Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan balkon konuşmasında İstanbul için ne dedi?

31.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da balkon konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçları için ne dedi? Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım için ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da. Cumhurbaşkanı Erdoğan balkon konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul seçim sonuçları için ne dedi? Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın seçim yarışı için açıklama yaptı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçmenlerle birlikte "Kayahan'ın Bir Aşk Hikayesi" şarkısını söylüyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın balkon konuşması:

Değerli kardeşlerim, sizi selamlıyorum. Desteğiniz, kardeşliğiniz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Rabbime bana sizler gibi yol arkadaşları verdiği için hamediyorum. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Biz sadece ve sadece Rabbimin huzurunda, rükuda ve secdede eğiliriz. Başka bir yerde asla! Siyasi hayatımız boyunca, davamıza ve milletimize hizmet dışında bir gaye taşımadık. Milli iradenin üzerinde bir güç tanımadık. Milletimiz 1994 yılındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından beri her mücadelede yanımızda oldu. 

Kardeşlerim... Ak Parti olarak, 3 Kasım 2002'den beri girdiğimiz tüm seçimlerden birinci olarak çıktık. Milletimiz bugün bizi 15. defa birinci yaptı. Bazıları kendilerini darı ambarında sanıyor. Şunu bilmeleri lazım; 4.5 yıl bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı mı? Ak Parti iktidar mı? Cumhur İttifakı olarak parlamentoda mıyız? Bu yolda nasıl şu ana kadar geldiysek. Yine aynı şekilde devam edeceğiz. Cumhur İttifakı'nın oy oranı 24 Haziran seçimlerine yakın bir seviyede. MHP ile kurduğumuz Cumhur İttifakı olarak milletime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli ve MHP'ye gönül vermiş tüm kardeşlerime Cumhur İttifakı'na sahip çıktıkları için kutluyorum. 

Bu seçimde bazı noktalarda istediğimiz sonuçları alamadıysak demek ki milletimize kendimizi iyi anlatmadık. Bu bizim kendimizle ilgili bir sorun. Bunu millette arayamayız. Eksiklerimiz telafi için yarın çalışmalara başlıyoruz. YSK sonuçları açıklayacak. İtirazlarımızı sunacağız. Her olanda hayır vardır, bunu unutmayın. Demokrasinin gereği budur. Ankara'da ilçelerin çoğu Cumhur İttifakı'nda. İstanbul'da ilçelerin çoğu Cumhur İttifakı'nda bu ne demektir? Halkımız büyükşehiri vermişse de ilçeleri Cumhur İttifakı'na vermiş.

Şahsım dahil hiçbir şey davamızdan, partimizden önemli değildir. Hepimiz davamıza, ülkemize hizmet ettiğimiz oranında güç ve yetki sahibiyiz. Hayatın bir gerçeği olan değişimin sürekliliği öncelikle kendi içimzde gerçekleştirmeden ülkeyi yönlendiremeyiz. Daha iyiye doğru bir değişim olacak. 4.5 yıl seçim yok. Hem ulusal hem uluslararası bazda çalışmalarımıza odaklanacağız. Ülkemizi inşallah muhasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağız. Önümüzdeki bu uzun dönemi siz milletimle en iyi şekilde değerlendireceğiz. Ülkemizin çözüm bekleyen tüm meselelerimizi hal yoluna koymanın mücadelesini vereceğiz.

Suriye sınırımız boyunca kurulan oyunu bozduk. Şimdi Fırat'ın doğusu ve batısı konusunda adımlar atacağız. Ülkemizdeki Suriyelileri ülkelerine göndermek amacındayız. Yönetim şeklimiz hızlı, tıkanıklığı açacak ve sistemi tahkim etmeyi sürdüreceğiz. Sistemi uygun hale getirmek için bakanlıklarda gerekli adımları atacağız. Durmak yok, yola devam! Bu uzun ince yoldaki mücadelemizi gündüz gece sürdüreceğiz. Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sakın ha küsmek, kırılmak, biz bu neticeyi beklemiyorduk falan. Sakın. Yüzde 52 oy almış bir partimiz var. Birinci parti Ak Parti! Diğerleri düşünsün. Biz daha ileri diyoruz! Bunun için de nerede, ne tür eksiğimiz var daha başka çalışma esasıyla yolumuza devam edeceğiz. Bu soğuk gecede muhabbetle, ahdevefayla bağrınıza bastığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Fatih Portakal, sosyal medya hesabından Binali Yıldırım'a yüklendi

İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu TRT Haber'de canlı yayınında "Adil olduğunuza inanıyor musunuz TRT olarak? Beni neden göstermediniz. Burası benim ...

Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya canlı yayından iki gün önce bir otelde grüştüler mi? İşte o video...

Ak Partinin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç, Mustafa Şentop gibi isimler, çıkarıldığı mahkemede kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Muhammed Mursi kılınan gıya...

İstanbul'un mazbatası elinden alından seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İbrahim Layık (Laik) paylaşımı

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya'nın canlı yayından önce görüştükleri iddialarına cevap verdi. Canlı yayın öncesinde Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçü...

Sayıştay, Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım ile ortak canlı yayında dile getirdiği rapora ilişkin cevap verdi.

Yazarlar
Website Security Test