Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu son dakika açıklaması

7.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu son dakika açıklaması. Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu geçersiz oyların sayımıyla ilgili son durumu paylaşan bir açıklama yapıyor. Geçersiz oyların sayımında son durum ne? Ekrem İmamoğlu mu Binali Yıldırım mı önde?

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu açıklama yapıyor. Yaklaşık 15 dakika önce Twitter'daki kişisel hesabından açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, saat 17.00'de canlı yayında açıklama yapacağını bildirmişti.

Ekrem İmamoğlu'nun açıklaması:

Salonda sükunet vereceğimiz bilgilerin doğru iletimlesi için önemli. Lütfen sessizlik. Tüm İstanbullulara ve Türkiye'de yaşayan tüm vatandaşlarımıza sevgilerimizi ve saygılarımızı iletiyorum. Toplumun sağlıklı bilgi alması her kurumun sorumluluğu altındadır. Anadolu Ajansı'nı tenzih ediyorum.

İstatistik konusunda çok iyiyim. Hala da iyi bir öğrenciyim. Farklı kesimlerden veri almayı seviyorum. Tüm öğretmenlerimi kutluyorum.

Son verileri paylaşıyorum. 330 bine yakın geçersiz oyun yüzde 78'i sayıldı. İstanbul'da fark 16 bin 380. Yani 264 bin oy sayılmış durumda. Günde sayılan oy sayısı 37 bin 714. Bütün oyların sayılması halinde, 9 milyon bölü 37 bin 714 eşittir 238 gün sürecekmiş. Tüm oyların sayılması. 

Bu süreci uzatmak isteyenleri anlıyorum. Bedel ödeyeceklerini de biliyorum ama bu bedeli millete ödetmesinler. Türkiye demokrasiyle ileriye daha aydınlık bir şekilde bakacak. Herkesin gözü YSK'da. Bu tarihi kararı alırken tüm hassasiyetinizle, tüm aklınızla doğru bir karar vermek amacıyla bu ülkede yaşayan tüm insanları rahatlatacak bir karar almanızı istiyorum.

25 yıl bu şehri yönettiniz kolay değil, empati yapıyorum. Kaybetmek kolay değil. Anlıyorum. Ama demokrasi böyle bir şey. Kimse oturduğu koltuğu öteki dünyaya götüremez. Demokrasiye ve adalete olan inançla yeter artık yapmayın bunu. demokrasi tek yönlü bir yol değildir. Gidişli gelişli bir yoldur demokrasi. Bugün biz kazanırız yarın siz kazanırsınız. Bu bir normalleşmedir.

7 gün 24 saattir oylar sayılıyor. Grup Başkanvekillerine, MYK üyelerimize, farklı siyasi partideki insanlara, herkese teşekkür ediyorum. Son ana kadar orada olacaklar. Ama yapmayın. 31 Mart saydılar öndeyiz, 1 Nisan, 2 Nisan yine sayıldı yine öndeyiz. 3 Nisan Çarşamba saydılar yine öndeyiz. 4 Nisan Perşembe sayıldı yine öndeyiz. 5 Nisan Cuma, 6 Nisan Cumartesi ve bugün Pazar günü saydılar yine öndeyim. Yani sağdan sola saydılar, sol baştan sağa saydılar, yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarı yine öndeyim. İstatistik, mantık ortada yine öndeyim. Bu süreçte kaybeden Ak Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı'nı anlıyorum, Genel Merkezi de anlıyorum. Biliyorum bedel ödeyecekler çırpınışlarını anlıyorum ama gerçekten zarar veriyorsunuz memlekete.

Değerli basın mensupları, insanların ağladığını görüyorum, hissediyorum. Tamir edeceğiz. Bir an önce bunu telafi edeceğiz. Girdiğiniz yol doğru bir yol değil. Sağduyularına sesleniyorum. Aynaya bakın. Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Lütfen sürece katkı sunun. Ben İstanbul'u çok iyi yöneteceğim. Bazı basın mensupları soruyor. Cumhurbaşkanı ile nasıl anlaşacaksınız? İstanbul için böyle bir ikili nasıl olur diyecek herkes. Ben bu şehri barıştırmaya geliyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 Haziran 2019 Salı haftalık olağan Ak Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor. Canlı izle video haber...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener haftalık TBMM Grup toplantısında gündem yaratacak birbirinden çarpıcı başlıklara imza attı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Game of Thrones dizisinden alıntı yaparak 'Winter is Comin...

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin 25 Haziran 2019 tarihli Meclis grup toplantısında konuşması. Canlı, video haber.

Ekrem İmamoğlu Rock Star oldu. Bir sosyal medya kullanıcısı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü konuşmasının video görüntülerini Queen konserinin ses kaydıyla birleştirdi.

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı

İstanbul Büyükşehir Blediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: ''Evet ben bir projeyim. Ben, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim. Siyaseti ahlakla yapacağ...

Yazarlar
Website Security Test