Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Büyük İstanbul Mitingi Ak Parti ve MHP canlı 24 Mart 2019

24.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhur ittifakının Büyük İstanbul Mitingi Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Binali Yıldırım'ın kürsüye çıkacağı miting başladı canlı 24 Mart 2019

Büyük İstanbul Mitingi Ak Parti  Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Binali Yıldırım'ın kürsüye çıkacağı miting başladı canlı

İstanbul Yenikapı'da alana 16 metre yüksekliğinde 145 metrekarelik dev bir platform kuruldu. Yenikapı miting tıklım tıklım dolu. Güvenlik önlemleri en üst düzeyde.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan miting alanına Kayahan'ın bizimkisi bie aşk hikayesi şarkısı eşliğinde giriş yaptı. 

Binali Yıldırım konuşuyor:

Fatih Sultan Mehmed'in fethettiği Mimar Sinan'ın süslediği, Mustafa Kemal Atatürk'Ün işgalden, Recep Tayyip Erdoğan'ın çöpten, çamurdan kurtardığı İstanbul'a himet fırsatı bulduğum için rabbime şükrediyorum. 

15 Temmuz'da cumhurbaşkanımız Erdoğan iradesiyle hainlere o gece hak ettiği cevabı verdi. Bir diğer lider de Devlet Bahçeli oldu. Cumhur ittifakı esasında o gece kuruldu. 

Herkesin mutlu olacağı bir İstanbul yönetimini inşallah ortaya koyacağız. 

İstanbul 1 Nisan'ı karşılamaya hazır diyor bu tablo. Bu meydanda Cumhur ittifakının gür sesi yankılanıyor. 

Devlet Bahçeli'nin konuşması:

* İstanbul sıradan bir şehir değildir. Kudüs'ün kardeşi, Kerkük'ün kaderidir. İstanbul Cumhur İttifakı'nın hassasiyet ve haysiyet merkezidir.

- Yeni Zelanda'yı kana bulayan vandallar 630 yıl önceki Kosova Savaşı'nın kinini tutuyor.

- Şu anda Boğaz'ın Batı yakasındayız. İşte buradayız, Yenikapı'dayız. Ey katiller gelin de görelim. Gelin de dedeleriniz gibi aynen sizi yerin dibine gömelim.

- Konstantinopolis diye bir yer yoktur. Bununla birlikte Kürdistan diye bir yer asla olmayacaktır. İstanbul, Müslüman Türk milletinin namus timsalidir, hilalimizin şerefidir.

- Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi fiilen kuruldu, 7 Ağustos'taki mitingde imrenilecek ruhunu kazandı. Cumhur İttifakı olarak ekonomik teröre karşı aynı gemiye bindik, beka düşmanlarına karşı aynı mevziye girdik.
- Konu vatansa, konu milletse, konu istiklal ve bekaysa nefsimize tutsak olamazdık, egolarımıza yenik düşemezdik, az kazandıran çok kaybeden çetelesi tutamazdık.

- 31 Mart beka seçimidir, İstanbul için bir kader seçimidir. Zillet şemsiyesi altında toplanıp Türkiye'nin kuyusunu kazanlara 31 Mart'ta izin ve icazet asla verilmemelidir. Zillet İttifakı beladır, Cumhur İttifakı bekadır.
- Helalleşme arzusu taşıdığım İP'e (İYİ Parti) oy veren kardeşlerim, gelin Cumhur İttifakı'nın millet ve devlet için yapmış olduğu ahlaklı tarihi ve milli mücadeleye destek verin.

- CHP'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum: Bu Kılıçdaroğlu'nda hayır yoktur, ümit yoktur, gelin birlikte olalım, Cumhur İttifakı'nda buluşalım.

