Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten son dakika İstanbul açıklaması

4.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten son dakika İstanbul açıklaması. Ömer Çelik, bütün seçim süreçlerinin patronunun Yüksek Seçim Kurulu olduğunu söyledi.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul'daki seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı. Ak Parti'nin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimlere yönelik sandık itirazlarıyla ilgili konuşan Ömer Çelik, "Bütün seçim süreçlerinin patronu YSK'dır. Demokratik devletlerde seçim süreçlerinin yöneticisi hukuk kurullarıdır." dedi.

Avrupa'dan gelen açıklamalarla ilgili konuşan Çelik, "Avrupa Konseyi'nin yersiz açıklamaları oldu. Dünyada hiçbir yerde bizim dışarıdan gelen gözlemcilere gösterdiğimiz kolaylığı göremezsiniz. Sizlere sağladığımız bilgi verme mekanizmaları hiçbir yerde bu kadar güçlü ortaya konmuyor.

YSK son derece gelişmiş kurumdur. Hiçbir yabancı devletin herhangi bir organı ya da açıklaması, Türkiye'deki seçim sürecinin sonuçlarının meşruiyetinin kaynağı değildir. YSK, dünyadaki pek çok demokratik ülkeye model olabilecek mekanizmalara sahiptir. Gururlu bir demokrasimiz var ve saygı bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

- İlk defa bir kişi mazbata almadan program yürütüyor, resmi bir sıfat kullanıyor. Bir kişi bir göreve talip olduğu zaman bu görevin ağırlığını taşımalıdır. 

- Vatandaşlarımızı karşı karşıya getirebilecek bir takım imalarda bulunmak doğru değil.

- Hukuki süreç devam etmektedir. Son derece şeffaf bir süreç yürütülüyor. Vatandaşımız kime yetki vermişse mazbata ona verilecek. 

- CHP'li aday konuşurken hoşgörüden, empatiden bahsediyor. Bunların retorikten ibaret olup, olmadığını gösteren şey hukuka saygıdır. Bu sempatik cümleler hukuki sürecin alternatifi değildir. Vatandaşın oyunun heba olmamasından, milli iradenin tecelli etmesinden bahsediliyorsa bunun karşılığı hukuka saygılıdır. Aksi takdirde bu siyasi makyaj olarak değerlendirilir. Çıkıp da sürekli sempatik cümleler kurup, sonra katkı versinler diye sayın Cumhurbaşkanımızı ve sayın Devlet Bahçeli'yi hukuki sürece katkı sunmaya davet etmek yanlıştır. Hiçbir siyasetçi sürecin karar vericisi değildir. Sürecin patronu Yüksek Seçim Kurumu'dur. Vatandaşımızın iradesi net olarak gözüktükten sonra hepimiz diyeceğiz ki, 'başımızın üstünde yeri' var, kazananı tebrik edeceğiz.

- Devlet geleneği olarak Anıtkabir'in siyasiler tarafından ziyaretinden memnuniyet duyarız. Anıtkabir ziyaretinin mazbatanı almamış bir kimse tarafından istismar edilmesini protesto ediyoruz. Twitter'e istediğiniz unvanını yazabilirsin. Aday kendisi de gelişigüzel bir ziyaret olmadığını ifade ediyor. Oradaki komutaya yalan bilgi vererek, sahip olmadığınız bir unvanı kullanarak bu şekilde Anıtkabir defterini, Atatürk'ün hatırasını siyaseten istismar etmek hiç kimsenin aklına gelmeyen yakışıksız bir tavır olmuştur.

- Olağanüstü bir durum yok, memlekette her şey yolunda. Herkes talip olduğu makamın saygınlığına uygun davranmalı. Her şey vatandaşın gözü önünde gerçekleşiyor.

- Sosyal medyada her gün bir sürü yalan haber çıkıyor. Manipülasyon, bilgi eksikliği olabilir. Sürekli bunlar etiketlenip partimize soruluyor. Partimizin yetkili kişileri bellidir. AK Parti'yi bağlayıcı olan şey en üst düzeyde Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın ne söylediğidir. Onun dışında yetkilendirdiği kişilerin söyledikleridir. Resmi olmayan açıklamalardan sorumlu değiliz. 

- (Biden'in açıklamaları) Başkan Yardımcısının NATO'nun önemini keşfetmesi bakımından bir ilk olarak değerlendirebiliriz. Türkiye'nin sürekli olarak NATO üyeliğinin sorgulanması demek NATO ittifakının temel değerlerinin sorgulanması demektir. Türkiye NATO'nun kilit müttefiklerinden bir tanesidir. Türkiye'nin NATO'nun önemini keşfetme konusunda maalesef bu ifade zaaf içerisindedir. Türkiye'nin NATO çerçevesindeki rolünü çektiğinizde Türkiye zaafa düşmez ama başkaları Türkiye'nin bölgesel ve küresel güvenliğe verdiği destekte zaafa düşmüş olurlar.

- NATO'nun kilit bir müttefiki olan Türkiye'nin ittifak içinde kıymetini bilsinler. Türkiye'nin önümüzdeki dönemde bölgesel ve küresel güvenlik için ortaya çıkacak tehlikelerle baş etme konusunda kilit olma rolünü önemleştirecektir.

- (İstanbul ve Ankara'da sonuçlara itiraz) Hukuk işlesin, sonuca saygı duyalım.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Fatih Portakal, sosyal medya hesabından Binali Yıldırım'a yüklendi

İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu TRT Haber'de canlı yayınında "Adil olduğunuza inanıyor musunuz TRT olarak? Beni neden göstermediniz. Burası benim ...

Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya canlı yayından iki gün önce bir otelde grüştüler mi? İşte o video...

Ak Partinin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç, Mustafa Şentop gibi isimler, çıkarıldığı mahkemede kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Muhammed Mursi kılınan gıya...

İstanbul'un mazbatası elinden alından seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İbrahim Layık (Laik) paylaşımı

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya'nın canlı yayından önce görüştükleri iddialarına cevap verdi. Canlı yayın öncesinde Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçü...

Sayıştay, Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım ile ortak canlı yayında dile getirdiği rapora ilişkin cevap verdi.

Yazarlar
Website Security Test