Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu son dakika yeni açıklama

9.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu son dakika yeni açıklama. İmamoğlu'ndan yeni açıklama. 9 Nisan 2019 Salı Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika açıklaması.

Ekrem İmamoğlu'ndan yeni açıklama. Son dakika Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı 9 Nisan 2019 Salı tarihli konuşması.

Ekrem İmamoğlu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un açıklamalarının ardından konuştu. Ekrem İmamoğlu'nun konuşması:

Bir an önce göreve gelmemiz için acele ediyoruz. Şu anki İstanbul yönetimiyle alakalı bir sürü ihbarlar alıyoruz. Bir an önce bu olumsuzluklar ve duyumların sona ermesini istiyoruz. Bizi heyecanla bekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları bizimle mutlu olacaklar. Bu gecikmenin her anı onların hizmet kalitesini de düşürüyor. Merkezi yönetimin aldığı kararlar İstanbul'a ve memlekete maddi zarar veriyor. Bu yüzden göreve başlamak için acele ediyoruz. Bir an önce göreve başlayıp bir an önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin birimlerini gezelim. Yeni İstanbul'un her şeyini hemşerimize anlatalım istiyoruz. Kadınlar için çocuklar için acelemiz var.

Partizanlık dönemi bitmiştir. 80 ilin il başkanı huzurunda söylüyorum. Partizanlık bitti! İnsana, şehire ve topluma hizmet değerleriyle, parti il başkanlarımızın da bu dönemi alkışladığı bir zamana girdik. 16 milyon İstanbul İttifakı'nın bu sürece birlikte katıldığı, benim belediyem, benim şehrim diyebildiği bir dönemi başlatacağız. Şeffaflıkla insanların çok seveceği bir yönetime başlayacağız. İnsanlar daha çok gülecek, daha çok nezaket olacak. Dün bir arkadaşım esprili bir mesaj atmış; bu durum bile yetti metrobüste insanlar birbirine yer verme yarışına girmişler. İyiliğin, sevginin ve saygının en önde olduğunu düşünecek herkes. Biz 16 milyona hizmet vereceğiz diyoruz kardeşim. Bu yeni döneme bir an önce başlamak istiyoruz. 

Anlıyorum, bu süreçte Ak Parti'de hata yapanların koltuk kaygısı yaşadığını biliyorum ama bu şehire zarar veriyorsunuz, uluslararası camiada da ülkemize zarar veriyorsunuz. Bu şehiri dünya izliyor. Yarın yeni yarışlara girersiniz ama İstanbul'un kaderiyle oynamayın. Kaybettirilen zamanın bedeli ağır olur. Ak Parti'nin üst düzey yetkililerinin de buna müsade etmeyeceğini biliyorum, etmemelerini temenni ediyorum. Kişilerin şahsi bekalarının hiçbir önemi yoktur. Ak Partili hemşerilerime de eşit hizmet vereceğimi tüm şahsiyetimle garanti ediyorum. Hiç yaşamadıkları bir dönemi onlara sağlayacağız. Siyasi düşüncelerine olan saygılarımdan zerre şüphe etmesinler. Herkesin mutluluğunu istediğimizi, herkesin bu sürece katkı sağlamasını istediğimizi ve sokakta kucaklaşmayla İstanbul'a hizmet döneminin bir an önce başlamasını istiyorum. Buradan, seçim koordinasyon merkezinden değil İstanbul'un ilçelerinden, sokaklarından size hitap etmek istiyorum. 

YSK'dan en hızlı şekilde süreci neticelendireceğini umut ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Devlet Bahçeli'nin ve Ali İhsan Yavuz'un açıklamaları Ekrem İmamoğlu'na soruldu.

Evet seçimden önce birçok tereddütle seçime girdiğimiz doğru. Ama topluma sıfır tereddüt, sıfır şüphe mesajlarını veren kurumları hatırlatayım. YSK ve Ak Parti. Biz hatırlatmıştık. İtirazlar ve belgeler elimizde. Seçim döneminde maksimum duyarlı bir organizasyon yapmak tek kaygımızdır. Ama ne olduysa seçim günü tüm bakanlıklar, YSK bugün seçimden suçlu ararken neden aynaya bakmazlar anlamıyorum. Kendileri hakkında suç duyurusunda bulunsunlar. On binlerce kişinin katkısı ve sıfır tereddütle sonuçları topluma aktarmak için çalıştığımızı biliyorum. 