- HDP'nin Eş Genel Başkanı diyor ki, 'Ekrem İmamoğlu seçilmişse, bilecek ki 3 milyon Kürdün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamaz.' Bu beyanat alçaklıktır. Bu yorum ahlaksızlıktır. Kürt kökenli kardeşlerimizi HDP'nin bindirilmiş kıtası gibi göstermek vatan hainliğidir. Diyarbakır neyse Balıkesir aynısıdır. Şırnak'ta uzatılan el İstanbul'da tutulur. Kürt kökenli kardeşlerimizin hiç kimsenin tasallutuna giremez. Hiç kimse şerefli kürt kardeşlerimin üzerine oyun kurmasın, zillete ortak olacaklarını düşünmesin. Kürt kökenli kardeşlerimiz bu hain planları alt üst eder. PKK'nın siyasi aparatı HDP'ye şamarı indirir. İnşallah da bunu yapacaklardır. İstanbul ehline emanet edilmelidir. Bunu başaracak isim ise Cumhur İttifakı'nın başkan adayı sayın Binali Yıldırım'dır.

- Kürt kökenli kardeşlerime sesleniyorum. Sizi bizden çok seven olamaz. Amerika sizi bizden çok sevemez.
- Kökeni, yöresi, mezhebi, anasının dili ne olursa olsun her Türk vatandaşı, milli birliğimizin ve bin yıllık kardeşliğimizin ayrılmaz kutlu bir değeri, yeri dolmaz muazzam bir nişanesidir.

- 31 Mart'ta başarmaktan başka seçeneğimiz yoktur.

- Ne mutlu Türk'üm diyene.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması:

- Marmaray'ıyla, Avrasya Tüneli'yle, Boğaz'a gerdanlık gibi dizilen köprüleriyle kıtaları birleştiren İstanbul. Üzerine şiirler yazılan, resimler yapılan ve bağrında nice sanatçıları barındıran İstanbul. Sizleri aşk ile selamlıyorum İstanbul.

- Yenikapı bugün bir başka güzel. Elhamdülillah gözümüzün görebildiği kadarıyla muhteşemsin İstanbul. İşte böylesi yürekler fethetmişti İstanbul'u. İşte böylesi bir iman, aşılmaz denilen surları yerle yeksan etmişti. İşte böylesi bir azim, asırlarca İstanbul'a dünyayı yönettirmişti. 15 Temmuz'un hemen ardından 7 Ağustos'ta yine bu meydanda bir araya gelip, dosta, düşmana birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi göstermiştik. Yenikapı ruhu, İstanbul'u fethedip bize emanet eden ruhun devamıdır.

- Bugün Sayın Bahçeli ile AK Parti'ye ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül vermiş kardeşlerimle, Cumhur İttifakı'na inanan, güvenen tüm kardeşlerimle işte bu İstanbul için bir kez daha Yenikapıda'yız. Şu anda aldığım resmi rakam, 1 milyon 600 bin. Demek ki 1 milyon 600 bin tek yürek olduk, tek gönül olduk, bir olduk, beraber olduk, iri olduk, diri olduk, kardeş olduk, hep birlikte Türkiye olduk.

- Cumhur İttifakı sadece iki partinin değil, tüm Türkiye'nin, tüm milletin ittifakıdır. Böyle olduğu için de Türkiye'yi hedef alan herkes, Cumhur İttifakı'na saldırıyor. İçeriden ve dışarıdan ne yaparlarsa yapsınlar boş. Biz milletimizle birlikte Allah'ın izniyle, bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı bu şehri, kıyamete kadar bir İslam şehri, bir Türk şehri olarak korumaya devam edeceğiz.

- Şimdi öyle bir ses verelim ki İstanbul'un tüm ilçelerinden, mahallerinden, hanelerinden duyulsun ama dünya da duysun.

