Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu

28.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu. İYİ Parti lideri Meral Akşener, seçime 3 gün kala, tüm şehirlerdeki İYİ Parti adaylarını, CHP ile ortak gösterilen Millet İttifakı adaylarını değerlendirdi.

Meral Akşener'in konuşması:

- Mesela adına Tanzim satış dense veya ucuz satış dense anlayacağım da varlık kuyruğu demek o insanlarla alay etmek gibi. Madem yaptınız bunu yaygınlaştırın. İstanbul ile Ankara’nın canı can da Anadolu’daki küçük şehirlerin patlıcan mı?

- (Bakan Bekir Pakdemirli'nin 'İthal etmek günah mıdır?' sözlerine) Biz ona günahtır demedik ki. Başka ülkelerin çiftçilerini zengin etme dedik. Aynı Tarım Bakanı’nın eliyle 142 bin dönüm arazide patates ekmek yasaklandı. Bu arkadaş danışman mıdır, komedyen midir, bakan mıdır, siyasetçi midir, bürokrat mıdır karar vermesi lazım. Yani çıkıp atanmış bir bakanın çalışma yapması yanlış ve orada adi demesi mümkün mü? Gerçekten bu iş zıvanadan çıktı.

- 2019 yılının Türkiye'sinin en büyük sorunu ekonomi. Fakirlik, pahalılık, işsizlik, çiftçinin ölmesi, emeklinin sürünmesi, doğalgaz elektrik faturaları, çiftçinin mazot gübre yem ve ilaç fiyatlarının olağanüstü pahalılanması. Korkunç bir şey bu. İşsizlik hızla artıyor.

- Mesela adına Tanzim satış dense veya ucuz satış dense anlayacağım da varlık kuyruğu demek o insanlarla alay etmek gibi. Madem yaptınız bunu yaygınlaştırın. İstanbul ile Ankara’nın canı can da Anadolu’daki küçük şehirlerin patlıcan mı?

- Önce marketçileri terörist ilan edeceksiniz, domates, biber yetiştiricilerini terörist ilan edeceksiniz. Siz tarımda üretime teşvik edip, üretimden satış noktasına gelinceye kadar gerekli zinciri kurmayacaksınız ve sonuçta pahalı üretiyor deyip çiftçiyi ekmekten, biçmekten ortadan kaldıracaksınız. Bakın Tarım Bakanı’nın ilan ettiği bir rakam söyleyeceğim size. 12 milyar dolarlık ithalat var. Biz ona günahtır demedik ki. Başka ülkelerin çiftçilerini zengin etme dedik. Aynı Tarım Bakanı’nın eliyle 142 bin dönüm arazide patates ekmek yasaklandı. Bu arkadaş danışman mıdır, komedyen midir, bakan mıdır, siyasetçi midir, bürokrat mıdır karar vermesi lazım. Yani çıkıp atanmış bir bakanın çalışma yapması yanlış ve orada adi demesi mümkün mü? Gerçekten bu iş zıvanadan çıktı.

- Biz bu dili biliriz. 28 Şubat'tan biliriz. Benim korkmayacağımı bilir. Bir arkadaşım Silivri'ye mi Sağmalcılara mı gideceksin diye şaka yaptı. Ben yok Mamak isterim ben dedim.

- 250 milyon liralık dava açtığını söyledi. Sanırım beni etrafındaki zenginlerden zannetti. Bütün bunlar kötü kaba bir dil. Erdoğan'ın bir seçim algoritması var. Düşman yaratır. Vatandaşı kutuplaştırır. Seçim kazanır.

- Ben Mehmet Ali Şahin'i ve Erdoğan'ı FETÖ konusunda uyardım. Bundan sonrasında en büyük zararı kendisinin göreceğini söyledim. Her şeyin kontrol altında olduğunu söyledi bana.

- One Minute'den sonra İsrail ile ticaretimiz gelişti. MHP'yi PKK'ya HDP'ye oy istemekle suçladı. Sonra referanduma gittik. Heyytt Hollanda diye. Sonra bir öğrendim ki 200 milyon dolarlık lale soğanı ithal edilmiş. Bu 200 milyon dolarlık bütçe tarıma harcansaydı biz Sisi'nin mısırını ya da İran'ın soğanını ithal etmek zorunda kalmazdık.

- Ak Parti bizim evde kuruldu. Sayın Erdoğan'a bir şey sormak istiyorum. Sayın Erdoğan'ın FETÖ ile o zaman da arası uzaktı. Bu terör örgütü ile masaya oturtan kimdir kimlerdir? Askeri, ekonomisini, yargısını, emniyetini bu terör örgütüne teslim ettiren güç kimdir kimlerdir? Bu sorunun cevabını almadan 15 Temmuz'un açıklanması imkansızdır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Meral Akşener'den, Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Sisi' göndermesi...

Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener, Mansur Yavaş, Dilek İmamoğlu Çatalca'da canlı video 20 Haziran 2019

Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım'ın paylaştığı Beylikdüzü Belediyesinin Satıştay Raporundaki Zararını açıklama videosu

Ekrem İmamoğlu 20 Haziran 2019 Çatalca Mitingi canlı izle video

İbrahim Tatlıses: Tayyip Erdoğan için ölürüm' 20 Haziran 2019 video haber.

Seçime 3 gün kala Dilek İmamoğlu sosyal medyaya damgasını vurdu. 'Siyaset geçici, insanlık kalıcı' diyen Dilek İmamoğlu'na göre Ekrem İmamoğlu seçimi bu sefer daha büy...

Ekrem İmamoğlu ''Halkalı Yuvamız İstanbul'' Kreş Açılışında Canlı video

Yazarlar
Website Security Test