanların rant sağlamasından vazgeçemiyorsun. Hani diyorsun ya dünya 5'ten büyüktür. Fındık üreticisi de 5 hırsızdan büyüktür

Benim için dedi ya, ‘kaçacak deliği yok…' ben kaçmıyorum buradayım. Ben huzurunuzda diyorum ki, üç aylık emekli maaşımı ben bağışlayacağım Tank Palet Fabrikası için. Hadi o uçağı sat..”

Neden bu kadar Ekrem kardeşimize kızdı şimdi anladım.

İstanbul'daki Karadenizliler, Trabzonlular Ekrem kardeşimin arkasında da onun için.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP 18. kuruluş yıl dönümünü AKP Genel Merkezi'nde kutladı. Kutlamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP'nin kuruluşundan bu yana olan süreci ...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’deki orman yangınında iyi bir sınav veremeyen ve THK uçakları ile ilgili gerçek dışı açıklamalar yapan Tarım ve Orman Bakanı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabah Gazetesi'nde ''İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası var'' şeklinde yer alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Sabah Gazetesi'nde yapılan bir haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası olduğu iddia edildi.

İYİ Parti, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında ne dedi? İYİ Parti'den Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atan...

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın iki polis arasındaki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

İzmir’deki orman yangını üç gündür devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, çalışmalarla ilgili detayları ve ...

Yazarlar
Website Security Test