- Ey İstanbul, 31 Mart'ta İstanbul'u daha da yükseltmek için Cumhur İttifakı'nın yanında yer almaya var mısın? Ey İstanbul 31 Mart'ta gözleri hala sende olanlara cevaplarını vermeye hazır mısın? Ey İstanbul, 31 Mart'ta hala senin camilerinden, minarelerinden dalga dalga yayılan ezanlarına, göklerinde nazlı nazlı dalgalanan bayrağına tahammül edemeyenlere mesajını vermeye hazır mısın? Ey İstanbul, 31 Mart'ta İstanbul'un yönetimini değil, ülkemizin ve milletimizin kazanımlarını hedeflerini derslerini veremeye hazır mısın? Ey İstanbul 31 Mart'ta seni aşkla sevip hizmet edenlerle, seni çarpık ittifaklarının manivelası yapmak isteyenlerin tefrikini yapmaya var mısın? Maşallah… İşte fethin İstanbul'u bu. İşte üç kıta, 7 iklime hükmeden İstanbul bu. İşte demokrasinin, milli iradenin kalesi İstanbul bu. (Vatandaşların tezahüratları üzerine) Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Hanım kardeşlerimin şu cevvaliyeti var ya, kaleyi içeriden fethedeceğiz, ben buna inanıyorum. Zaten kale içeriden fethedilir.

- İnşallah 1 Nisan'dan sonra bu zaferle beraber yine burada, şöyle çok fazla da uzatmadan bir de zaferin şenliğini yaparız. Ona da hazır mıyız? Öyleyse çok çalışacağız. İşi hafife almayacağız. 15 Temmuz'un kahraman şehri İstanbul, Rabbim hepinizden razı olsun.

- Ne yaptınız 17 yıl' diyen Kılıçdaroğlu'na videolu yanıt: Gözü var görmez, dili var söylemez. Niye? Kalpleri mühürlü.

- (Video gösterimi eşliğinde) Gelelim CHP'nin İstanbul'una… Hava kirliliği, çöp dağları…

- 25 senede bu şehri çöp, çukur, çamurdan kurtarmaktan kalmadık, bölgesinin ve dünyanın parlayan yıldızı haline getirdik. Nereden nereye…

- İstanbul'un 2040 yılına kadar su sıkıntısı yok. Bay Kemal sen bu işlerden anlamazsın.

- İstanbul gibi bir şehre rastgele isim yakışmazdı. Bunun için İstanbul'a Binali Yıldırım kardeşimizi aday gösterdik.

- İzmir'de rastgele, üzerinde birçok spekülasyonun olduğu ismi aday yaptı. Terör örgütüyle el ele, geçmişi kirli.

- Bay Kemal'a 5 koyun verin, inanın kaybedip gelir.

- Yassıada, merhum Menderes'in idam kararı burada verildi. Ama şimdi buradan dünyaya barışın kararları, özgürlük mücadelesinin kararları verilecek. Onun için biz buraya; Demokrasi ve Özgürlükler Adası ismini veriyoruz.

- "Doldurun" diyenlere inat, Haliç'i temizledik.

- Bay Kemal, senin adayın AK Partili belediyelerde kültür anat merkezi yok diyor, sen aday tanıtımını bile Haliç Kongre Merkezi'nde yaptın.

- Bunların işi gücü yalan ve iftira. Muhsin Ertuğrul onun yanında Harbiye Kongre Merkezi'ni yaptık. Bu zeka, plan, proje meselesi. Çalışırsan, düşünürsen olur.

- Temelini attık nasip olursa Atatürk Kültür Merkezi'ni de kısa bir zamanda bitireceğiz. Sizin yaptığınız gibi bir Atatürk Kültür Merkezi yapmıyoruz. Dünyada gıpta edilecek, parmakla gösterilecek çok işlevsel bir merkez. Herhalde bitirildikten sonra bir konserimize gelirsin. Biz çağırırız.

- Ankara'da Külliye'nin içerisinde muhteşem bir opera binamız var. 29 Ekim'de inşallah Fazıl Say'ın orada bir konseri olacak.

