Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer İsmail Küçükkaya Çalar Saat'te

25.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programının konuğu.

FOX TV'de Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya bugün İzmir'de. Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer de İsmail Küçükkaya'nın konuğu.

Millet İttifakı İzmir Adayı Tunç Soyer'in konuşmasından satırbaşları:

Belediyenin makine parkı olacak. Traktörü olmayan çiftçi büyükşehirden temin edecek. Girdi maliyetlerini en düşüğe çekmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. 

İkincisi alım destekli üretim sağlamış belediyemiz. Biz bunu dört katına çıkaracağız. Biz üreticiden alacağız. Çiftçi ürettiğimi nereye satacağım diye düşünmeyecek.

İsmail Küçükkaya: Siz bunu Seferihisar'da yaptınız mı?

Tabiki yaptık. Burada zaten Aziz Kocaoğlu'nun bir mirası var. Biz onu geliştirirerek devam ettireceğiz. Bunu kooperatifler aracılığı ile yapacağız. Şu an 135 bin aileye taze süt veriliyor. Bunu 250 bine çıkaracağız.

İsmail Küçükkaya: Bunu nasıl yaptınız? Onu anlatın bize.

Kooperatifler aracılığıyla yaptık. Biz ölçeği büyütüyoruz. Ette, balıkta, ekmekte... Hepsinde yapacağız. Sen yeter ki üret kardeşim. Biz onu tüketiciyle aracısız buluşturacağız. MEsela balığı söyleyeyim size. Türkiye'nin her yerine balık gönderiyoruz. Ama Gültepe mahallesinde o günlük taze balığa ulaşamıyorlar. Vatandaşa halk balık adında ucuz, günlük, taze balıkla buluşturacağız. Kooperatif ürünlerini üreticiyle buluşturacağız. Gerçekten aşağıya çekiyorsunuz rakamları böyle yaptığınızda. Tüketicinin mağdur olmasını engelliyorsunuz.

İsmail Küçükkaya: Dün bir üreticiyle konuştum. Elinde çuval çuval nohutlar kalmış. Kilosu 2.5 lira. Maliyetini bile karşılamıyor. 

İzmir'in her tarafında zeytinliklerimiz var. Onları toplayıp sıkıyoruz sonra İtalyanlar geliyor bunları alıp çok güzel ambalajla alıp İtalyan zeytinyağı diye satıyor. Biz markalaşacağız. O ambalajı yapıp markayı yaratmaktan aciz miyiz? İhracat destek ofisimiz olacak. Biz vatandaşımızın ürettiği güzelim ürünleri, güzelce paketleyeceğiz, tescilini alıp tüm dünyaya pazarlayacağız.

İsmail Küçükkaya: En önemli şeyiniz üretici mi olacak?

Üretici olacak. Arazi bulacağız üretim için. Bizim Akdeniz mutfağı diye bir şey var. İnsanlar bunu diet olarak kullanıyor. Biz bunun üstünde yaşıyoruz İsmail Bey. Biz bunu turizm enstürmanı olarak kullanacağız.

İsmail Küçükkaya: Esnaf soruyor. AVM'ler çoğaldı. Bunu soracağım. Esnaf üzerinden sohbetimize devam edeceğiz.

İzmir aslında bir esnaf şehri. Aileleriyle birlikte 1 milyon olur. Şimdi bizim esnafımızla rekabet etmemek gibi temel maddemiz olacak. Esnafın talebi çok mütevazidir. İzmir Belediyesi bizim çocuklarımıza kırtasiye malzemesi verecekse bizim esnafımızdan alın diyorlar. Kıyafet alınacaksa bizden alınsın. Biz de esnafımızdan alacağız.

İsmail Küçükkaya: Bu AVM işini ne yapacağız ya? Mantar gibi AVM, AVM...

Şehir dışında olması lazım zaten AVM'lerin. Biz birbirimizden beslenerek hayatta kalabiliyoruz.

İsmail Küçükkaya: Ben büyük projeler istemiyorum. 2-3 yıl Türkiye'de çok zor geçecek. Belediye başkan adaylarımız çocuklarımızı kadınlarımızı düşünmesi lazım. Kadınlarımız için ne yapacaksınız?

Ne güzel isim bulmuşsunuz "Demokrasi Meydanı" İzmir demokrasi şehri. Benim ağzımdan "En çok ben seviyorum bu şehri, en iyi ben bilirim" sözü çıkmayacak. Çünkü herkesin sevdiğini biliyorum, herkesin fikrinin olduğunu biliyorum. Aksi takdirde İzmir'deki büyük potansiyeli yakalayamayız.

İsmail Küçükkaya: Canan Güllü var. Bana dedi ki. Seni bir kadınla tanıştırmak istiyorum. Neptun Soyer. O birinin eşi diye tanıma. Kooperatifleşme yapıyor o kadın. Ben onu tanıştıracağım kadınlara rol model olsun diye.

Biz devlet baba deriz ya. Zaman zaman kızar, öfkelenir. Ama belediye bizim anamız olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ana olacak. Analar çocuklarını ayırmaz.

İsmail Küçükkaya: Siz Çalar Saat babasısınız. Bunlar bizim söylemlerimiz.

Ana olarak üreteceğiz, büyüteceğiz, seveceğiz, kucaklayacağız. Kadınlarla başlayacağız. Kadınlar bu kentin lokomotifi olmuş. Çünkü adını, hep diyoruz, Amazon kraliçesinden alıyor. Paşa ekmeğe zam yapıyor. Hasan Paşa. Kadınlar sokağa çıkınca ekmek zammı geri alınıyor. Kadınların kendini özgür hissettiği, güvende hissettiği bir kent. 

Dünyanın en güzel şehrinde yaşıyoruz. Güzel bir gelecek de bizi bekliyor ama 31 Mart'ta sandıkta olmamız lazım. Eğer bunu yaparsak tüm dünyaya mesaj vermiş olacağız. Bu demokrasi şölenine hepinizi bekliyoruz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Fatih Portakal, sosyal medya hesabından Binali Yıldırım'a yüklendi

İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu TRT Haber'de canlı yayınında "Adil olduğunuza inanıyor musunuz TRT olarak? Beni neden göstermediniz. Burası benim ...

Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya canlı yayından iki gün önce bir otelde grüştüler mi? İşte o video...

Ak Partinin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç, Mustafa Şentop gibi isimler, çıkarıldığı mahkemede kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Muhammed Mursi kılınan gıya...

İstanbul'un mazbatası elinden alından seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İbrahim Layık (Laik) paylaşımı

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya'nın canlı yayından önce görüştükleri iddialarına cevap verdi. Canlı yayın öncesinde Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçü...

Sayıştay, Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım ile ortak canlı yayında dile getirdiği rapora ilişkin cevap verdi.

Yazarlar
Website Security Test