Bazı sandıklarda, geçmişte neler dönmüş diye düşünmeden edemiyorum. Vatandaş geldi oyunu attı, çıkarılan oylar sayıldı ve tutanağa geçirildi. Sandık görevlimize dedik ki, gelen kişinin imzasını al, kimliğine bak, sayarken dikkat et bir oyumuza bile sıkıntı gelmesin. Karşı tarafın da oyuna sıkıntı gelmesin. Sandık başkanları var, her yer iktidar partisinin adamı ama biz orada iki partiyiz ya biz azınlığız. Vatana millete hesap veremezler. Onun için hala diyorum ki, üç beş acemi seçimi kaybetmeyi göze alamayanları, tecrübeli olan kişilerin uyarmasını talep ediyorum. Bütün dünya takip ediyor. 145 yıldır demokrasi için mücadele ediyoruz. Elbette hatalar, eksikler olacak ama çok büyük hataları memleket kaldıramaz. Sağduyulu insanlara kendi partileri içindeki olaylara dikkat etmeleri konusunda uyarı yapıyorum. İşin suyunu çıkarmasınlar. Sokak da kabul etmiş durumda. İnsanları birbirlerine kötü bakması için uğraşmasınlar. Ben sevgi, saygı getiriyorum. İnsanlara hizmet edeceğiz. Çok çalış 5 yıl sonra da sen kazan ya. Biz hatalarımızdan ders çıkardık 5 yıl sonra kazandık.

Var sistemi kabul etti, hakem golü verdi. İki taraftar da açıklıyor. Ortada iki oyuncu olmaz olmaz diye mızıkçılık yapıyor. Olmaz yani böyle. 

Devlet Bahçeli'nin "seçim yenilenmesi demokratik haktır" sözü soruldu.

Bazı sözleri anlayamıyorum. 5 yaşındaki çocuk bile partilerin isimlerini biliyorlar artık. Her yıl seçim yapalım. Bırakın bu çocukları eğitelim. Seçim yapalım ne olacak Allah aşkına ya? Yazık, günah. Bazı sözleri duymuyorum, duymak da istemiyorum. Bugünkü demokrasinin gereği, seçimin kaybedenenin gelip kazananın elini sıkması ve centilmenliktir. 

Ben medyayı tehdit etmedim. Tehdit benim ruhumda, vücudumda yok. Ama neyi yaptım? Bu kurumlara isimlerinin, sahiplerinin ailelerinin ne kadar önemli olduğunu hatırlattım. Ne ailenize, ne tarihi kurumlara ne de topluma bunu yapmayın. Üzüldüğümü belirttim sadece.

Maç bitmiş. Dedim ya maçtaki mızıkçılar bunlar. Biz sadece sayıyla seçimi kazanmadık. Gönülleri de aldık. En büyük kazancımız 16 milyonun gönüllerini aldık. Sarılıyoruz, kucaklıyoruz, oy verenler sarılıyor, oy vermeyenler helal olsun hizmet bekliyoruz diyorlar. Ben yine siyasi tecrübesi olan sayın Bahçeli'nin sözlerini hatırlatarak sorunuza cevap vereyim; 1 oyla bile seçim kazanılır.

31 Mart 2019 gecesi çıkıp 3 bin oyla kazandık diyenler utanmıyor mu? Bence en büyük yanlışı sayın Binali Yıldırım'ı yanlış bilgilendirip kazandık açıklaması yaptıranlar yaptı. Ben Binali Yıldırım'ın yerinde olsam ona vesile olanların bir daha yüzüne bakmam.

Seçimin yenilenmesi söz konusu değil. Olmaz kardeşim öyle bir iş. Bir an önce sarılalım, dünyaya daha fazla rezil olmayalım. Efendim onla anlaşacak mısınız bunla anlaşacak mısınız? Niye anlaşmayayım ya? Yabancı basın da bunu soruyor. Cumhurbaşkanıyla anlaşabilecek misiniz? Tabiki anlaşacağız. Bir dahaki seçimde onun oyuna talibim ben. Memleket için iyi bir ikili olacağız. Sağduyulu bir karar alınacağını biliyorum. 16 milyon hazır, ekibimiz hazır. Herkes bana fikir vermek için bekliyor. Şehire çıkıp bakın insanlar daha fazla gülümsüyor birkaç gündür. 

Burası çok sıcak oldu. Sonra terimle uğraşıyorlar. Ben çocukluğumdan beri çok terlerim. Öbür çocuklar bir kez kıyafet değiştirirdi ben 5 kıyafet değiştirirdim. Alın teri bu. Zorlanma teri değil.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Devlet Bahçeli İstanbul’dan Ankara’ya geri mi döndü?

CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu montajla kendisini türbanlı yapanlara sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun açık oturumu, gaze...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul'a Mehter Marşı ile girdiği anların videosu gündemde.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Fethullah Gülen ve Alexis Yorgo imzalı sembolik karnesi dağıtıldı iddiası.

Ankara Beypazarı'nda bir vatandaş Beyaz TV muhabirine sert tepki gösterdi.

Prof. Dr. Emre Kongar, gazeteci Fatih Portakal'ın 'Parti devleti' ile ilgili sözlerine sert cevap.

Yazarlar
Website Security Test