- Yaklaşık 6 katrilyon lira maliyeti olan Tuzla Biyoteknoloji Vadisi'ni kuruyoruz. Biyoteknoloji Vadisi'nde pek çok katma değerli ürün üretilecek, burada antikordan aşıya, lensten kemoterapi ilacına kadar pek çok ürün üretilecek, 20 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacak.

- 3.5 katrilyon lira maliyetle de Teknoloji Geliştirme Merkezi kuruyoruz.

- Şehrin her iki yakasında, birer tane sebze-meyve, kuru gıda, su ürünleri gibi perakende noktalarının ihtiyaç duyduğu malları karşılayacak haller kuracağız.

- Eyüpsultan Göktürk'te tarımsal teknoloji geliştirme merkezini kuracağız.

- Tarihi Yarımada'yı da kadim şehir olarak ilan ederek, restorasyon seferberliği başlatacağız.

- İstanbul'a 900 trilyon liralık bir yatırımla dev bir film platosu kuracağız.

- 25 yeni kent meydanı yapacağız.

- Hedefimiz 2023'e kadar (İstanbul'da) otopark kapasitemizi 123 bin araca çıkartmaktır.

- Toplam 18 alanda seyir terasları oluşturacağız. İstanbul'a 22 yeni müze, 18 kültür merkezi kuracağız. Sarayburnu'nda yolu yerin altına alarak Gülhane Parkı ile denizi birleştireceğiz.

- Denize kıyısı olan 22 ilçemizdeki 170 km'lik kıyı şeridini kesintisiz ve engelsiz şekilde düzenleyerek İstanbul halkının hizmetine sunacağız.

- İstanbul'da bin kilometrenin üzerinde bisiklet yolunu hizmete açacağız.

- Şehrin her köşesinde, 300 mahalleye 955 kreş açacağız.

- İstanbul'daki 200 bin engelli kardeşimize hizmet verecek 17 rehabilitasyon merkezi kuracağız.

- İstanbul'un kuzeyinde yer alan ormanları, şehrin içerisine almak ve bu doğal yaşamı deniz ile buluşturmak için 20 koridor planladık. Vadi tabanlarında gerçekleştirilecek yeşil koridorlar, kesintisiz bisiklet ve yaya akslarını da içinde barındırmanın yanında afet anında toplanma mekanları olarak da kullanılacak.

- Sirkeci-Yedikule arasındaki 8,5 kilometrelik kıyı boyunca da sanat hattı oluşturacağız.

- Şu an İzmir aynen Haliç gibi kokuyor. E niye temizlemiyorsun, temizle, senin işin.

- Dövizi tırmandırmaya çalışıyorlar. Ey finans sektörünün içinde olanlar kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp döviz yükselecek şöyle olacak böyle olacak provokatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz.

- Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içerisine girenleri sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz, neler yaptığınızı biliyoruz. BDDK bazı adımlar attı. Ama şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz. Bu milleti sömüremeyeceksiniz.

- Bizim paramız Türk Lirası. Buna sahip çıkacağız. Bunların oyununa da gelmeyeceğiz ve bu faturayı da bunlara ödeteceğiz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul'a Mehter Marşı ile girdiği anların videosu gündemde.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Fethullah Gülen ve Alexis Yorgo imzalı sembolik karnesi dağıtıldı iddiası.

Ankara Beypazarı'nda bir vatandaş Beyaz TV muhabirine sert tepki gösterdi.

Prof. Dr. Emre Kongar, gazeteci Fatih Portakal'ın 'Parti devleti' ile ilgili sözlerine sert cevap.

Ekrem İmamoğlu 14 Haziran 2019 Bayrampaşa Mitingi canlı

İstanbul'un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Ordu Valisine 'it' dedi mi? İşte ayrıntılı ses analizi...

AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ''Google'dan bulduk'' cevabı sosyal medyanın gündeminde.

Yazarlar
Website Security Test