Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu son dakika açıklaması

7.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu son dakika açıklaması. Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu geçersiz oyların sayımıyla ilgili son durumu paylaşan bir açıklama yapıyor. Geçersiz oyların sayımında son durum ne? Ekrem İmamoğlu mu Binali Yıldırım mı önde?

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu açıklama yapıyor. Yaklaşık 15 dakika önce Twitter'daki kişisel hesabından açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, saat 17.00'de canlı yayında açıklama yapacağını bildirmişti.

Ekrem İmamoğlu'nun açıklaması:

Salonda sükunet vereceğimiz bilgilerin doğru iletimlesi için önemli. Lütfen sessizlik. Tüm İstanbullulara ve Türkiye'de yaşayan tüm vatandaşlarımıza sevgilerimizi ve saygılarımızı iletiyorum. Toplumun sağlıklı bilgi alması her kurumun sorumluluğu altındadır. Anadolu Ajansı'nı tenzih ediyorum.

İstatistik konusunda çok iyiyim. Hala da iyi bir öğrenciyim. Farklı kesimlerden veri almayı seviyorum. Tüm öğretmenlerimi kutluyorum.

Son verileri paylaşıyorum. 330 bine yakın geçersiz oyun yüzde 78'i sayıldı. İstanbul'da fark 16 bin 380. Yani 264 bin oy sayılmış durumda. Günde sayılan oy sayısı 37 bin 714. Bütün oyların sayılması halinde, 9 milyon bölü 37 bin 714 eşittir 238 gün sürecekmiş. Tüm oyların sayılması. 

Bu süreci uzatmak isteyenleri anlıyorum. Bedel ödeyeceklerini de biliyorum ama bu bedeli millete ödetmesinler. Türkiye demokrasiyle ileriye daha aydınlık bir şekilde bakacak. Herkesin gözü YSK'da. Bu tarihi kararı alırken tüm hassasiyetinizle, tüm aklınızla doğru bir karar vermek amacıyla bu ülkede yaşayan tüm insanları rahatlatacak bir karar almanızı istiyorum.

25 yıl bu şehri yönettiniz kolay değil, empati yapıyorum. Kaybetmek kolay değil. Anlıyorum. Ama demokrasi böyle bir şey. Kimse oturduğu koltuğu öteki dünyaya götüremez. Demokrasiye ve adalete olan inançla yeter artık yapmayın bunu. demokrasi tek yönlü bir yol değildir. Gidişli gelişli bir yoldur demokrasi. Bugün biz kazanırız yarın siz kazanırsınız. Bu bir normalleşmedir.

7 gün 24 saattir oylar sayılıyor. Grup Başkanvekillerine, MYK üyelerimize, farklı siyasi partideki insanlara, herkese teşekkür ediyorum. Son ana kadar orada olacaklar. Ama yapmayın. 31 Mart saydılar öndeyiz, 1 Nisan, 2 Nisan yine sayıldı yine öndeyiz. 3 Nisan Çarşamba saydılar yine öndeyiz. 4 Nisan Perşembe sayıldı yine öndeyiz. 5 Nisan Cuma, 6 Nisan Cumartesi ve bugün Pazar günü saydılar yine öndeyim. Yani sağdan sola saydılar, sol baştan sağa saydılar, yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarı yine öndeyim. İstatistik, mantık ortada yine öndeyim. Bu süreçte kaybeden Ak Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı'nı anlıyorum, Genel Merkezi de anlıyorum. Biliyorum bedel ödeyecekler çırpınışlarını anlıyorum ama gerçekten zarar veriyorsunuz memlekete.

Değerli basın mensupları, insanların ağladığını görüyorum, hissediyorum. Tamir edeceğiz. Bir an önce bunu telafi edeceğiz. Girdiğiniz yol doğru bir yol değil. Sağduyularına sesleniyorum. Aynaya bakın. Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Lütfen sürece katkı sunun. Ben İstanbul'u çok iyi yöneteceğim. Bazı basın mensupları soruyor. Cumhurbaşkanı ile nasıl anlaşacaksınız? İstanbul için böyle bir ikili nasıl olur diyecek herkes. Ben bu şehri barıştırmaya geliyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Yurttaş TV'nin İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde erken seçim ile ilgili yaptığı sokak röportajında konuşan AK Partili kadın sosyal medyada gündem oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Parkı olaylarının 7. yıl dönümüne özel paylaşımlar yaptı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Haber Global yayınını terk etti. İnce'nin yayını terk edişi sosyal medyada gündem olurken, İnce'nin kullandığı ''Ben korkmuyo...

Diyanete ayrılan 11,5 milyar bütçenin NASA’yı bile solladığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, pandemi sürecinde 2 milyon kişiye yapılacak kira, ...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, yaptığı açıklamada Türkiye’nin Covid-19 öncesi ve sonrası ekonomik olarak karşılaştığı acı tablonun darb...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, iktidarın CHP'ye tezgah kurulacağını söyleyer...

Yazarlar
Website Security Test