Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu yeni açıklama 11 Nisan 2019 Perşembe

11.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'ndan yeni açıklama.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'ndan yeni bir açıklama.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın açıklamaları ve Büyükçekmece'deki usulsüzlük iddialarıyla ilgili soru sorulmasına üzerine İmamoğlu şöyle konuştu; Birincisi Büyükçekmece'yle ilgili şunu söyleyeyim; net bir uygulama var. 130. maddesine göre, daha önce Iğdır örneği var. Seçim sürecinin takvimleri var. Seçmen listelerinin asılması, netleşmesi vs. tüm bunların tarihi vardır. Net bir karar var. Hiç tereddüt içermeyen. İkinci kısmı, elbette manevi olarak insan doğruluğunu sorgular, üzülerek ve biraz da unutarak... Bir belediye başkanının yaptığı açıklamaları çok talihsiz görüyorum. Hem de bu görevi yıllardır yapan birisi... Verileri yanlış kullanarak, toplumu yanıltmak adına beyanları dinledim. Haziran seçimiyle, 31 Mart seçimi arasındaki seçmen sayısı 2 bin küsur. İstanbul seçmen hareketliliği olan bir şehir. Kendi ilçesi Başakşehir'e baksın. Nüfus hareketliliğin kentsel dönüşümle yapılanmaya başlayan bölgelerde daha yoğun olduğunu hepimiz biliriz. Şu kadar kişi gitmiştir, şu kadar kişi gelmiştir. Bir kere bu tarafıyla da Büyükçekmece İstanbul'un makul ilçelerinden biridir. Esenyurt gibi. Yoğun nüfus hareketliliği yaşamayan bir yerdir. Ayrıca bu süreci yönetme yetkisine sahip değil ve söylenildiği gibi rakamlar yok. Nerede yakın çevresi varsa oraya nakledilmiş. Birbirini çok seven insanlar gidip aynı adrese seçmen nakli yapıyorsa üzücü. Kaç kişinin Başakşehir'den nakledildiği de belli. CHP'nin itirazları vardı. Kaybettiğiniz bir seçim üzerinden uydurma, yanlış beyanlar üzerinden süreci manipüle etme, daha kötüsü de polisimizi meşgul ederek Büyükçekmece'de ev, ev dolaşmaları. Benim akrabalarım var orada hergün arıyorlar. Böyle bir yetkileri yok. Ve o kadar büyük nüfus hareketliliği yok. Büyükçekmece seçimini şaibeli hale getirip buradan bir harita çıkarma peşindeler. 1996 yılında başka usullerle başka unsurlarla başvuru yapıldığında YSK şöyle bir karar veriyor; İlçe seçim tutanağı düzenlendiği tarihten 7 gün geçtiği için artık itirazlar geçersizdir. Bırakın hukuku, vicdanen de sorgulamaya gerek olmadığını söylüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Yıldırım'ı yanılttıklarını görüyorum. Kendi başarısızlıklarından dolayı partilerini, Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Yıldırım'ı rencide etmeye hakları yok. Türk halkını meşgul ediyorlar ve dünyaya bizi rezil ediyorlar.

Soyadı polemiğine gelirsek, tam bir komedi. Bolca skeç yapılır. Tiyatrolar buna iyi çalışırlar. Konu olarak da başrole İmamoğlu oturdu. İmamoğlu kime oy verdi acaba? Doğru olmayan kavramlar üzerine ne söyleseler komik oluyor da bu en komiğiydi yani. 

Muhabir: O akşam sandıklara sahip çıkmasaydık bir kumpas gündemdeydi dediniz...

Evet kesinlikle. Kumpasın bir iddia olmadığını, kumpasın o akşam yaratılan, yüzyılın en büyük medya rezaletidir. Sorularımı sordum ve bu soruların Meclis'e soru önergesi olarak verilmesini de milletvekillerinden talep ettim. Niye yüzyılın medya rezaletidir? Ve bir kumpas? Öncelikle Anadolu Ajansı devletin bir kurumudur. Bu kurumun bugün geldiği noktada süreci manipüle etmeye çalışması ve bizim süreci en sağlıklı şekilde yönetmemiz ve vatandaşı bilgilendirmemiz onları kilitlemiştir. 12 saate yakın veri verememiştir. YSK dedi ki kardeşim sen benden bilgi almıyorsun. Ak Parti'nin sandık görevlilerinden bilgi alıyorsunuz. Ak Parti'den bilgi alıp süreci manipüle etmeye çalışıyorsanız, 3 bin bilmem kaç oyla kazandığınızı açıklamasına vesile oluyorsanız. Binali Yıldırım'a "Kazandım" açıklamasını yaptırıyorsanız, bu bir medya rezaleti ve kumpastır. Sabahtan afişlerle donatıldı İstanbul. Bu iki üç saatlik bir iş değil. Organize ve günlerce yapılacak bir hazırlık. Soruşturma önergesi vermeleri gerekiyor vekillerimizin. 16 milyon insanın hakkını koruduğumuzu düşünüyorum. Sayın Erdoğan'ı ve Yıldırım'ı yanılttıkları için sorgulanmaları gerekiyor.

Ben birkaç defa 145 yıldır dediğim şey çok net. Biliyorsunuz Türkiye topraklarımızda Osmanlı döneminin sandık ve seçimle tanıştığı tarihi olay I. Meşrutiyettir. Demokrasi geldiğinde başka ne aklınıza gelebilir? 1876 Aralık ayında ilan edilmiştir. Yaklaşık 145 yıl diyorum. Meşrutiyetin ilanıdır. Demokrasi ve sandık mücadelesidir. Abdülhamid Han o dönemde bu topluma hak tanımıştır. Osmanlı - Rus savaşı başladığında ise Meclis-i Mebusan'ı kapatmıştır. 1908'de yine Abdülhamid Han II. Meşrutiyeti ilan etmiştir. Yine sandık ve demokrasi sürecini devam ettirmiştir. 

Muhabir: Bazı medya gruplarını hedef aldınız ve tehdit olarak değerlendirildi.

Benim ruhumda tehdit, öfke, kin olmaz. Hiç olmadı. Allah esirgesin. Allah da bu toplumu kin ve nefret sahibi insanlardan korusun. Dedim ki hepiniz büyük markalarsınız. Ailelerinizin itibarını zedelemeyin. 70-80 yıllık kurumlardır. Ben saygı duyduğum için, ailelerine, geçmişlerine yanlış yapmamaları için hatırlatma yaptım. Rakibimiz bir açıklama yapıyor bana cevap veriyor. Benim ne dediğimi göstermiyorsunuz ama. Rakibim derken siyasi parti temsilcilerinden bahsediyorum sayın Yıldırım'ı kastetmiyorum. 

Ekrem İmamoğlu yeni açıklama videosu 11 Nisan 2019 Perşembe

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Devlet Bahçeli İstanbul’dan Ankara’ya geri mi döndü?

CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu montajla kendisini türbanlı yapanlara sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun açık oturumu, gaze...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul'a Mehter Marşı ile girdiği anların videosu gündemde.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Fethullah Gülen ve Alexis Yorgo imzalı sembolik karnesi dağıtıldı iddiası.

Ankara Beypazarı'nda bir vatandaş Beyaz TV muhabirine sert tepki gösterdi.

Prof. Dr. Emre Kongar, gazeteci Fatih Portakal'ın 'Parti devleti' ile ilgili sözlerine sert cevap.

Yazarlar
Website Security Test